Skocz do zawartości

cisnienie oleju impreza gt


tomek80

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam impreze 2.0turbo z 99r i mam pytanie odnosnie cisnienia oleju w silniku jakie powinno byc u mnie na wolnych obrotach i zimnym silniku jest 6.5 bar a na cieplym okolo 4 bar a po dodaniu gazu jest okolo 5.5 bar.  A znajomy mi mowil ze to troche za duzo na cieplym silniku i ze powinno byc mniej. Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar robiony wskaznikiem od mechanika z warsztatu specyjalnym do pomiaru cisnienia oleju nie jakims tuningowym, a wkrecony jest zamiast orginalnego czujnka do bloku. A problem mam taki ze czasem jest tak ze po dluzszej jezdzie wyrzuci olej przez turbo a czasem nie przepusci ani grama a turbo mialem sprawdzane i jest dobre.A znajomy mowil ze problem moze byc z cisnieniiem oleju ze jest za duze i dlatego sie tak dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma raczej prawidlowo podlaczona bo samochod przywiozlem w tamtym roku z anglii i stal do tej pory i nic nie bylo ruszane przy silniku a po wymianie oleju w silniku zaczely sie dziac cuda i przerzuca olej a wczesniej tego nie bylo. A co to jest ten zaworek pcv i gdzie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuje rozebrac ten zawor w pompie oleju i wyczyscic go moze i on sie czasem zawiesza i pompa robi za duze cisnienie oleju i moze temu sie tak dzieje. A reszte musze kupic i zalozyc wskaznik cisnienia oleju i wtedy bede wiedzial na biezaco w czasie jazdy jakie jest cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Siema. 

 

Mam świadomość, że jest to KOLEJNY temat dotyczący ciśnienia oleju w Imprezie GT ale w żadnym z poprzednich nie ma konkretnych odpowiedzi, danych podawanych przez producenta itp.

 

Otóż od kilku dni stałem się ( w końcu ) posiadaczem kolejnego wskaźnika w tym wypadku dot. ciśnienia oleju... No i oczywiście jak do przy dokładaniu wskaźnika daje to pewien pogląd oraz pewne obiekcje. Zdaję sobie sprawę, iż wartości ciśnienia są bardzo zależne, to od oleju, to od temperatury, to od wskaźnika, to od czujnika - więc postaram się podać je wszystkie w miarę możliwości. 

 

Olej to Valvo 5W50, świeżo zalany ( czego żałuję w tych temperaturach letnich ) zrobione może 1500 km.

Wskaźnik to chińczyk greedy, co do jego pracy nie mam nic do rzeczenia, boost działa świetnie, temperatura też.

Czujnik wkręcony w magistralę olejową w głowicy ( najdalej od pompy ) 

 

Ciśnienie Oleju w określonych warunkach :

 

Zimny rozruch - 6 Bar 

Jazda na zimno 4.5 - 6.5 bar 

 

90 stopni jałowy  - 1.2 - 1.4 bar 

90 stopni jazda - 2.5 - 3.7 bar 

90 stopni ogień - nie więcej niż 4 bar.

 

100 stopni jałowy - 0.9 bar

100 stopni jazda - 2.5 - 3.5 bar 

 

110 stopni - 0.8 - 0.7 Bar ( ; o )

110 stopni jazda - 2.5 - 3.5 bar

 

Jak to wygląda u was, biorę poprawkę oczywiście na wskazania owego zegara jednak tak jak mówię, odchyłki 0.1 bar czy tam nawet 0.2 bar nie wiele tutaj zmieniają. 

 

Jak podaje manual, ktoś ma jakieś dokładne info ? 

 

Kondycja silnika nie zła, olej wymieniany co 7.5 k, pobory praktycznie zerowe, mały piston slap, dosłownie mały. Przebieg 180 tysiecy. Filtr oleju OEM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gawinyo napisał:

Mam świadomość, że jest to KOLEJNY temat dotyczący ciśnienia oleju w Imprezie GT ale w żadnym z poprzednich nie ma konkretnych odpowiedzi, danych podawanych przez producenta itp.

Wystarczy zapytać w istniejącym wątku nt. olejów. Zamykam w związku z tym.

 

edit. Połączyłam z istniejącym  wątkiem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...