Jump to content

[my06][xt][at] check engine+migajacy Cruise+kontrola trakcji

dobee
 Share

Recommended Posts

Witam poswiatecznie,

I dopadlo mnie...

Zapalony Check Engine plus mrygajacy Cruise plus zapalona kontrolka trakcyi..

Pacjent na podtlenku gazu:

- na benie cos jakby stukalo ale slyszalne tylko li w kabinie (po otwarciu maski za chole.re nie mozna tego stukania uslyszec i zlokalizowac).Mocy nie ubywa

- na gazie chodzi jak ta lala, slyszalne postukiwanie jak wyzej ustaje

- wspomniane lampeczki sie pala niezaleznie od rodzaju paliwa :(

-odlaczenie aku nie pomoglo

-i na dodatek otwieranie z kluczytow dziala jak chce...

Po prostu kombo...

Niestety MTS w Dzierzoniowie nieczynny do 7/01 wiec jakos trza bedzie przeleciec do Warszawy z choinka na blacie...

Pozdrawiam przed Sylwestrowo

Stukanie tylko na benzynie a na gazie nie to u mnie był zawór zwrotny paliwa (jest po stronie kierowcy przy kielichu zawieszenia). Check się przy tym jednak nie zapalał - ale ja nie mam XT, może mniej wrażliwy jest :)

Edited by jasiem

Witam

Czy ktorys z szanownych forumowiczow posiadajacych tester (i z Warszawy) znalazby chwile na male spotkanie w celu sprawdzenia kodu bledu? Piatek??

Niestety jeszcze sie nie dorobilem swojego sprzetu.

Pozdrawiam

Witam

Czy ktorys z szanownych forumowiczow posiadajacych tester (i z Warszawy) znalazby chwile na male spotkanie w celu sprawdzenia kodu bledu? Piatek??

Niestety jeszcze sie nie dorobilem swojego sprzetu.

Pozdrawiam

Może pomyśl nad zakupem. Tu masz na miejscu: http://allegro.pl/vag-kkl-gniazdo-obd2-kabel-usb-vw-skoda-audi-seat-i4932125083.html

@WOJO -dzieki za sugestie. Czlowiek leniwy to i szuflad nie sprawdzil a tam stary, zakurzony interfejs zakupiony jeszcze do VW sie odnalazl :)

Odczytany kod bledu ecuExplorerem - P0171

Na razie skasowany -obaczym w dniach najblizszych czy to incydent czy grubsza sprawa..

Pozdrawiam i jak najmniej Check Engine'ow zycze w 2015 ;)

@WOJO -dzieki za sugestie. Czlowiek leniwy to i szuflad nie sprawdzil a tam stary, zakurzony interfejs zakupiony jeszcze do VW sie odnalazl :)

Odczytany kod bledu ecuExplorerem - P0171

Na razie skasowany -obaczym w dniach najblizszych czy to incydent czy grubsza sprawa..

Pozdrawiam i jak najmniej Check Engine'ow zycze w 2015 ;)

Nie zlekceważ tego błędu. Zbyt uboga mieszanka może doprowadzić do poważniejszych i mocno kosztownych usterek. Dołączam sie do życzeń. :)

Hakuna makata...ale po kolei:

- błąd ponownie nie wystąpił

- uszczelnienia, rurki,węże sprawdzone -jest git

...ale:

-zapłon wypada

- potrafi czasami zatrzasc silnikiem jak kotem po tyfusie. .

Zawory, cewki ?

Zaczynamy od regulacji zaworów bo wyszło, że się ewidentnie do tego nadają...kurna- rok temu UPG robione, wiec mała niespodzianka tak z dzisiaj :(

Zobaczymy co jutro się okaże

Pozdrawiam

Hakuna makata...ale po kolei:

- błąd ponownie nie wystąpił

- uszczelnienia, rurki,węże sprawdzone -jest git

...ale:

-zapłon wypada

- potrafi czasami zatrzasc silnikiem jak kotem po tyfusie. .

Zawory, cewki ?

Zaczynamy od regulacji zaworów bo wyszło, że się ewidentnie do tego nadają...kurna- rok temu UPG robione, wiec mała niespodzianka tak z dzisiaj :(

Zobaczymy co jutro się okaże

Pozdrawiam

Jak sprawdziłeś, że zawory są do regulacji? Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że po UPD nie były ustawiane i myślę, że przez rok nie zrobiłeś 50kkm, by była ponowna potrzeba ich regulacji. Jeżeli masz błąd ubogiej mieszanki, to czepiałbym sie wtryskiwaczy (po wcześniejszym sprawdzeniu/regulacji zaworów)

A sprawa jest nieco dluzsza...

Sugestie, ze zawory moga jednak wymagac sprawdzenia pojawily sie juz wczesniej podczas wizyty u Mistrza Jako - gdzies tam stuki sporadycznie lapal a i te ledwie wyczuwalne wstrzasy silnikiem mi spac nie dawaly ( no jak sie czlowiek o tej aksamitnej pracy boxera naczytal... ). Sprawa poszla do tzw monitorowania - w miedzyczasie wymienilem swiece oraz sprawdzilismy kompresje - bylo ok.

No i na dniach strzelil P0171.

No to z autem do Mysiadla i diagnoza jak powyzej- mnie tez zdziwilo...ale zrobie to aby wyeliminowac jeden z czynnikow i bedziemy (jesli trzeba) szukac dalej..

Pozdrawiam

Update::

Historyje czas zakonczyc...

a. Zawory wyregulowane - przestalo telepac. Aksamitna praca boxera cieszy oko i ucho.

b. P0171 zlokalizowany -sonda lambda (pierwsza) wymieniona

Auto smiga az milo...tylko sniegu coraz mniej...

Pozdrawiam

Edited by dobee

A sprawa jest nieco dluzsza...

Sugestie, ze zawory moga jednak wymagac sprawdzenia pojawily sie juz wczesniej podczas wizyty u Mistrza Jako - gdzies tam stuki sporadycznie lapal a i te ledwie wyczuwalne wstrzasy silnikiem mi spac nie dawaly ( no jak sie czlowiek o tej aksamitnej pracy boxera naczytal... ). Sprawa poszla do tzw monitorowania - w miedzyczasie wymienilem swiece oraz sprawdzilismy kompresje - bylo ok.

No i na dniach strzelil P0171.

No to z autem do Mysiadla i diagnoza jak powyzej- mnie tez zdziwilo...ale zrobie to aby wyeliminowac jeden z czynnikow i bedziemy (jesli trzeba) szukac dalej..

Pozdrawiam

Update::

Historyje czas zakonczyc...

a. Zawory wyregulowane - przestalo telepac. Aksamitna praca boxera cieszy oko i ucho.

b. P0171 zlokalizowany -sonda lambda (pierwsza) wymieniona

Auto smiga az milo...tylko sniegu coraz mniej...

Pozdrawiam

O widzisz. I to sie nazywa zostawić coś dla potomnych. To proszę jeszcze tylko o uzupełnienie wskazań multimetru podczas pomiaru sondy. :)

@WOJO

Z przykrością, ale nie mogę spełnić tej prośby z prostej przyczyny - świadom nie byłem pomiarów takich rejetracji potrzeby.

Pozdrawiam

Spokojnie. Ja jestem zwyczajnie bardziej dociekliwy. Poprawisz się następnym razem. :)

• 3 months later...

No i historyja się jednak nie skończyła. .

Po kolei:

- telepanie po niecałych 2 miesiącach wróciło. .

Obserwacje:

a. Telepie dopiero po zagrzaniu

b. Objaw niedeterministyczny -jak nie telepalo to nie telepalo, jak wpadł w rytm t o rzucalo "jak kotem po tyfusie "..

No to auto do 4Mysiadlo i:

- silnik przeszedł ścieżkę zdrowia i ..nic (zawory, świece, rozrząd, kompresja i parę innych [moderator czuwa]) --> wszystko git.

- podejrzenie padło na konwerter (objaw mocno czuć po wrzuceniu "P") - teraz telepanie czuć bardziej regularnie.

Myślę, że przy zimnym silniku objaw był maskowany przez podniesione obroty.

Sprawa rozwojowa o czym będę informować. ..

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Witam. Śledzę Pańskie poczynania bo u mnie też rzuca jak po litrze na głowę. Gaz założyłem osobiście po sprowadzeniu Forescika 2.5 XT 2005-2008 w listopadzie 2014 i zrobiłem od tej pory prawie 30.000 km. Jestem z okolic Szczecina i Gorzowa. Gdzie mogę pojechać do zaufanych towarzyszy sprawdzić luzy na zaworach i ewentualnie je ustawić? Przebieg na dzień dzisiejszy 222k km.

Witam

Niestety nic mi nie wiadomo kto/co w okolicach Szczecina i Gorzowa -myślę, że są forumowicze z tamtych okolic, którzy doradzą.

Z okolic Warszawy to mistrz Jako, 4M, Kornecki - tu pewnie też jeszcze parę innych mogą inni forumowicze polecić.

Acha - i oczywiście autoryzowane stacje obsługi :).

Z uszanowaniem.

A w ogóle to u mnie też pali się ten błąd. Byłem z tym w ASO w Łomiankach (często bywałem służbowo w tamtych rejonach) i mi wyszło że to zawory powietrza zwrotnego. Mój magik posprawdzał to i owo i stwierdził, że pompę powietrza muszę kupić. No i szukam takiej pompy. Jak kupię i założę to dam znać czy coś się zmieniło.

Pozdrawiam.

Kolego co do wymiany pompy powierza wtórnego to działanie trochę na okrętkę. Trochę orientowałem sie w temacie bo mnie tez dopadł. Pompa jest raczej wynikiem awarii zaworów tego układu i pewnie powróci jeśli nie sprawdzisz sobie zaworów układu powietrza wtórnego. Alternatywa jest usunięcie tego układu co wychodzi taniej ale o tym to raczej w dziale jadę na nielegala :). Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi :).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk