Skocz do zawartości

Jaki INTERCOOLER?


Majki46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje waszej rady, gdyż myślę o wymianie intercoolera w moim GT-u.

Wymiana jest podyktowana chęcią poprawienia parametrów chłodzenia powietrza (szczególnie na lato)

oraz przede wszystkim zwiększyć jego wydajność. Posiadam Oryginalny intercooler, który jest już lekko sfatygowany i przydało by się jego wymienić.

Pytanie to, jaki zamontować?

Seria, czyli taki jaki mam tylko nowy, zamienić go na model z demobilu np. STI, czy zamontować jakiś zamiennik typu ARC lub jakieś innej firmy?

Zależy mi na Intercoolerze który będzie montowany w fabrycznym miejscu bez większych ingerencji pod maską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie seryjny z STI 2,0 2001-2005r. Podchodzi bez problemu i jest bardzo wydajny.

 

Z tym "bez problemu" to roznie bywa. Z rozporka robi sie nieco ciasnawo i niewygodnie, ale owszem, da sie.

Z tym, ze do GT w miare seryjnego to troche opcja na wyrost biorac pod uwage koszta i mozliwosci intercoolera z WRX GD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzując, moje GT jest po remoncie silnika, zakuty Manley 92,5 + pompa oleju STi 08 i wszystkie inne graty. Sprężarka seria, sprawdzana była pod kątem regeneracji, ale specjalista odradził grzebanie gdyż luzy w normie i jest nieumęczona. Wydech od Turbo do końca Tanabe 3" Auto po remapie w Nie ASO na 250 KM. Pozostał tylko Intercooler seryjny z pozaginanymi blaszkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaki jest koszt zakupu coolera z New Age?

Ceny od 100 zł

 

http://allegro.pl/intercooler-subaru-impreza-wrx-2-0t-01-05-gwarancj-i4869075647.html

 

może lekko "zaleszczę" ale zadam pytanie: do czego służą te metalowe przewody przy tym IC ? Mam forka s-turbo i chcę wymienić IC bo mój ma pozaginane już prawie wszystkie blaszki ale u mnie takich rurek nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

cześć. podepnę się pod temat z moim pytaniem - mam GT-ka MY99 (218 KM) i mam zamontowany intercooler z WRX-a - tak go już kupiłem.

 

może niektórym z Was moje pytanie wyda się głupie ale jednak mnie to nurtuje - czy taka wymiana intercoolera, a co za tym idzie inne jego parametry (bardziej wydajny itp. - bo to w końcu nie jest seryjnie montowany element tylko młodszy) nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na parametry pracy silnika czy turbiny?

po prostu chodzi mi o to czy taka zamiana intercoolera nie powinna za sobą ciągnąć jakiejś zmiany w sterowaniu pracą silnika czy innych komponentów? po czymś takim nie powinien być zrobiony jakiś remap czy coś takiego żeby wszystko śmigało jak trzeba czy jednak jedno do drugiego nie ma nic wspólnego i wydajność czy charakterystyka pracy coolera nie ingeruje w oprogramowanie i kompa sterującego pracą silnika?

 

z góry dzięki za odpowiedź. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. to mnie uspokaja bo poprzedni właściciel jak z nim rozmawiałem to nie wiedział czy trzeba to robić czy nie.

dzięki raz jeszcze, a jakieś uzasadnienie dlaczego nie trzeba robić remapu mógłbym prosić - po prostu chciałbym zrozumieć jak to działa żeby później się nie musieć krępować głupim pytaniem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...