Jump to content

Forester 2006r jaki hak?

blackhawk

Recommended Posts

Panowie mam pytanie jaki najlepiej założyć hak do forestera z 2006r? Bo patrze na allegro i jest ich multum i nie wiadomo który wybrać. Drugie takie pytanie czy do forestera trzeba moduł czy wystarczy wpiąć się do instalacji? Może są jakieś gotowe instalacje ze tylko kostki się wepnie.

Nie wiem jak w 2006, ja montowałem w 2003 i normalnie wpinali się do instalacji, bez żadnych kombinacji. Ja zamontowałbym hak z szybkim jego demontażem. Mam drugi taki w innym samochodzie i jest bardzo wygodny. W forku mam na stałe i żeby ściągnąć hak jadąc np do niemiec , trzeba mieć dwa klucze i się bawić. Hak z szybkim zaczepem jest tylko kilka zlotych droższy od zwykłego. Teraz żałuję że takiego do forka nie zamontowałem. 

Ja mam ('14) hak wypinany z szybkim zaczepem, ale wpinany poziomo, wiec zaczep wystaje, a są też wpinane od dołu, tak, że po zdjęciu haka nic nie widać. Do tego zrobiłem mocowanie gniazda chowane, by nie urywalo się w terenie (jest na stalowej płytce obracającej się na śrubie ze sprężyną).

• 3 weeks later...