Jump to content

Wyciek oleju z przedniego dyferencjału (przez bagnet?)

Godlik

Recommended Posts

Cześć, mam taki problem. Dość istotny, bo jestem jakieś 1,5kkm od domu i muszę wrócić... 

Zaczęło się od tego że rok temu wywaliło mi trochę oleju przez bagnet od przedniego dyfra. Pękła uszczelka/oring na bagnecie. Chmura dymu, bo olej kapał na kolektor. Wymieniłem oring i zapomniałem o sprawie.

Teraz jednak problem wrócił. Zaczęło się od tego, że podczas jazdy z prędkością autostradową (130-140m czyli bez szaleństw) po zjeździe na stację/parking czuć było taki charakterystyczny zapach palonego oleju, bagnet siedział na miejscu ale wokół było wilgotno. Po kolejnym odcinku jednak pękł oring i wychlapało część oleju tak jak rok temu.

Wymieniłem oring i pojechałem dalej. Tym razem już nie chlapało, ale smród był - chyba jest jeszcze jakieś inne źródło wycieku.

Po dotarciu na miejsce chciałem sprawdzić poziom oleju i przy wyciąganiu bagnetu oring pękł... Połatałem to jakoś, ale na bagnecie mam połowę (sprawdzałem na kompletnie zimnym samochodzie po nocy, nie wiem czy ma to znaczenie).

Mam zamiar wracać w sobotę i obserwować co się będzie działo. Ale chciałbym w razie co móc uzupełniać ten olej. I teraz pytania? Co tam się leje i ile? Outback 2,5 US-Spec 2009 r. Najlepiej żeby było to coś co uda mi się kupić na stacji. Wlewa się strzykawką przez otwór bagnetu? (tak gdzieś wyczytałem).

olej do skrzyni można uzupełnić właśnie przez bagnet - najlepiej w komplecie w olejem kupić sobie lejek :)

zakładam, że to MT - dolej więc zwykłe 75W90, marka nie ma znaczenia, a dojedziesz do domu / serwisu ;-)

Zapomniałem napisać, że to AT. Może połowa to nie dramat, ale wolę być zabezpieczony na ewentualny ubytek. To nie jest chyba normalne że wywala przez bagnet i wydmuchuje z niego uszczelkę...