Skocz do zawartości

Podniesienie zawieszenia/karoserii OBK


Wojtek8

Rekomendowane odpowiedzi

K woli kontynuacji... Dziś odebrałem podniesionego na dystansach i efekt jest rewelacyjny. Pierwsze zdjęcia przed, drugie po, i choć wygląda to na zaledwie coś ok. 2 cm, to mówię Wam że na żywo prezentuje się super- +10 do lansu;) Co do prowadzenia to nie miałem możliwości sprawdzenia na trasie, w mieście bez różnicy na minus.

11.jpg

21.jpg

a1.jpg

Windows-Phone_20150318_12_13_01_Pro1.jpg

31.jpg

41.jpg

b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem, ale chłopaki z rm auto na pewno pomogą. Nawet proponowali mi zakup samych dystansów do montażu we własnym zakresie ale wolałem to pozostawić im. Trzeba dokładnie pod dany model przygotowywać- zamówili mi pod Europę i musieli coś tam z tyłem później kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Modyfikacji ciąg dalszy- zdjęcia z innego telefonu wiec słabiutkie...

Felgi 18-stki i nowiuśkie oponki 215/55/18- jakby kto pytał to większe nie wejdą;) Na moje oko samochód znowu poszedł w górę o centymetr lub dwa.

Szyby przyciemnione, kosz dachowy  z markizą (wysokość stania- czyli na moje oko 185 cm pod markizą).

Stelaż pod szuflady gotowy- wrzucę fotki po urlopie- aha jak mielibyście namiary na jakiegoś mistrza od szuflad to chętnie skorzystam. Problem jest taki że potrzebuję prowadnice ok. 70 cm (najlepiej gotowe szuflady) i do tego są tylko 2 punkty mocowania do profili alu- na początku i na końcu szuflady. Pozdrawiam wakacyjnie- jutro o 5.00 ruszamy na Niesłysz.

http://www.wnstudio.com.pl/wp-content/uploads/2015/08/2015-08-06-113.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacji ciąg dalszy- zdjęcia z innego telefonu wiec słabiutkie...

Felgi 18-stki i nowiuśkie oponki 215/55/18- jakby kto pytał to większe nie wejdą;) Na moje oko samochód znowu poszedł w górę o centymetr lub dwa.

Szyby przyciemnione, kosz dachowy z markizą (wysokość stania- czyli na moje oko 185 cm pod markizą).

Stelaż pod szuflady gotowy- wrzucę fotki po urlopie- aha jak mielibyście namiary na jakiegoś mistrza od szuflad to chętnie skorzystam. Problem jest taki że potrzebuję prowadnice ok. 70 cm (najlepiej gotowe szuflady) i do tego są tylko 2 punkty mocowania do profili alu- na początku i na końcu szuflady. Pozdrawiam wakacyjnie- jutro o 5.00 ruszamy na Niesłysz.

http://www.wnstudio.com.pl/wp-content/uploads/2015/08/2015-08-06-113.jpg

Fajnie!

Zaś tytułem dmuchania na zimne - uwaga na niezbyt wytrzymałe relingi. Z trzema rowerami a dachu (ok. 38kg) naruszyłem mocowanie przednie prawe (relingu w dachu). Vmax była typu 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem z doświadczenia:(

Jeden kajaczek dobrze dociągnięty potrafi wygiąć poprzeczki w dół. I trzeba po parudziesięciu kilometrach zawsze sprawdzić i dokręcić kosz czy też inny bagażnik- ostatnio wydawało mi się że dokręciłem na maksa kosz, a po dojechaniu do Czech po prostu zjechał na prawą stronę.

Teraz mam na dachu 2 kajaki, 2 namioty, 3 fotele wędkarskie, roletę i jej stelaż że o samym koszu nie wspomnę... Pewnie ze 70 kg... Ale tak do 100 km/h powinno być ok, poza tym jak każdy Polak jestem optymistą;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Poszukuję podkładek do podniesienia Outbacka III czy ktoś ma takowe na sprzedaż lub zwymiarowane ? lub gdzie takowe dostanę ?

http://mpbs.pl/pl/legacy-iii-1998-2004/1131-subaru-legacy-iii-dystans-mocowania-amortyzatora-tyl.html

 

Ja u siebie w legasiu zastosowałem 4 cm. Efekt bardzo zadowalający. Nie wiem czy do OBK III pasują takie same (na stronie która podałem niby piszą że pasuje)

Edytowane przez Wojt_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ktoś wpadł na takie rozwiązanie. Wydaje mi się strasznym pomysłem żeby dystans robić na elemencie "sprężynującym"

Ale tam nie ma ingerencji kolumnę. Zmieniony jest jedynie punkt jej mocowania do budy. Straszne by było wkładanie czegoś między zwoje sprężyny żeby ją rozepchać etc. Ja mam podkładki 4 cm,auto poszło w górę elegancko i nie ma żadnych strat na trakcji, przynajmniej ja ich nie odczuwam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretan użyty do tych dystansów jest bardzo twardy o czym mówi współczynnik twardości wg skali Shorea (80 lub 90 gdzie 100 to maksymalna twardość) akurat siedzę trochę w przetwórstwie tworzyw więc wiem to i owo. Gdyby to była guma to owszem zgadzam się ale te podkładki są twarde jak kamień. Oprócz tego dystanse są atestowane i skoro w wielu sklepach na całym świecie są sprzedawane i powszechnie stosowane w subarakach (wystarczy wygooglować) to raczej ich użycie nie jest obarczone jakimś ryzykiem. Kupować i śmiało liftować autka! tylko bez przesady :)

Edytowane przez Wojt_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretan użyty do tych dystansów jest bardzo twardy o czym mówi współczynnik twardości wg skali Shorea (80 lub 90 gdzie 100 to maksymalna twardość) akurat siedzę trochę w przetwórstwie tworzyw więc wiem to i owo. Gdyby to była guma to owszem zgadzam się ale te podkładki są twarde jak kamień. Oprócz tego dystanse są atestowane i skoro w wielu sklepach na całym świecie są sprzedawane i powszechnie stosowane w subarakach (wystarczy wygooglować) to raczej ich użycie nie jest obarczone jakimś ryzykiem. Kupować i śmiało liftować autka! tylko bez przesady :)

Właśnie na stronie doczytałem że 80Sho ... gdzie takie "gumki" mam do stabilizatorów, no i nie wydawały mi się zbyt twarde.

Skoro twierdzisz że jest ok to muszę wierzyć, chociaż wolałbym chyba z metalu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
W dniu 19.12.2018 o 23:01, Łowca napisał:

Ktoś ma namiary gdzie dostanę lift na wzór sumo ? myślę o 3cm lifcie 

Hej gdybyś chciał jednak 2cm to mam nówki nie montowane. (Żona kupiła, szwagier doradzał. Ja mam forka a kupili do legacy <facepalm> ).

Wykonane z jakiegoś metalu, lekkie wycinane pewnie jakimś laserem i anodowane.

IMG_20181222_125904.thumb.jpg.ebc910524c294c6579c1bac2bfabfaaa.jpgIMG_20181222_125911.thumb.jpg.821af9ee2ba1f18e0f8205b63f5d8fae.jpgIMG_20181222_130002.thumb.jpg.e0ef6ee4e322a3263f3b9dd48484cd47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...