Skocz do zawartości

Podniesienie zawieszenia/karoserii OBK


Wojtek8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku napiszę że historie przeszukałem i nie znalazłem wyczerpującej tematu dyskusji. Jeśli coś przeoczyłem to będę wdzięczny za naprowadzenie na właściwe tory.

Otóż chciałbym dźwignąć zawieszenie w moim OBK US z 2005 roku. Na amerykańskim forum znalazłem taki :

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f100/lift-kit-installed-my-outback-52797/

super zrobiony, udało im się podnieść go o 3 cale- dzięki wymianie sprężyn i tym dystansom. Pytanie- czy ktoś zetknął się z takimi dystansami u nas, lub też dysponuje wiedzą gdzie takowe zakupić? Ewentualnie jakie sprężyny wchodzą w grę. Jeśli ktoś przerabiał temat to będę wdzięczny za wszelkie info.

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo  zmienia  się zachowanie   auta w  zakrętach  po  podniesieniu OBK  o te  kilka  cm?

Co zyskujemy  w codziennym   użytkowaniu  takim  zabiegiem?

Rozumiem, żeby  podnieść  i utwardzić   zawieszenie  ale  tylko  podnosić   kiedy  jest  i tak  raczej  miekkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Wrocławiem jest osoba, która może Ci pomóc. Adres strony internetowej wysyłam Ci na PW.

Hefty, też bym chciał...

 

Mój '99 po 15 latach stracił na wysokości 2,5 cm w stosunku do katalogu. Po wymianie sprężyn na nowe podniósł się o 1 cm. Za resztę winię lpg i hak. Nowe kyb odczuwalnie bardziej sprężyste. Celowałbym na +2,5 cm, czyli podkładki pod kolumny takie jak do forków. Ktokolwiek widział, wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku napiszę że historie przeszukałem i nie znalazłem wyczerpującej tematu dyskusji. Jeśli coś przeoczyłem to będę wdzięczny za naprowadzenie na właściwe tory.

Otóż chciałbym dźwignąć zawieszenie w moim OBK US z 2005 roku. Na amerykańskim forum znalazłem taki :

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f100/lift-kit-installed-my-outback-52797/

super zrobiony, udało im się podnieść go o 3 cale- dzięki wymianie sprężyn i tym dystansom. Pytanie- czy ktoś zetknął się z takimi dystansami u nas, lub też dysponuje wiedzą gdzie takowe zakupić? Ewentualnie jakie sprężyny wchodzą w grę. Jeśli ktoś przerabiał temat to będę wdzięczny za wszelkie info.

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

Podniosłeś o 3 cale ??

Jak to, wygląda w zakrętach ??

Mocno przerażająco ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak jest z tymi sprężynami z Baja- bo na moje oko to jest to poprzedni model outbacka... Po niedzieli dzwonie do firmy z Wro i dam znać co i jak. Co do zachowania w zakrętach, to pogorszenia raczej nie przewiduję bo i tak jest żenująco...

Moja idea jest taka żeby zrobić takiego sofciarskiego 2 osobowego off-roadowego niby campera który poradzi sobie na lżejszych trasach leśnych, szutrowych itp, a przy tym da się też użytkować na co dzień. Niestety na dziś dzień nie stać mnie na utrzymywanie 2 samochodów- a taki byłby ideał. Z tyłu planuję taką wkładkę z półkami jak robią do "dorosłych" off-roadów- łóżko na górze nad półkami, wysuwany blat, wbudowana kuchenka. Miejsca jest niewiele więc max wysokość wkładki to 15-20 cm, ale powinno dać radę i uporządkować trochę gratów (jestem już po pierwszych konsultacjach z utalentowanym stolarzem). Do tego kosz na dach z uchwytami na rowery i kajak (już zakupiony i przetestowany), markiza rozwijana z boku (też już jest).

Co do przeróbek samego samochodu, to wyciągarka byłaby przesadą, ale trzebaby dospawać jakiś porządny hak z przodu żeby było o co zaczepić w razie potrzeby (ewentualnie jakaś zewnętrzna wyciągarka, jeszcze się nad tym nie zastanawiałem). Snorkel to tez raczej bardziej do lansu niż używania- głębokość brodzenia musiałaby być wyższa niż maska samochodu. Na pewno większe felgi i opony odpowiednie. 

 

Może ktoś z forum próbował podobnych przeróbek w OBK lub Forku? Jest to dla mnie nowy temat (chociaż już byłem właścicielem jedynego w swoim rodzaju Subaru Libero któremu chyba najbliżej do campera z całej gamy Subaru) i chętnie posłuchałbym rad mądrzejszych od siebie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu był do sprzedania podniesiony bordowy '97. Na oko 7-8cm. Przeguby "lekko" zdemolowane. Przy takim lifcie zamiast zmian tylko w wysokości kolumny trzebaby pomyśleć o wyższych podkładkach pod sanki zawieszenia tylnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak jest z tymi sprężynami z Baja- bo na moje oko to jest to poprzedni model outbacka... Po niedzieli dzwonie do firmy z Wro i dam znać co i jak. Co do zachowania w zakrętach, to pogorszenia raczej nie przewiduję bo i tak jest żenująco...

Moja idea jest taka żeby zrobić takiego sofciarskiego 2 osobowego off-roadowego niby campera który poradzi sobie na lżejszych trasach leśnych, szutrowych itp, a przy tym da się też użytkować na co dzień. Niestety na dziś dzień nie stać mnie na utrzymywanie 2 samochodów- a taki byłby ideał. Z tyłu planuję taką wkładkę z półkami jak robią do "dorosłych" off-roadów- łóżko na górze nad półkami, wysuwany blat, wbudowana kuchenka. Miejsca jest niewiele więc max wysokość wkładki to 15-20 cm, ale powinno dać radę i uporządkować trochę gratów (jestem już po pierwszych konsultacjach z utalentowanym stolarzem). Do tego kosz na dach z uchwytami na rowery i kajak (już zakupiony i przetestowany), markiza rozwijana z boku (też już jest).

Co do przeróbek samego samochodu, to wyciągarka byłaby przesadą, ale trzebaby dospawać jakiś porządny hak z przodu żeby było o co zaczepić w razie potrzeby (ewentualnie jakaś zewnętrzna wyciągarka, jeszcze się nad tym nie zastanawiałem). Snorkel to tez raczej bardziej do lansu niż używania- głębokość brodzenia musiałaby być wyższa niż maska samochodu. Na pewno większe felgi i opony odpowiednie. 

 

Może ktoś z forum próbował podobnych przeróbek w OBK lub Forku? Jest to dla mnie nowy temat (chociaż już byłem właścicielem jedynego w swoim rodzaju Subaru Libero któremu chyba najbliżej do campera z całej gamy Subaru) i chętnie posłuchałbym rad mądrzejszych od siebie.

 

Pozdrawiam.

Tu masz Kolego trochę o Forku :

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/71069-subaru-autem-wyprawowym-jest-wyprawowy-forester/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest  patent  na podniesienie  samego tyłu  w OBK  o +/- 3cm?

Mam  nowe  SLS-y   ale   po zainstalowaniu   LPG  tył   jest  nieco  niżej od przodu.

Być może  podczas  jazdy  kiedy  amor  pracuje   wysokośc   się  wyrówna?

Nie mniej jednak  chętnie  podniosę    sam tył   o kilka  cm.

 

Czy  wersja  US  jest  wyższa  od UE?

Edytowane przez WojtekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Max, na ten post nie trafiłem, a jest fajnie zrobiony. Najlepsze są te linki do stron z przeróbkami- jest tam wszystko czego szukam.

Ciesze się że mogłem pomóc.

 

Forek kolegi, piotrekM461 jest naprawdę fajnie zrobiony i pomyślany.

Miło patrzeć na takie projekty.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Carsportu dzwoniłeś? Gość z Wrocka ma słabe opinie w necie, a Carfit, jak to Carfit:) Solidna firma, ja swoje podkładki do Forka SF u niego nabyłem. Montaż + zbieżność ustawi każdy ogarnięty mechanik. Ja płaciłem w sumie ok 200zł za podkładki (8 sztuk, po 1cm każda) i jakieś 150zł za montaż.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest  patent  na podniesienie  samego tyłu  w OBK  o +/- 3cm?

Mam  nowe  SLS-y   ale   po zainstalowaniu   LPG  tył   jest  nieco  niżej od przodu.

Być może  podczas  jazdy  kiedy  amor  pracuje   wysokośc   się  wyrówna?

Nie mniej jednak  chętnie  podniosę    sam tył   o kilka  cm.

 

Czy  wersja  US  jest  wyższa  od UE?

Ja też mam lpg i hak, na tył zamontowałem sprężyny peddersa  i amortyzatory kayaba.

Po tym zabiegu tył poszedł w górę jakieś 2 cm wyżej od przodu.

Po zatankowaniu i zapakowaniu auta z kompletem pasażerów jest ok,ale na pusto czuć że tył jest twardszy.

Prowadzenie się poprawiło.

Tylko trzeba wyrzucić slsy. A nowych szkoda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie  Mazy bo SLS  u mnie  mają  przebieg 10 tys  km   i nie  wyrzucę   amorów  za  4 tys  zł.

Nie  mam  tragedii  ale   odległość   miedzy  nadkolem a  oponą  z  przodu jest większa  niż  z  tyłu.

SLS  pracują   wzorowo  i podczas  jazdy   sie  "pompują"

Jednak  zastosowałbym  jakiś    dystans/ podkładki   żeby  podnieć  o te 2cm tył.

Edytowane przez WojtekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też mam lpg i hak, na tył zamontowałem sprężyny peddersa  i amortyzatory kayaba.

Po tym zabiegu tył poszedł w górę jakieś 2 cm wyżej od przodu.

Po zatankowaniu i zapakowaniu auta z kompletem pasażerów jest ok,ale na pusto czuć że tył jest twardszy.

Prowadzenie się poprawiło.

Tylko trzeba wyrzucić slsy. A nowych szkoda 

 

Mazy, w OBK to zrobiłeś czy w Forku? Jak w OBK to jakie sprężyny i amortyzatory dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W outbacku sprężyny peders a amortyzatory kayaba

A możesz napisać jakie dokładnie modele sprężyn i amortyzatorów montowałeś? I czy potrzeba było coś przerabiać, dokładać czy weszły plug&play? Masz jakieś zdjęcia jak wygląda OBK na tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało wszystko bez problemu ale trochę eksperymentowałem.Tył stoi trochę wyżej (jakieś 2cm) ale jest odczuwalnie sztywniejszy od przodu.Natomiast z kompletem pasażerów i bagażem jest ok, tyle że Mam zamontowany hak i lpg bez tego było by chyba za twardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Pod Wrocławiem jest osoba, która może Ci pomóc. Adres strony internetowej wysyłam Ci na PW.

Hefty, też bym chciał...

 

Mój '99 po 15 latach stracił na wysokości 2,5 cm w stosunku do katalogu. Po wymianie sprężyn na nowe podniósł się o 1 cm. Za resztę winię lpg i hak. Nowe kyb odczuwalnie bardziej sprężyste. Celowałbym na +2,5 cm, czyli podkładki pod kolumny takie jak do forków. Ktokolwiek widział, wie...

 

Dzisiaj wpadły mi w ręce zdemontowane sprężyny. Z nudów zacząłem rozkuwać je na zimno. Podobno taką usługę sprzedają naprawiacze zawieszeń. Zdania na temat trwałości efektu podzielone. Jak rozkuję i założę, zdam raport z efektów.

Cytuję siebie, bo skłamałem. Założyłem monroe, KYBy regularnie łamię w suzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...