Jump to content

Dziwne "tarcie" podczas ruszania/puszczania sprzegla

Bo_Lo

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zauważyłem ze podczas roszania na pierwszym biegu jak puszczam sprzeglo czuć takie tarcie/chrobotanie .Dźwięku żadnego to nie emituje,wydaje mi się ze przedtem nie bylo tego.Mysle ze na zimnym tego nie ma ,czuć to jak puszczam sprzeglo powoli i podejrzewam ze nasila sie jak mam komplet pasażerów,ale to do weryfikacji.Dodam ze w październiku podczas zabaw na lotnisku na wciśnięty sprzegle jak dodawalem gazu to pukało jak panewka(od tego czasu 8k przejechane i cisza)i ktos mi mówił ze to pierwsze oznaki konca sprzęgła.Czy to "tarcie"odczuwalne na pedałach i lekko tez na kierownicy to objaw sprzęgła?

Na pozostałych biegach jest ok,sprzeglo sie nie ślizga,czasem jedynka nie chce wejść i trzeba wysprzeglic i wtedy wchodzi bez problemu.Sprzeglo bierze raczej w normie ale może troche libke podciągnąć???

Tak myślałem.Przebieg co prawda polowa z tego ,ale raz ze poprzedni właściciel miał bardzo stromy podjazd do domu ,a dwa ze jezdzil raczej emerycko i pewnie nie raz na półsprzęgle,wiec lekko nie miało.A jaki zamiennik polecany do n/a? Luk?exedy?

Tak myślałem.Przebieg co prawda polowa z tego ,ale raz ze poprzedni właściciel miał bardzo stromy podjazd do domu ,a dwa ze jezdzil raczej emerycko i pewnie nie raz na półsprzęgle,wiec lekko nie miało.A jaki zamiennik polecany do n/a? Luk?exedy?

Masz też valeo ja śmigam na takim i nie narzekam  dobra cena i jakość. 

Jak zrobiłeś na sprzęgle 100kkm to spokojnie możesz wymieniać

Padło mi wczoraj 177777 km na oryginalnym sprzęgle.

właściciel miał bardzo stromy podjazd do domu ,a dwa ze jezdzil raczej emerycko

Jeżdżę w górach i zdecydowanie nie emerycko, ale wyciąganie z rowu różnych wynalazków (T4) mi się zdarzało.

No i też się szykuję do zmiany ;-) 

Najlepsze ze przed tym od kogo kupiłem ,poprzedni właściciel który sprowadzil to auto (wlasciciel serwisu nie aso ) powiedzial ten od którego ja kupiłem ze razem ze zmiana sprzegla zrobil konwersje z dwumasa na jednomas.:/jest to możliwe zeby w GF z 99r.byl ori dwumas???