Skocz do zawartości

Forester 2010 - kontrolka trakcji i silnika


areknh

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich.

 

Mam problem związany z Subaru Foresterem 2010r. 

 

Nagle przestały mi działać wszystkie gniazdka zapalniczki w samochodzie. Gdzie nie podepnę nawigacji czy ładowarki nie ma żadnej reakcji.

Dzisiaj jak sprawdzałem te gniazdka to przy odpaleniu pod domem zobaczyłem ,że świeci się kontrolka żółtego silnika oraz kontrolka kontroli trakcji. Cały dzień jeździłem i nie było problemu żadnego.

Tankuje tylko diesla "ulepszonego" na stacjach i do teraz nie było żadnego problemu.

 

Czy mogę coś zrobić ,aby to sprawdzić na miejscu - czy tylko serwis ? Dodam ,że nie jestem w tym biegły :(

Ale sama myśl ,że mam jechać do serwisów Subaru w Krakowie przyprawia mnie o ból głowy. Nie mam dobrych doświadczeń ani z Emilem Freiem ,ani z Bełtowskim.

 

Może znacie jakiś dobry serwis specjalizujący się w Subaru lub jest coś co mogę zrobić sam ?

 

Pozdrawiam

Areknh 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem dziś w ASO. Bezpiecznik to rzeczywiście był - wymieniony. Ale kontrolki nadal się świecą. Po testach stwierdzili ,że to świeca żarowa padła. Mam mieć wymianę w poniedziałek ? Jak myślicie to trafna diagnoza ?

 

Czy akumulator mam odpiąć poprostu tylko na uchwytach ? 

 

Pozdrawiam

Areknh

 

 

edit:


Hmm - teraz poszedłem sprawdzić czy zapalniczka działa z ładowarką jakąś do telefonu i odpaliłem samochód i kontrolki nie świecą się :)

Wytłumaczycie mi o co chodzi ? Jechać do ASO czy nie ?

Chyba się wystraszył serwisu.

Edytowane przez areknh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem dziś w ASO. Bezpiecznik to rzeczywiście był - wymieniony. Ale kontrolki nadal się świecą. Po testach stwierdzili ,że to świeca żarowa padła. Mam mieć wymianę w poniedziałek ? Jak myślicie to trafna diagnoza ?

 

Czy akumulator mam odpiąć poprostu tylko na uchwytach ? 

 

Pozdrawiam

Areknh

 

 

edit:

Hmm - teraz poszedłem sprawdzić czy zapalniczka działa z ładowarką jakąś do telefonu i odpaliłem samochód i kontrolki nie świecą się :)

Wytłumaczycie mi o co chodzi ? Jechać do ASO czy nie ?

Chyba się wystraszył serwisu.

Ja bym jechał do ASO. Takie kontrolki świeciły się w moim poprzednim Forku Dieslu. czasem się paliły, czasem nie, raz był słabszy raz normalnie i wyszło że padł zawór EGR ;) Wymienili problem już nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...