Jump to content

​Spryskiwacze mgiełka Forester 2001

PiotrX77

Recommended Posts

Zapodam w osobnym temacie bo może kogoś taka sympatyczna opcja zainteresuje :)
Spryskiwacze mgiełka  ;)
te org strasznie dużo płynu zużywają a są mało wydajne nastąpiła więc wymiana dysz spryskiwaczy na dysze jakie są np w volvo v40 oryginalne, te podróbki za 9zł to kiszka, od strony szyby trzeba podłożyć ciut wyżej podkładkę gumowa znaczy grubszą a zaczepy nożykiem dopasować żeby złapały o maskę

link do filmu na YT

• Upvote 1

@@PiotrX77, sprawdzałeś działanie tych mgiełkowych spryskiwaczy przy większych prędkościach - powiedzmy przy przepisowych autostradowych przelotach :P Chodzi mi o to czy ta piękna mgiełka dociera do szyby tak jak na postoju czy przypadkiem nie ląduje na masce albo na dolnej części szyby w okolicach spoczywania wycieraczek?

pewno to zależy jak wysoko ja puścisz tj. ustawisz kąt psikania, ale w org w volvo jak miałem to przy 140 to tak do 1/3 szyby. ja tam takich prędkości nie osiągam wiec... :) jak będę chciał szybę umyć na autostradzie to zwolnię po prostu. Ale tak chyba działa fizyka im większa prędkość będzie, tym strumień będzie w dół zbijało... nie wiem jakie ciśnienie by musiało być żeby to na autostradzie pryskało jak na postoju ;)
przy normalnej jeździe miejskiej i podmiejskiej koło 80kmh jest git

Przecież to norma w wersjach US spec , sprawdza się o niebo lepiej niż wersja EU.

Płynu idzie mało a działa dużo poprawniej. Sporo osób ściąga je z Usa. To co widać na

zdjęciu nie jest oryginałem chyba bo coś słabo psika.

Przecież to norma w wersjach US spec , sprawdza się o niebo lepiej niż wersja EU.

Płynu idzie mało a działa dużo poprawniej. Sporo osób ściąga je z Usa. To co widać na

zdjęciu nie jest oryginałem chyba bo coś słabo psika.

W foresterach US spec?

gdzie kupowałeś te dusze i ile $$ za org sobie liczą?

Sprawa prędkości to jedno, ale przy większym wietrze problem jest ten sam - a przynajmniej we wszystkich autach, którymi powoziłem i miały mgiełkowe, występował.

gdzie kupowałeś te dusze i ile $$ za org sobie liczą?

Sprawa prędkości to jedno, ale przy większym wietrze problem jest ten sam - a przynajmniej we wszystkich autach, którymi powoziłem i miały mgiełkowe, występował.

Problem jest i przy zwykłych sikaczach w forku 07, jak sie szybko jedzie to sika na samym dole.

Tak ja w US specu to miałem. Chyba są zaminniki na ebay i amazon.

Trzeba sprawdzić part number i wtedy szukać.

A w którym forku? 2 generacji? Juz dawno chciałem je wymienić, ale nie chciałem się bawić w dopasowywanie z innych aut/modeli.

Pozdr

Problem jest i przy zwykłych sikaczach w forku 07, jak sie szybko jedzie to sika na samym dole.

no akurat te OEM'owe - europejskie to mozna regulować ... robiłem to bo prawy był za nisko - teraz jest ok, oczwyiście szybkość dalej wpływa na wysokość strumienia ale mam ustawione tak pośrednio...

Co nie zmienia faktu, że chętnie bym zmienił na mgiełkowe - najchętniej oryginalne z USA  - jeśli działają też znośnie przy większych prędkościach.

off-top  - niedawno byłem świadkiem/ofiarą celowo ustawionych za wysoko spryskiwaczy jadącego przede mną na autostardzie auta - przy prędkości 140 (i suchej drdze, słonecznej pogodzie) lał ze 2m powyżej auta - ustawione tak żeby spryskało auto jadące za nim ... a blisko nie jechałem ... 

Edited by vonda

• 3 months later...

A moim zdaniem wystarczy wyciągnąć te jakie są i do środka wsadzić sitko, np. po spreju do mycia okien. To sitko jest dosyć elastyczne i powinno wejść na plastik od sprysku a na to nałożyć rurkę.

A moim zdaniem wystarczy wyciągnąć te jakie są i do środka wsadzić sitko, np. po spreju do mycia okien. To sitko jest dosyć elastyczne i powinno wejść na plastik od sprysku a na to nałożyć rurkę.

Nie sądzę, ale próbuj bo cena nowych w aso powala

Mi się podoba jak jest :-) Ale to jest identyczne zjawisko jak masz w spreju do okien, zakładasz sitko i masz pianę, bez sitka masz zwykły sprysk. Więc jak może inaczej działać?