Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Fakt że Dyrekcja milczy w kwestii uzgodnień pomiędzy Subaru a Allianzem pewnie świadczy że nic takiego nie ma a Allianz ubezpiecza na podstawie widocznego na stronie zapewnienia że ISR jest zabezpieczeniem. P

 

z pewnością :)

 

Waszym zdaniem SIP powinien jeszcze za was uzgodnić wysokość stawki ubezpieczeniowej.....

Bijecie pianę i tyle a postawę roszczeniową łatwo przyjąć bo klawiatura wszystko zniesie.

Może tak pofatygujecie się i zadzwonicie do jednego, drugiego i trzeciego ubezpieczyciela z dokładnym pytaniem. Można też mailem wysłać.

A nie biadolić, że SIP nie załatwił.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Waszym zdaniem SIP powinien jeszcze za was uzgodnić wysokość stawki ubezpieczeniowej.....

Bijecie pianę i tyle a postawę roszczeniową łatwo przyjąć bo klawiatura wszystko zniesie.

Może tak pofatygujecie się i zadzwonicie do jednego, drugiego i trzeciego ubezpieczyciela z dokładnym pytaniem. Można też mailem wysłać.

A nie biadolić, że SIP nie załatwił.......

 

 

 

A nie prościej i z większym szacunkiem dla klienta byłoby zapewnić rzetelną infomację, niż oczekiwać, że co roku wszyscy nowi klienci będa robić na własną rękę śledztwo i przepytywać po 3 ubezpieczycieli, bo komuś się nie chciało ich poinformować?  :facepalm: Zresztą wiele osób w ogóle nie wpadnie na to, że jest jakiś problem i potem mogą zostać na lodzie po kradzieży auta. A wystarczyło napisać jedno zdanie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Waszym zdaniem SIP powinien jeszcze za was uzgodnić wysokość stawki ubezpieczeniowej..... Bijecie pianę i tyle a postawę roszczeniową łatwo przyjąć bo klawiatura wszystko zniesie.

Chwileczkę , może nie jestem zbyt zorientowany ale kupując ubezpieczenie wraz z samochodem otrzymałem dodatkowe zniżki w tzw pakiecie dealerskim czyli rozumiem że SIP uzgodnił wysokość składki tak jak zresztą każdy importer współpracujący z ubezpieczycielem, Nie rozumiem dlaczego potrzebę uzyskania konkretnej informacji nazywasz biciem piany. Na mojej umowie jest logo Subaru i Allianza i jest zaznaczone ISR jako zabezpieczenie dodatkowe chciałbym tylko wyjaśnić dlaczego Allianz uznaje ISR skoro Keratronic nie, Samochód odebrałem już ubezpieczony umowę podpisałem gotową przy odbiorze a dane dotyczące zabezpieczeń dostarczył przedstawiciel Subaru. Nie chce dzwonić do drugiego czy trzeciego ubezpieczyciela bo interesuje mnie tylko stanowisko Allianzu a to już ktoś przedstawił wcześniej , po prostu miałem nadzieję na jakieś szczególne uzgodnienie między Subaru a Allianzem a to ktoś z SIPu mógłby przedstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam maila że nie,

 

ubezpieczam już chyba 3 subaru z ISR w różnych ubezpieczalniach i nie spotkałem się z "nie honorowanie" ISR jako drugie zabezpieczenie.  Były to Hestia, Axa, PZU i parę innych.

 

 

 

A nie prościej i z większym szacunkiem dla klienta byłoby zapewnić rzetelną infomację,

 

W jaki sposób SIP ma odpowiadać za zmiany w OWU w dziesiątkach firm ubezpieczeniowych ?


 

Waszym zdaniem SIP powinien jeszcze za was uzgodnić wysokość stawki ubezpieczeniowej..... Bijecie pianę i tyle a postawę roszczeniową łatwo przyjąć bo klawiatura wszystko zniesie.

Chwileczkę , może nie jestem zbyt zorientowany ale kupując ubezpieczenie wraz z samochodem otrzymałem dodatkowe zniżki w tzw pakiecie dealerskim czyli rozumiem że SIP uzgodnił wysokość składki tak jak zresztą każdy importer współpracujący z ubezpieczycielem, Nie rozumiem dlaczego potrzebę uzyskania konkretnej informacji nazywasz biciem piany. Na mojej umowie jest logo Subaru i Allianza i jest zaznaczone ISR jako zabezpieczenie dodatkowe chciałbym tylko wyjaśnić dlaczego Allianz uznaje ISR skoro Keratronic nie, Samochód odebrałem już ubezpieczony umowę podpisałem gotową przy odbiorze a dane dotyczące zabezpieczeń dostarczył przedstawiciel Subaru. Nie chce dzwonić do drugiego czy trzeciego ubezpieczyciela bo interesuje mnie tylko stanowisko Allianzu a to już ktoś przedstawił wcześniej , po prostu miałem nadzieję na jakieś szczególne uzgodnienie między Subaru a Allianzem a to ktoś z SIPu mógłby przedstawić

 

 

 

w Twoim przypadku masz pełną rację. Ja odnosiłem się do aut używanych. W przypadku aut kupowanych z pakietem ubezpieczeniowym sprawa wygląda całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ubezpieczam już chyba 3 subaru z ISR w różnych ubezpieczalniach i nie spotkałem się z "nie honorowanie" ISR jako drugie zabezpieczenie.  Były to Hestia, Axa, PZU i parę innych.

 

 

Adam - zgoda - kluczową informacją  w tym przypadku jest alarm lub jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczam już chyba 3 subaru z ISR w różnych ubezpieczalniach i nie spotkałem się z "nie honorowanie" ISR jako drugie zabezpieczenie. Były to Hestia, Axa, PZU i parę innych

to dziwne bo mi w pzu isr'a nie uznali za zabezpieczenie i musialem dokupywac alarm. I teraz nalezy zadac sobie i ubezpieczalni pytanie: czy twoj agent popelnil blad uznajac isr na zabezpieczenie, czy to moj popelnil blad go nie uznajac??? Gdyby Kreatronik przedstawil swoje stanowisko problemu by nie bylo . Tak jak ktos napisal agent zrobi wszystko zeby sprzedac Ci ubezpieczenie gorzej jest z likwidatorem szkod ktory patrzy tylko na papierki i przepisy i ma w uchu co uzgadniales z agentem...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie zmienilo bo jednym te same firmy ubezpieczeniowe  uznaja a innym nie dlatego "toczymy piane" :)

chcemy sie dowiedziec z czego to wynika . Czy jedni agenci tych samych firm ubezpieczeniowych sa niedoinformowani, czy moze Kreatronik wprowadza ich w blad , czy moze jednak sam ISR jest zabezpieczeniem antykradziezowym i niektorzy agenci zbyt powaznie biora pod uwage "Ocene Skutecznosci" ? Czy moze istnieja inne aspekty posiadania ISR ktore powoduja ze niektorzy go uznaja a inni nie???

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keratronic zasłania się certyfikatem PIMOTu ale jak sam skwapliwie przyznaje ISR pełni funkcję antykradzieżową tylko z autoalarmem, czyli bez alarmu takiej funkcji NIE spełnia.

 

Można zgodzić się z tym, że przedstawiciel Keratronika mógłby na naszym forum udzielać bardziej dogłębnych i wyczerpujących odpowiedzi niż ta dotycząca certyfikatu PIMOTU:

 

Tylko taką opinię wydał PIMOT. Skoro innej nie wydał można wnioskować iż innej oceny urządzenie nie posiada.

 

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że żadne wyjaśnienia i zapewnienia ze strony Keratronika nie mają mocy sprawczej. Należy zapoznać się z OWU ubezpieczyciela, którego polisę zamierza się wykupić i na jej podstawie dochodzić do prawdy. Moim zdaniem bazując na OWU naszego największego ubezpieczyciela (PZU), podkreślam moim zdaniem, nie ma żadnych powodów, aby ISR nie mógł być drugim zabezpieczeniem. Pisałem już o tym wcześniej, ale powtórzę jeszcze raz. Otóż w OWU PZU mamy napisane:

 

zabezpieczenie przeciwkradzieżowe – urządzenie lub system, zamontowane w pojeździe, zabezpieczające pojazd przed kradzieżą; za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe uznawane są:

a ) urządzenie (system) zamontowane w procesie produkcji pojazdu, za wyjątkiem fabrycznej blokady kierownicy i systemu centralnego zamykania, 

b ) homologowane, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, urządzenie (system) zamontowane poza procesem produkcji pojazdu, o ile w odniesieniu do tego urząądzenia (systemu) wymagane jest uzyskanie homologacji,

c ) system specjalny;

zabezpieczenie przeciwkradzieżowe powinno zostać zamon- towane w pojeździe przez producenta pojazdu lub pod- miot profesjonalnie trudniący się montażem urządzeń za- bezpieczających pojazdy przed kradzieżą oraz potwierdzone przez ten podmiot pisemnym zaświadczeniem; obowiązek ten nie dotyczy zabezpieczeń przeciwkradzieżowych, o których mowa w lit. a; 

 

ISR kwalifikuje się do litery a  i nie potrzebuje mieć żadnych certyfikatów, homologacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ) urządzenie (system) zamontowane w procesie produkcji pojazdu, za wyjątkiem fabrycznej blokady kierownicy i systemu centralnego zamykania

przeciez isr montuja dopiero w ASO jak auto przjedzie do salonu. Nie jest to zabezpieczenie montowane w fabryce w FHI w czasie procesu produkcyjnego.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ) urządzenie (system) zamontowane w procesie produkcji pojazdu, za wyjątkiem fabrycznej blokady kierownicy i systemu centralnego zamykania

przeciez isr montuja dopiero w ASO jak auto przjedzie do salonu. Nie jest to zabezpieczenie montowane w fabryce w FHI w czasie procesu produkcyjnego.

 

 

ISR nie montują w ASO, tylko centralnie, na etapie po imporcie aut do Polski, więc pewnie kwalifikuje się to jako wyposażenie seryjne (w przeciwieństwie do alarmu montowanego w ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez isr montuja dopiero w ASO jak auto przjedzie do salonu. Nie jest to zabezpieczenie montowane w fabryce w FHI w czasie procesu produkcyjnego.

ISR montowany jest w ramach tzw. przeglądu przedsprzedażnego, który formalnie jest ostatnim etapem produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ISR nie montują w ASO, tylko centralnie, na etapie po imporcie aut do Polski, więc pewnie kwalifikuje się to jako wyposażenie seryjne (w przeciwieństwie do alarmu montowanego w ASO)

 

Dokładnie tak jest i w nie których OWU jest o tym odpowiednia adnotacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia.

Skoro są ogólne... to raczej dotyczą wszystkich ubezpieczeń danego rodzaju, niezależnie od tego kto je sprzedaje.

 

Tu niestety Kolego jesteś w błędzie, wiele firm ma po dwa lub więcej owu ac, zazwyczaj osobne jest dla klienta indywidualnego i małych firm, a inne dla korporacji. Czasami na innych owu są pakiety dilerskie, np. byłó tak w Benefii.

 

np. PZU

 

https://www.pzuonline.pl/pdfs/www/PZUonline_owu_AC.pdf

 

http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=c4d2d742-1fa7-402d-ab56-08b8e2d5d69a&groupId=10172

 

http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=b48b114a-917f-4452-aa21-1fe7efeb7ebd&groupId=10172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą – mechaniczny lub elektroniczny

system zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, wymagany przez

Allianz przy zawarciu umowy ubezpieczenia, który jest sprawny i trwale

zamontowany w procesie produkcji pojazdu, lub urządzenie homologowane

zgodnie z obowiązującymi przepisami zamontowane przez podmiot profesjonalnie

trudniący się montażem urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą.

 

Takie coś znalazłem w OWU Allianz. Ja uważam, że jest to duże niedopowiedzenie, nieprecyzyjna definicja, bo gdzie jest napisane jakie funkcje musi taki system/urządzenie spełniać? "System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego" to jak się ktoś uprze może być np pies typu Burek w samochodzie. No tylko trzeba by było PIMOT o ocenę skuteczności poprosić....

A tak na poważnie, to jest miejsce na różną interpretację. W OWU nie ma nic o PIMOT ani o ocenie skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasami na innych owu są pakiety dilerskie

i wystarczy zeby taka odpowiedz umiescil Kreatronik lub SIP i nie byloby pytania. Jak dla mnie taka odpowiedz jest wystarczajaca  na pytanie dlaczego w salonie przy kupnie auta wraz z ubezpieczeniem dealerskim ISR traktowane jest jako zabezpieczenie a poza salonem nie. Ale jak widac Panowie maja swoich klientow w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie maja swoich klientow w nosie ...

 

Jeżeli chodzi o P. Maćka z JMAuto to nie miał nas w nosie.

Wiedząc, że ubezpieczymy auto poza salonem mocno naciskał o 'wzbogacenie' go o autoalarm.

Nie za nic, oczywiście ;)

Jak już napisałem kilka razy, miałem maila od ubezpieczyciela nie uznającego ISR za zabezpieczenie to zacisnąłem zęby i zapłaciłem.

Mój spokojny sen jest więcej wart niż 1000 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Maćka z JMAuto

Rowniez nie mam zastrzerzen do pana Macka , mam natomiast zastrzerzenia do Kreatronika  ze w dziale ktory powstal specjalnie do rozwiazywania problemow z ISR nie odpowiadaja na zadane pytania majac uzytkownikow w nosie -nie wiem moze tylko ja tak to widze, a wiekszosc lubi nie uslyszec odpowiedzi na zadane przez siebie pytania czy watpliwosci. Do sipu poniewaz zmusil mnie do instalacji tego systemu a ja zmuszany byc nie lubie :) Tak czy siak ja autoalarm zamontowalem poniewaz uwazam ze

 

 

Mój spokojny sen jest więcej wart niż 1000 złotych.

W kazdym razie Kreatronik w przyszlm roku bedzie mial o jednego klienta mniej poniewaz:

 

 

Nie dosc ze dziala wybiorczo, wpierdziela prad jak auto jest zgaszone, nie dziala za granica (dziala za dodatkowa oplata-jest to nie do przyjecia), to w dodatku nie jest zabezpieczenim antykradziezowym(bez alarmu) jak twierdzi Kreatronik

oraz nie udziela informacji na pytania dotyczace systemu ISR. Koncze bicie niewygodnej piany

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ile kosztuje roczny abonament za tę usługę? Widzę, że wątpliwości jest wiele i ciekawi mnie ile te wątpliwości kosztują  ;)

 

A ze 4 stówki jakiś czas temu roczne odnowienie kosztowało, jak pamiętam, także dla porównania - mniej więcej 2,5 roczny abonament = koszt założenia alarmu... Co kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...