Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

jak widac dla Kreatronika odpowiedz na pytnie  ISR jako zabezpieczenie antykradziezowe bez alarmu a ubezpieczyciele w ASO twiedzacy ze takim zabezpieczeniem jest,  jest za trudna- swiadczy to tylko o "profesjonalnym podejsciu do klienta" tej firmy. Ja juz decyzje podjalem co do przedluzenia abonamentu. Szkoda tylko ze SIP zmusza nas do instalacji tego ustrojstwa w naszych nowych autach. Wydaje mi sie , ze klient powinien miec wybor czy chce to miec czy nie a tak czeka mnie w przyszlym roku zostawienie pojazdu w ASO i nie potrzebne wydanie pieniedzy na demontaz tego urzadzenia( bo nie chce tego miec w samochodzie nawet jak jest nieaktywne). Nie dosc ze dziala wybiorczo, wpierdziela prad jak auto jest zgaszone, nie dziala za granica (dziala za dodatkowa oplata-jest to nie do przyjecia), to w dodatku nie jest zabezpieczenim antykradziezowym(bez alarmu) jak twierdzi Kreatronik. Prosze mi to nie mowic o bezpieczenstwie w razie wypadku - w zadnym aucie takiego urzadzenia nie mialem, troche ludzi ktorzy mieli  powazne wypadki samochodowe  znam/ mam w rodzinie i uwierzcie mi ze sluzby porzadkowe zjawiaja sie w mgnieniu oka bez zadnych dodatkowych systemow.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche OT ale jakim prawe ubezpieczyciele sprzedają nam polisy na samochody z ISR, zapisują to w dokumentacji polisy ze jest ISR i nie ma autoalarmu a poźniej odmawiają wypłaty odszkodowania ? Przecież w momencie sprzedaży firma ubezpieczeniowa wie ze umowa jest nieważna ponieważ nie spełniamy warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam również pretensje do (byłego już) pracownika Agrykolex w Szczecinie, który poinformował mnie i żonę przy zakupie auta, że mając ISR nie potrzebujemy auto alarmu, ponieważ jest to (również) system monitorujący/przeciwkradzieżowy.

 

i mieli rację. Na Twoim miejscu zmieniłbym agenta a potem wszedł stronę internetową dowolnej firmy ubezpieczeniowej i przeczytał warunki ubezpieczenia. Przekonasz się, że wiele firm honoruje system monitorowania jako drugie zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i mieli rację. Na Twoim miejscu zmieniłbym agenta a potem wszedł stronę internetową dowolnej firmy ubezpieczeniowej i przeczytał warunki ubezpieczenia. Przekonasz się, że wiele firm honoruje system monitorowania jako drugie zabezpieczenie.

No ale ktoś wyżej napisał, że w Allianz właśnie nie honorują! Czyli albo mój się pomylił, albo tego kogoś.

Tylko, w sumie to nie do końca rozumiem, bo trochę sobie sam zaprzeczasz w tym zdaniu: jeśli moja firma jednak honoruje (co sugerujesz), to dlaczego miałbym zmieniać agenta (co też sugerujesz)? ;)

Ja oczywiście nie mam nic przeciwko traktowaniu ISR jako drugie zabezpieczenie. Zaraz wszystko przeczytam i sam zweryfikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ale ktoś wyżej napisał, że w Allianz właśnie nie honorują! Czyli albo mój się pomylił, albo tego kogoś ...

 

Po zakupie ubezpieczałem auto poza salonem i otrzymałem pisemną informację od agenta Allianza, cytuję:

 

 

ISR2 nie jest zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym. Ubezpieczyciel wymaga 1 dodatkowego zabezpieczenia poza fabrycznym immobiliserem.

Proszę przeczytać OWU.

 

Zdecydowaliśmy się na salonowy autoalarm. Nawiasem mówiąc, sprzedawca usilnie namawiał nas na montaż alarmu.

Tutaj domyślam się głównie handlowego podejścia sprzedawcy ;)

 

Jakiś czas temu zadałem pytanie w DT o możliwość zamontowania mechanicznej blokady biegów (u nas cvt) i dostałem odpowiedź negatywną.

W salonie potwierdzono, że importer nie dopuszcza montażu mechanicznej blokady skrzyni.

Żałuję, bo w poprzednim volkswagenie z ASB miałem zamontowaną przez salon bardzo sprytną blokadę, uruchamiana przez przekręcenie pierścienia

przy pozycji wybieraka P, odblokowanie następowało kluczem wsuwanym w szczelinę w pierścieniu.

Blokada była bardzo dyskretnie zamontowana z boku tunelu, trzpienia nie wyjmowało się ani nie wkładało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ponownie przeczytałem polisę , ubezpieczałem w salonie przy zakupie, Na polisie jest logo zarówno Allianzu jak i Subaru i mam zaznaczone jako zabezpieczenia Immobilizer i GPS (rozumiem że tak oznaczają ISR) .Na stronie Keratronica i w instrukcji obsługi ISR jest stwierdzenie że system jest zabezpieczeniem kradzieżowym bez żadnych gwiazdek. Zakładam że nie byłem pierwszy ,który w ten sposób ubezpieczał samochód tak więc albo agent i sprzedawca byli absolutnie niekompetentni albo to my robimy burzę w szklance wody i taka polisa jest w pełni ważna. Mam nadzieję że wypowie się tu ktoś kompetentny i rozwieje te obawy bo naprawdę nie uśmiecha mi się montować alarm, w którego skuteczność jakoś niespecjalnie wierzę. W każdym razie jeśli do tego dojdzie to chyba rzeczywiście poproszę o demontaż ISR za jednym zamachem

Edytowane przez Lookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przydało by się przeczytanie tego wątku od początku :(

 

1. ISR nie działa za granicą*, więc jak wyjedziesz z kraju to tak czy inaczej nie masz ochrony.

1.a. jak Ci ukradną w kraju ale wyjadą za granicę i dlatego nie będzie można namierzyć pojazdu, to .....

2. zobacz na stronę PIMOT-u, gdzie wyraźnie masz napisane, że dopiero ISR + autoalarm = zabezpieczenie p. kradzieżowe, a Oni to homologują

3. przeczytaj swoją polisę wraz owu.

4. oczywiście TU może się zgodzić na ISR bez autoalarmu jako drugie zabezpieczenie - ale zgodnie z prawem taka zgoda musi być na piśmie i można taką uzyskać, ale nie zawsze ubezpieczeni to wiedzą i taką zgodę mają, a i nie zawsze TU taką zgodę dają, ale tak czy inaczej patrz na pkt 1

 

* ponoć może działać za granicą za dopłata, ale kto tak ma....

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mieszkam w Polsce i przede wszystkim tu chcę mieć ochronę, ubezpieczając samochód nie muszę zapoznawać się ze stroną PIMOTU bo po pierwsze nie wiem nawet co to jest a przede wszystkim agent współpracujący z dealerem powinien wiedzieć co ubezpiecza lepiej niż ja. Oczekuje tylko potwierdzenia czy osoby które zajmowały się moją polisą kompletnie się na tym nie znają czy jednak są jakieś umowy miedzy Allianzem a Subaru regulujące sprawę ubezpieczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczekuje tylko potwierdzenia czy osoby które zajmowały się moją polisą kompletnie się na tym nie znają
 

 

a przyszło ci do głowy, że jesteś już dorosły? i to Ty powinieneś sam o siebie zadbać?, a nie tylko szukać ew. winnych wszędzie do okoła? pewnie słyszałeś też, że nieznajomość prawa nie działa na Twoją korzyść, a może również o tym, że w Polsce jest swoboda zawierania umów i strony mogą ją dowolnie kształtować (oczywiście w granicach prawa), a ubezpieczenie ac jest ubezpieczeniem dobrowolnym i w związku z tym jest jak wyżej?

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a przyszło ci do głowy, że jesteś już dorosły? i to Ty powinieneś sam o siebie zadbać?, a nie tylko szukać ew. winnych wszędzie do okoła?

Wybacz ale kompletnie nie rozumiem co chcesz powiedzieć. Czy to że podpisując polisę powinienem znać dokładnie jak działa ISR, przeszperać internet szukając homologacji , opinii PIMOTu czy czegokolwiek tam innego, zastanawiać się czy to zabezpieczenie jest wystarczające czy nie, pisać maile do Allianzu czy Keratronica albo może jeszcze zatrudnić prawnika do analizy umowy. Jeśli idę do fachowca to oczekuję fachowej usługi, agent ubezpieczeniowy jest fachowcem, dealer jest fachowcem i z tego co widzę podobne problemy ma chyba każdy kto kupił i ubezpieczył nowe Subaru. Keratronic na swojej stronie ma zapis że ISR jest zabezpieczeniem antykradzieżowym bez żadnych "ale".  Jedynie chcę jasnej i klarownej odpowiedzi od osoby , która zajmuje się tym problemem zawodowo. Zakładam że uznanie ISR nie jest fanaberią tylko mojego dealera bo z tego co czytam to przykłady są z całej Polski. Jeśli ktoś w Subaru czy też Allianzie uznał że ISR jest zabezpieczeniem antykradzieżowym i na podstawie tego podpisano dziesiątki albo setki umów to chyba nie wziął tego z księżyca tylko na czymś musiano się oprzeć. A jeśli nie to również chciałbym żeby było to jasno wyrażone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak czeka mnie w przyszlym roku zostawienie pojazdu w ASO i nie potrzebne wydanie pieniedzy na demontaz tego urzadzenia( bo nie chce tego miec w samochodzie nawet jak jest nieaktywne).

 

Odpuść sobie, na szczęście nieaktywny ISR jest już nieszkodliwy (przetestowane na 2 autkach) ;)

Generalnie +1 za posta, zgadzam się w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agent ubezpieczeniowy jest fachowcem, dealer jest fachowcem

 

 

agent ubezpieczeniowy jest przedstawicielem (pełnomocnikiem) towarzystwa ubezpieczeń, a nie Twoim, dealer (ASO) jest podmiotem sprzedającym pojazdy...

 

 

jeżeli chcesz (bo chcesz, bo się nie znasz itd. itp.) żeby, ktoś Cię reprezentował przed ubezpieczycielem w związku z zawieraniem i wykonywaniem umowy ubezpieczenia i ew. likwidacji szkody, to jest taki podmiot przewidziany przepisami prawa, tj. broker ubezpieczeniowy i to on może w razie Twojej niewiedzy, braku zainteresowania itd. Twoje interesy w tej sprawie reprezentować, ale o tym też musisz sam wiedzieć....

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz Tiger, popieram zdanie Lookasha. Mamy prawo oczekiwać od agenta, że potraktuje nas fachowo i nie oszuka. Ja to widzę tak - przychodzimy do agenta i mówimy co mamy (ISR2). I oczekuję takich odpowiedzi:

1. Znam system, jest w naszej bazie, uznajemy go za zabezpieczenie, wpiszemy go do umowy

2. Znam system, na specjalnych warunkach, (np. dla klientów Subaru) uznajemy go za zabezpieczenie, wpiszemy to do umowy

3. Znam system, niestety nie uznajemy go za zabezpieczenie

4. Nie znam systemu

 

Pytanie (do prawników) - co robić, gdy auto ukradną, a ubezpieczyciel odmówi wypłaty - mowa o przypadku nr 1 lub 2. Czy agent odpowiada za błędnie wystawioną polisę?

 

A Keratronik to nie firma ubezpieczeniowa, wiec nie rozumiem, dlaczego niektórzy domagają się odpowiedzi, czy to jest zabezpieczenie do polisy. Nie do nich pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Keratronik to nie firma ubezpieczeniowa, wiec nie rozumiem, dlaczego niektórzy domagają się odpowiedzi, czy to jest zabezpieczenie do polisy. Nie do nich pytanie.

moze dlatego ze na swojej stronie internetowej pisza ze isr posiada funkcje antykradziezowa:

cytuje: " ISR 2 posiada również funkcję antykradzieżową potwierdzoną certyfikatem Oceny Skuteczności Zabezpieczenia Przed Kradzieżą Pojazdu Samochodowego" wprowadzajac ludzi w blad ( byc moze agentow ubezpieczeniowych rowniez) bo funkcje antykradziezowa to on ma ale jak jest zainstalowany wraz  z alarmem.  Funkcja antykradziezowa=zabezpioeczenie przed kradzieza czy tylko ja to tak rozumiem??

 

Gdyby informacja wygladala w sposob nastepujacy:

"ISR 2 wraz z zamontowanym alarmem samochodowym  posiada również funkcję antykradzieżową potwierdzoną certyfikatem Oceny Skuteczności Zabezpieczenia Przed Kradzieżą Pojazdu Samochodowego" Nie bylo by tematu!

 

http://www.keratronik.pl/pojazdy/inteligentny-system-ratunkowy-isr/

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja to widzę tak - przychodzimy do agenta i mówimy co mamy (ISR2). I oczekuję takich odpowiedzi: 1. Znam system, jest w naszej bazie, uznajemy go za zabezpieczenie, wpiszemy go do umowy 2. Znam system, na specjalnych warunkach, (np. dla klientów Subaru) uznajemy go za zabezpieczenie, wpiszemy to do umowy 3. Znam system, niestety nie uznajemy go za zabezpieczenie 4. Nie znam systemu

Dokładnie widzę to tak samo i mam nadzieję ,że w naszych przypadkach w grę wchodzi opcja 1 lub 2 dlatego oczekuję jakiegoś stanowiska ze strony Subaru. Myślę też że chyba było by lepiej przenieść ten wątek do działu "Pytania do dyrekcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby informacja wygladala w sposob nastepujacy:

"ISR 2 wraz z zamontowanym alarmem samochodowym  posiada również funkcję antykradzieżową potwierdzoną certyfikatem Oceny Skuteczności Zabezpieczenia Przed Kradzieżą Pojazdu Samochodowego" Nie bylo by tematu!

 

http://www.keratronik.pl/pojazdy/inteligentny-system-ratunkowy-isr/

 

 

To powinno być czarno na białym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę też że chyba było by lepiej przenieść ten wątek do działu "Pytania do dyrekcji"
 

Podobny wątek był już w Pytaniach do Dyrekcji:

Keratronik dodatkowe zabezpieczenie do ubezpieczenia

 

Dalsze drążenie sprawy na gruncie ogólnym nie ma moim zdaniem sensu, gdyż to czy ISR zostanie uznany przez ubezpieczyciela za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, czy nie... zależy wyłącznie od decyzji samego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtracic trzy grosze....

 

Mam zainstalowany jakis auto-alarm ktorego bym sie z checia pozbyl (pipta na mnie, ostatnio cos mu sie pomerdalo i 30 minut kombinowalem jak ruszyc z miejsca)

Myslalem o ISR w zamian, ale jak wiekszosc z Was potrzebuje 2 zabezpieczen w ubezpieczalni.

 

Od Kretronika nie doczekamy sie odpowiedzi w tym temacie (co jest dla mnie lekko szokujace bo maja tu idealny dostep do potencjalnych klientow i jakos coby nie uzyc dosadnych slow... im po prostu nie zalezy)

 

Moglbym zadzwonic do ubezpieczalni i sie dowiedziec (i to w sumie jest wlasciwa droga)

ale... gdyby sie okazalo ze ISR musi byc z autoalarmem to wtedy jedynym bonusem (i to moze byc na wage zycia wiec pewnie warto) jest to ze system ten powinien powiadomic kogos w razie wypadku....

 

No i fajnie ale z tego co mozna wyczytac w tym watku dziala to tylko w PL.

Jezeli pojade z zona i dzieciakami na wakacje do Wloch i cosby nam sie stalo to Kreatronik zadzwoni do kogos kto sobie sziedzi i pije kawke w PL i uslyszy ze mielismy wypadek we Wloszech i prosze cos z tym zrobic? Przeciez to PARANOJA. NIe potrafie pojac dlaczego Kreatronik nie jest w stanie zadzwonic pod numer awaryjny w danym kraju.

 

Ale najbardziej od ISR odstrasza mnie kompletny brak odzewu na forum, moze to dziwny powod ale cholera najpierw firma mowi hej, kochani forumowicze odpowiemy tu na wszystkie Wasze pytania, umc umc umc, a potem cisza jak makiem zasial. To swiadczy o podejsciu do tematu, dla mnie jest to znak ze rownie solidnie traktuje sie klientow poza forum.

 

Tak wiec szkoda i dziekuje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż rzeczywiści temat już był wałkowany a Dyrekcja nabrała wody w usta :(  Keratronic zasłania się certyfikatem PIMOTu ale jak sam skwapliwie przyznaje ISR pełni funkcję antykradzieżową tylko z autoalarmem, czyli bez alarmu takiej funkcji NIE spełnia. Równie dobrze można by stwierdzić że funkcję antykradzieżową spełnia choinka zapachowa pod warunkiem że zamontujemy są razem z blokadą skrzyni biegów. Fakt że Dyrekcja milczy w kwestii uzgodnień pomiędzy Subaru a Allianzem pewnie świadczy że nic takiego nie ma a Allianz ubezpiecza na podstawie widocznego na stronie zapewnienia że ISR jest zabezpieczeniem. Pewnie w przypadku kradzieży po wielu latach można by drogą sądową uzyskać jakieś odszkodowanie bo w sumie czuję się wprowadzony w błąd, ale pewnie prościej jest zamontować alarm. Szkoda że dopiero teraz się o tym dowiaduje bo przy zakupie samochodu zwykle montaż alarmu można wynegocjować gratis. Jakby ktoś jeszcze mógł się wypowiedzieć czy montaż musi być w ASO ,chodzi o kwestię gwarancji oczywiście, to byłbym zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę też że chyba było by lepiej przenieść ten wątek do działu "Pytania do dyrekcji"
 

Podobny wątek był już w Pytaniach do Dyrekcji:

Keratronik dodatkowe zabezpieczenie do ubezpieczenia

 

Dalsze drążenie sprawy na gruncie ogólnym nie ma moim zdaniem sensu, gdyż to czy ISR zostanie uznany przez ubezpieczyciela za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, czy nie... zależy wyłącznie od decyzji samego ubezpieczyciela.

 

 

Drążenie ma o tyle sens, że uświadamia obecnym i przyszłym użytkownikom, jakie są skutki posiadania ISR w sytuacji rezygnacji z alarmu, a liczne wypowiedzi na Forum potwierdzają, że polityka informacyjna firmy Keratronik w tym zakresie mówiąc delikatnie nie jest dopracowana (a mówiąc wprost - wprowadza w błąd) - może wcześniej czy później będzie w końcu jakaś reakcja. Zresztą skoro SIP promuje rozwiązanie Keratronika, powinno mu również zależeć na rozwianiu wątpliwości i zadowoleniu klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naklejka tygryska na szybie połączona z autoalarmem pełni funkcję antykradzieżową ? Tak.

Czy choinka na lusterku połączona z autoalarmem pełni funkcję antykradzieżową ? Tak.

Czy piłeczka na antenie połączona z autoalarmem pełni funkcję antykradzieżową ? Tak.

 

Czy ISR2 połączony z autoalarmem pełni funkcję antykrazdieżową ? Tak.

Czy ISR2 pełni funkcję antykrazdzieżową ?

 

Sorry, ale poczułem się wprowadzony przez Keratronik w błąd. Równie dobrze sprzedajać choinki na święta wpiszę, że połączona z autoalarmem spełniają funkcję antykrazdzieżową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...