Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli teza że przy podnoszeniu całego samochodu nie ma reakcji - jest błędna.

 

Nie jest. Nikt nigdy nie mowil, ze auto na podnosniku nigdy nie wywola alarmu. Auto na podnosniku jest jedynie wyjatkowa sytuacja, kiedy ewentualnie moze nie zadzialac.

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zgłaszam żeby sprawdzić czy działa. I tak raz auto na serwisie - isr nie dzwoni, potem zmiana kół na zimowe tez brak reakcji. Myślę zadzwonię , zapytam. Odpowiedź isr - jeśli samochód unoszony jest równomiernie nie zadziała, musi byc przechyl  

 Albo chłopaki na serwisach mają rozkalibrowane podnośniki albo Isr działa wybiórczo co potwierdzają wpisy...

 

 

 

. Auto na podnosniku jest jedynie wyjatkowa sytuacja, kiedy ewentualnie moze nie zadzialac.

 

Nie jest jedyną wyjątkową sytuacją, odpięte akumulatory i cała reszta zgłoszeń pozostałych użytkowników systemu.

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze z założenia na podnośniku moze nie zadziałać.

 

Jak nie zadziała jak odpinany jest akumulator to jest nieprawidłowo i nie powinno sie tak dziać - to jest różnica

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj, po 6 dniach stania w garażu, idę odpalić mojego XV-a, a tu nawet drzwi z pilota nie można otworzyć. Padł akumulator. Wina akurat moja, przyznaję się bez bicia - zapomniałem wyłączyć lampkę w samochodzie, a że mam oświetlenie w garażu to łatwo nie zauważyć. No ale do rzeczy. Nikt z Keratronika do mnie nie zadzwonił, choć podobno przy braku zasilania taki telefon powinien być. Zadzwoniłem dzisiaj z pracy z telefonu i dowiedziałem się, że system działa poprawnie, pozycja GPS wskazuje, że stoję pod pracą i wszystko ok, ale z ostatnich trzech dni brakuje danych. Kazano mi zadzwonić z konsoli z samochodu. Tak też zrobiłem wieczorem i dowiedziałem się że: system działa według nich działa poprawnie, fakt, że przez trzy dni nie widać pozycji tłumaczą tym, że samochód stał w garażu i traci się zasięg, rano odnotowali nagły wzrost napięcia (godzina wzrostu napięcia wskazuje, że wtedy odpalałem silnik za pomocą kabli) i poinformowano mnie, że w przypadku całkowitego braku zasilania z akumulatora rzeczywiście powinni to odnotować i powinien być telefon do mnie. Na pytanie dlaczego więc nie było pan nie wiedział i zasugerował eksperyment z odłączeniem akumulatora, za co póki co podziękowałem, bo już zdążyłem na nowo poustawiać komputer i radio. Więc albo system nie działa do końca poprawnie albo jeszcze jakieś resztki energii zasilające ISR były, choć jakoś w to wątpię, skoro nawet nie mogłem otworzyć samochodu z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze że system działa nawet przy mocno rozładowanym akumulatorze, bo jego pierwszorzędne działanie to ratunek życia i zdrowia osób znajdujących się w aucie, a drugorzędne to ochrona mienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi od paru dni w garazu- mialem  telefon ze nie moga zlokalizowac pozycji :)

Pytanie do ISR:

Czy zeby isr traktowany byl jako system zabezpieczenia ( do ubezpieczalni)  to czy w aucie musi byc alarm ? Co oznacza gwiazdka w dokumencie w pdf'ie w ocenie skutecznosci na panstwa stronie internetowej? tzn   instalowanie w  pojazdach majacych alrmy klasy standardowej??
http://www.keratronik.pl/pojazdy/inteligentny-system-ratunkowy-isr/

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na pytanie dlaczego więc nie było pan nie wiedział i zasugerował eksperyment z odłączeniem akumulatora, za co póki co podziękowałem, bo już zdążyłem na nowo poustawiać komputer i radio. Więc albo system nie działa do końca poprawnie albo jeszcze jakieś resztki energii zasilające ISR były, choć jakoś w to wątpię, skoro nawet nie mogłem otworzyć samochodu z pilota.

Dokładnie takie samo zalecenie otrzymałem i dokładnie z takiego samego powodu tego jeszcze nie robię. O resztkach energii zapomnij, bo ja fizycznie odpiąłem akumulator i zero reakcji...

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi od paru dni w garazu- mialem  telefon ze nie moga zlokalizowac pozycji :)

Pytanie do ISR:

Czy zeby isr traktowany byl jako system zabezpieczenia ( do ubezpieczalni)  to czy w aucie musi byc alarm ? Co oznacza gwiazdka w dokumencie w pdf'ie w ocenie skutecznosci na panstwa stronie internetowej? tzn   instalowanie w  pojazdach majacych alrmy klasy standardowej??

http://www.keratronik.pl/pojazdy/inteligentny-system-ratunkowy-isr/

 

ISR nie jest człowiekiem więc nie może Ci odpowiedzieć :)

 

Jakbyś sobie zadał choć trochę trudu i przeczytał ten wątek od początku, to byś zobaczył informacje od Keratronika, że potwierdzają, że nie są wielbłądem i zapis w jak to piszesz w "ocenie skutecznosci" jest prawdziwy, tj. w prostych słowach, ten system bez autoalarmu, takiej oceny nie ma, niestety :(

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/73265-isr-%E2%80%93-inteligentny-system-ratunkowy-w-samochodach-subaru/#entry2070656

 

co do ubezpieczalni, to zgodnie z prawem musisz mieć pod rygorem nieważności odstępstwo od umowy na piśmie, żeby było ważne (tzn. uznanie ISR za system p-kradzieżowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym uzyskac konkretna odpowiedz od Kreatronika typu tak lub nie  a nie odpowiedz typu :

 

 

Tylko taką opinię wydał PIMOT. Skoro innej nie wydał można wnioskować iż innej oceny urządzenie nie posiada.

Pytam dlatego ze agenci ubezpieczeniowi   traktuja ISR jako system zabezpieczenia , ktory bez alarmu - zgodnie z ocena skutecznosci systemem zabezpieczenia nie jest. Co bedzie w sytuacji jezeli (zgodnie z OWU mam 2 systemy zabezpieczenia tzn immo i ISR ) nie mam alarmu a auto zostanie ukradzione? Czy ubezpieczalnia moze nie wyplacic odszkodowania  takiemu uzytkownikowi, ktory ma immo, ISR wpisany w ubezpieczenie jako system zabezpieczenia a nie ma alarmu?

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zrozum w końcu, że Keratronik NIE JEST ubezpieczalnią i nie jest stroną umowy ubezpieczenia i to co mówi w tej sprawie Kertronik NIE JEST częścią umowy ubezpieczenia. Odpowiedź w tej sprawie masz uzyskać od Ubezpieczyciela i ta umowa - lub aneks do tej umowy, warunki szczególne itp. - gdzie jest to napisane, że uznają ISR (samodzielny system bez autoalarmu, a nie jak w opinii PIMOT-u łącznie z autoalarmem) za system p-kradzieżowy MUSI być na piśmie pod rygorem nieważności.

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pamiętam , że kupując samochód dealer zapewniał mnie że dodatkowe zabezpieczenie nie jest wymagane. Oczywiście zdawałem sobie sprawę że wymagane przez ubezpieczyciela są dwa zabezpieczenia, ale z ISR mam po raz pierwszy do czynienia i trudno było mi stwierdzić, czy kwalifikuje się to jako zabezpieczenie antykradzieżowe czy nie. Umowę z ubezpieczycielem podpisałem również przez dealera i nie było z tym żadnych problemów. Z tego co czytam nie tylko ja miałem taką sytuację. Może warto by aby Dyrekcja wpłynęła na podejście dealerów bo w przypadku kradzieży , tłumaczenia się opinią sprzedawcy raczej nie pomoże w wyegzekwowaniu odszkodowania. W każdym razie chyba czeka mnie instalacja alarmu. Czy w grę wchodzi tylko ASO czy można zamontować w firmie specjalizującej się w alarmach bez ryzyka utraty gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pamiętam , że kupując samochód dealer zapewniał mnie że dodatkowe zabezpieczenie nie jest wymagane

dokladnie u mnie bylo tak samo. Dodatkowo Kreatronik chwali sie na swojej stronie internetowej, ze ISR jest zabezpieczeniem antykradziezowym - bez zadnej gwiazdki. Jak jest naprawde?? Wiem ze Kreatronik nie jest strona umowy i to ubezpieczyciel musi zaakceptowac lub nie ISR, ktore nie jest montowane w pakiecie razem z alarmem, jako zabezpieczenie. Ale przeciez  przy  wykupieniu ubezpieczenia w salonie razem z samochodem klient nie podejrzewa ze cos moze byc nie tak. Ja wykupilem ubezpieczenie poza ASO w PZU , ktore podobnie jak Allianz ( post wyzej) wymagalo ode mnie zamontowania  alarmu. Chcialbym sie dowiedziec jak to jest: czy jedne ubezpieczalnie -np warta ,uniqa honoruja samo ISR bez alarmu jako zabezpieczenie, a inne nie np PZU Allianz , czy po prostu agenci od ubezpieczen w salonach nie maja pojecia o istnieniu dokumnetu "ocena skutecznosci" i wprowadzaja klienta w blad, ktory moze go slono kosztowac w razie kradziezy auta, czy moze istnieja jakies umowy  pomiedzy firma ubezpieczen  a salonem  lub cos w tym stylu.  Prosilbym aby w tej kwestii wypowiedzial sie Kreatronik a nie osoby postronne -przeciez po to powstal ten dzial.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy leżycie w rowie, wykrwawiajac sie bez nadzieji na to, ze ktoś inny wezwie karetkę, to operator juz podał dokładna lokalizacje GPS do służb ratunkowych i życie Wasze i/lub Waszych bliskich jest uratowane.

 

Na twoim miejscu nie byl bym taki pewny ze zawsze pomogą. Widzę ze masz dwa miejsca zamieszkania i w jednym z nich jednak się zdążysz wykrwawić :(

 

dzisiaj podpytałem i dostalem takie info od Keratronika.

"

Pragnę tylko powiedzieć, że przy wyjeździe za granicę sygnał z nadajnika dociera do Centrum Monitorowania, Operator się skontaktuje z Panem przy otrzymaniu sygnału alarmowego, ale nie ma możliwości wysłania służb ratunkowych danego Kraju.

"

 

Nie do końca w takim razie wiem co da mi Keratronik za granicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko powiedzieć, że przy wyjeździe za granicę sygnał z nadajnika dociera do Centrum Monitorowania, Operator się skontaktuje z Panem przy otrzymaniu sygnału alarmowego, ale nie ma możliwości wysłania służb ratunkowych danego Kraju

 

 

Nie to już jest żart - Koleś siedzący przy biurku nie może zadzwonić na nr alarmowy do Włoch czy Niemiec żeby podać lokalizację i wezwać pomoc ?

Jeśli tak to działa, to faktycznie kuriozum aby mając sygnał z pojazdu o wypadku poinformować ciocię Krysię, może nawet w środku nocy i na tym kończy się rola 'Inteligentnego Systemu Ratunkowego' oraz 'Centrum Monitorowania Keratronik Safety'. :huh:  :facepalm:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by musiał znać język :)

Twójj awatar bardzo pasuje do tej docinki ;)

 

Ale dobra, żarty na BOK... ups :D

 

Apropos BOKu, myślę że Keratronik powinien częściej zabierać tutaj głos. Na 75 postów jest zdaje się 7 odpowiedzi. To mało. Ja wiem, że do niektórych żartów czy sarkastycznych wypowiedzi trudno się oficialnie ustosunkowywać, ale wiele rzeczowych zarzutów i niejasności pozostało bez wyjaśnienia. Panie/Panowie z Keratronik - do tablicy proszę!

 

Ja swego czasu zawiadamiałem centrum za każdym razem przed wjazdem do warsztatu. Ale od prawie roku tego nie robię i nikt do mnie nie dzwonił. Padło to wcześniej stwierdzenie, że przy unoszeniu całego samochodu system nie zadziała. Moje pytanie do Keratronik: czy tak jest? Nie widziałem odpowiedzi na to pytanie. Jeśli z kolei ten wątek ma nie służyć jako skarbnica wiedzy dla np. potencjalnych złodziei jak nie uruchomić ISRu, to w porządku, ja to rozumiem - wystarczy słówko wyjaśnienia.

 

Kiedy ubezpieczałem samochód w zeszłym roku w Allianz, agent chyba uznał ISR za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, ponieważ oprócz ISR mam tylko fabryczny immobilizer. Dobrze wiedzieć nawet teraz tak późno, że w przypadku kradzieży mógłbym nie odzyskać pieniędzy. I tu mam pytanie do kolegów, czy jako drugie zabezpieczenie musi być autoalarm? Czy może być jakieś inne rozwiązanie?

NIE mam pretensji do Keratronik o to, że ISR systemem antykradzieżowym w rozumieniu ubezpieczycieli NIE jest. Do agenta mogę mieć pretensje, ponieważ ci ludzie mają w zwyczaju zatajać i przeinaczać pewne fakty tylko po to, aby zarobić prowizję na kliencie. Z doświadczenia mojego ojca wiem, że tacy ludzie potem rozkładają ręce, kiedy klient pyta się co zrobić, bo nie może się dogadać z ubezpieczycielem przez to, że agent skłamał/oszukał.

Mam również pretensje do (byłego już) pracownika Agrykolex w Szczecinie, który poinformował mnie i żonę przy zakupie auta, że mając ISR nie potrzebujemy auto alarmu, ponieważ jest to (również) system monitorujący/przeciwkradzieżowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...