Jump to content
Flipper

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru

Recommended Posts

Trochę nie w temacie ale trochę tak:biglol:FB_IMG_1454054408608.jpgna pych nie odpalaj ale jak się uda bez prostownika to nie ładuj go przed serwisem. 

Edited by adamW202

Zobaczymy co będzie , auto stoi w garażu z wyposażeniem którego nie powstydził by sie warsztat , na miejscu będzie też inny samochód możliwości jest pełno.

No i mam manual więc spokojnie mogę go z linki odpalić. 

Ja tam mam dobre przeczucie co do akumulatora, 4 dni temu jak zamykałem garaż uruchomiłem alarm w samochodzie i tak sobie wył z 1min więc wygląda na to że akumulator jest w dobrej formie.

Edited by Karenz

To ze manual to i tak odpalanie na pych jedt ryzykowne.

Edited by Tekaj

odpalił po 2 obrotach wałem.

Czy ASO jest w stanie wyłączyć ISR tak aby w ogóle nie pobierał prądu czy trzeba jechać do keratronika ?

Jak nie zapłaci się abonamentu to będzie ISR ciągle włączony i pobierał prąd ?

Edited by RoadRunner

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy mozna zamowic nowe Subaru bez ISR? Samochodu uzywam generalnie tylko w weekendy, b. rzadko w tygodniu, i zwyczajnie nie che, aby regularnie padal mi akumulator....

Godzinę temu, peteres napisał:

Czy mozna zamowic nowe Subaru bez ISR?

W Polsce nie. Jeżeli weekendowy przejazd jest dłuższy niż 2-3km do kościoła to akumulator da radę ;) Swoją drogą nie taniej będzie pożyczać auto na weekend?

Wyjazdy na pewno beda dluzsze niz tylko do kosciola, ale rozchodzi sie o to, ze moga byc takie tygodnie, ze subarak bedzie stal nieuzywany w ciagu tygodnia w parkingu podziemnym, i stad obawa, ze akumulator padnie do weekend. A naprawde mi sie nie usmiecha ladowanie akumulatora, jak to niektorzy tu opisuja, czy przymusowe przejazdzki w ciagu tygodnia, bo na to nie mam czasu... 

to co za problem odłączyć ISR? Konieczności używania chyba nie ma

Sorrki za moze naiwne pytanie, ale to tak mozna w trakcie umowy? Nie beda do mnie dzwonic dlaczego ISR jest wylaczony? Jesli mozna sobie wylaczyc na jakis czas i pozniej znowu wlaczyc, to ok.

4 minuty temu, radekk napisał:

to co za problem odłączyć ISR? Konieczności używania chyba nie ma

dokładnie.

Odpinasz zasilanie centralki i luss w temacie.

Nie wiem jak wygląda umów, ale chyba nie ma obowiązku stosowania tego systemu. A zawsze możesz powiedzieć że wyjeżdżasz na dłuższy czas i żeby nie wytrzaskać akumulatora odpinasz zasilanie, chyba nie będą gonić sprawdzić, to nie skarbówka:D

chyba że masz ISR jako drugie zabezpieczenie w aucie na potrzeby polisy 

SIP na Facebooku na pytanie o usunięcie/dezaktywację odpowiedział: "Na pisemną prośbę klienta firma Keratronik wraz z autoryzowanym serwisem Subaru ma możliwość dezaktywacji (nie demontażu) systemu."

Moje doświadczenia z ISR - bez problemów. Auto XV 3,5 roku, ISR ciągle aktywny. W połowie marca auto stało na zewnątrz 1,5 tygodnia. Po powrocie z nart odpaliło bez problemów.

Robię testy ISR 2 razy do roku. Przed wymianą opon nie dzwonię do nich i dzwonią sami, pytając co się dzieje? :)

A ja kilka razy wymieniałem opony i ani razu nie interweniowali z centrali ISR, czy mam być zaniepokojony takim postępowaniem? ;)

Nie, z mojego doświadczenia w czterech Subaru - jeśli podnośnik unosi samochód równo i płynnie, to isr nie reaguje. Jeśli unoszone jest tylko jedno koło lub jedna strona reakcja jest szybka.

Bardzo często kiedy samochód jest w aso oni ingerują zgłoszenia. 

W dniu 2.04.2018 o 13:57, spawalniczy napisał:

Nie, z mojego doświadczenia w czterech Subaru - jeśli podnośnik unosi samochód równo i płynnie, to isr nie reaguje. Jeśli unoszone jest tylko jedno koło lub jedna strona reakcja jest szybka.

Dokładnie tak. Kiedyś nie zareagowali. Zadzwoniłem z pretensjami i usłyszałem, że być może całe auto było unoszone. Sprawdziłem - rzeczywiście w tym przypadku tak było. :)

Jest możliwość podania numeru zagranicznego do oddzwaniania ?

W dniu 2.04.2018 o 13:50, Lewhorn napisał:

A ja kilka razy wymieniałem opony i ani razu nie interweniowali z centrali ISR, czy mam być zaniepokojony takim postępowaniem? ;)

W dniu 2.04.2018 o 13:57, spawalniczy napisał:

Ja również potwierdzam z dzisiejszego doświadczenia z wymianą kół, że uniesienie całego samochodu pozostaje bez reakcji... Uważam przy tym, że jest to powód do niepokoju, bo brak reakcji poddaje w wątpliwość wartość uzytkową systemu, który z założenia ma reagować na próby kradzieży samochodu. 

18 godzin temu, Drizzt napisał:

który z założenia ma reagować na próby kradzieży samochodu. 

To jest ISR - Inteligentny (?) System Ratunkowy, a nie ISA - antykradzieżowy. Ten system jest nastawiony na ratowanie zdrowia/życia, a ochrona antykradziezowa jest przy okazji. 

OK, niepotrzebnie łudziłem się, że w nazwie zawarte jest również Ratowanie Mienia :facepalm:

OK, niepotrzebnie łudziłem się, że w nazwie zawarte jest również Ratowanie Mienia :facepalm:

mienie to ucierpi na tym systemie, bo swoje będzie toto kosztować...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk