Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za „darmo” dostaje ESP już nawet w najtańszym modelu, a wcale go nie chce. Unia za mnie zdecydowała i nie mam wyboru.

Nie widze zbytniej roznicy czy instalują daną rzecz na lini montażowej w fabryce czy przez importera. Na dany rynek wyposażenia niby tych samych samochodów też często się różni. W Polsce Subaru zdecydowało się na system ISR i taka specyfika naszego rynku. Jak nie chce ktoś go mieć to zwyczajnie może nie kupować i iść do innej marki.

 

Niedawno chciałem kupić Bugatti Chirona, ale wiesz co chciałem mieć ekonomiczny i bardziej przyjazny środowisku silnik i nie chcieli mi takiego zamontować, więc nie kupiłem go i chyba pójdę po coś normalnego gdzie mam wybór a nie narzucają mi swoją wole. Chyba w Skodzie maja taka fajna ofertę:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rafacon napisał:

Nie porównujmy wyposażenia fabrycznego z dodatkami wprowadzanymi przez importera. Super, ze jest ISR, ale dlaczego, skoro jest lokalnie instalowany, nie można z niego zupełnie zrezygnować w momencie zakupu? To nie socjalizm, żeby importer decydował za klienta. I tylko o to chodzi, z całym szacunkiem dla ISR i importera

Jednak SIP ma prawo do prowadzenia własnej polityki sprzedaży i konsekwentnie to robi. Dotyczy to także wyposażenia zwanego przez Was fabrycznym - z tego co pamiętam, to dzięki staraniom SIP w modelach, w których nadal nie mielibyśmy systemu EyeSight mamy go. Czy aby nie także nieco na siłę? A może ktoś chciałby, aby jego Impreza czy Outback były dostępne bez ES?

SIP stawia na podwyższanie bezpieczeństwa w każdym aspekcie i brawo im za to. Zgadzam się z przedmówcą, że jeśli komuś polityka bezpieczeństwa "na siłę" nie odpowiada, to pozostaje iść do konkurencji. Zresztą urządzenia ISR  można nie aktywować po zakupie, a centralkę z sufitu obciąć i wyrzucić (ciekawe, czy ktoś to rzeczywiście robi, bo uważam, że takie wyposażenie nawet przy odsprzedaży auta podnosi jego wartość).

 

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kambol napisał:

z tego co pamiętam, to dzięki staraniom SIP w modelach, w których nadal nie mielibyśmy systemu EyeSight mamy go. Czy aby nie także nieco na siłę? A może ktoś chciałby, aby jego Impreza czy Outback były dostępne bez ES?

 

 

Ale ES jest fabrycznym komponentem. A ISR nie. 

 

6 minut temu, Kambol napisał:

...uważam, że takie wyposażenie nawet przy odsprzedaży auta podnosi jego wartość...

 

 

Nie wiem, czy podnosi wartość, ale ja już wcześniej pisałem, mając wybór, zdecydowałbym się na IRS dla podniesienia bezpieczeństwa swojego i pasażerów. Jednak nie zmienia to mojego zdania o modelu sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kambol napisał:

A może ktoś chciałby, aby jego Impreza czy Outback były dostępne bez ES?

 

Nie wiem do czego nawiązujesz, wiec zapytam. Jest w polskiej dystrybucji model auta, który wszędzie na świecie jest pozbawiony ES? Serio, dla naszego rynku wywalczono lepszą opcję? No to respekt, patrząc na wyposażenie 10 egzemplarzy wersji Final Edition STI.

9 minut temu, Kambol napisał:

Zdaje się, że wg definicji jest fabrycznym, bo zmontowanym przed wydaniem pojazdu do sprzedaży. ;)

Zresztą eCall też zapewne nie będzie montowany w Japonii, a dostosowanie do wymogów UE nastąpi w tutejszej centrali.

 

Formalnie widzę to tak. Jest wyposażenie podstawowe: montowane przez producenta w warunkach montażu fabrycznego, oraz przez generalnego importera, typu alufelgi, hak, halogeny przeciwmgłowe itp. Potem jest wyposażenie dodatkowe: taksometry, foteliki dziecięce, owiewki itp. 

ISR jest wyposażeniem podstawowym, ale na pewno nie montowanym fabrycznie.

(to nazewnictwo firm ubezpieczeniowych)

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem asekuracyjnie, że "z tego, co pamiętam", bo nie chciałem teraz przekopywać. Czytałem (może w tym wątku), że dzięki staraniom Dyrekcji, któreś modele dostały ES. Jak natrafię, to tu zacytuję, a może ktoś pamięta i mnie wyręczy..? ;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to czyta się te wpisy i brak słów do skomentowania. Rozróżnijmy system który de facto ratuje Ci życie (pasy, ABS ESP) które nawet unia nałożyła aby było standardem. To jest coś co producent testuje do danego modelu. Mowa o darmowym isr? Jaki on darmowy jak za pierwszy rok jest symboliczne 1.23 a w kolejnym roku abonament? Jakie to darmowe? Ecall ma za darmo być (połączenia na 112 są de facto darmowe) i będzie to musiał producent a nie importer wstawić żeby homologacje na Europę dostać . Czy ktoś wogole spojrzał w  jaki sposób jest to zamontowane? Dołożony głośniczek jak z Atari z lat 80 tych do tego mikrofon i okablowanie widoczne. Czemu jak tak SIP chce dbać o klienta nie zaimplementuje w Polsce użycia systemu starlink który jest fabrycznie wbudowany w subaru? A prawda jest taka że jeżdżąc po Polskich drogach czesto zdarzają się miejsca gdzie nie ma pokrycia zasięgiem. Więc ani isr ani tel nie pomoże dalej jesteśmy zdani na innych kierowców. Jak dla mnie to wygląda na umowę pomiędzy SIP a keratronik. Wmuszanie klientowi czegoś co nie przewidział producent. Umowa tak skonstruowana ze w momencie zakupu auta jest na czas nieokreślony i jak zapomnisz po roku wypowiedziec to dostaniesz fakturę do opłacenia. Dla tych którzy tak gloryfikują isr @Kambol otwórz oczy i spójrz racjonalnie na coś co ratuje Ci życie a nie jakiś system co z opinii widać działa przez 50 procent czasu. W obecnych czasach nic za darmo nie dostaniesz. 

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
  • Do kitu 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobeck napisał:

Wmuszanie klientowi czegoś co nie przewidział producent. Umowa tak skonstruowana ze w momencie zakupu auta jest na czas nieokreślony i jak zapomnisz po roku wypowiedziec to dostaniesz fakturę do opłacenia. Dla tych którzy tak gloryfikują isr @Kambol otwórz oczy i spójrz racjonalnie na coś co ratuje Ci życie a nie jakiś system co z opinii widać działa przez 50 procent czasu. W obecnych czasach nic za darmo nie dostaniesz.

Masz w ogóle samochód z systemem ISR? U mnie żadne kable nie wystają. Nikt do przedłużania umowy nie zmusza, a kiedy potrzebowałem pomocy z ponownym uruchomieniem urządzenia (po wypowiedzeniu umowy) obsługa ze strony ISR była bardzo profesjonalna.

Piszesz o systemie eCall, że ma być w przyszłości za darmo - być może tak będzie, ale na razie go nie widać i nic o nim nie słychać. Za to klienci Subaru od 10 lat mają możliwość zabezpieczyć swoje i bliskich życie na jeszcze jeden sposób. I o dziwo inni dealerzy poszli w tą samą stronę i też montują takie urządzenia - wszyscy tacy pazerni? ;)

Działania przez 50% czasu i tym podobnych bzdur nawet nie skomentuje.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobeck napisał:

Jaki on darmowy jak za pierwszy rok jest symboliczne 1.23 

Jak płace mniej niż za bochenek chleba i starcza mi to na rok to uznaje to za darmowe.

 

6 godzin temu, Bobeck napisał:

Ecall ma za darmo być (połączenia na 112 są de facto darmowe)

 

6 godzin temu, Bobeck napisał:

W obecnych czasach nic za darmo nie dostaniesz. 

To jest wkoncu coś za darmo czy nie, bo już się pogubiłem?

 

6 godzin temu, Bobeck napisał:

Dołożony głośniczek jak z Atari z lat 80 tych

Może jest z Atari :mrgreen: jak tak to chwała im za to i przyczynianie się do zmniejszenia zanieczyszczenia planety głośniczkami z Atari:P:mrgreen:

 

6 godzin temu, Bobeck napisał:

Wmuszanie klientowi czegoś co nie przewidział producent.

Przecież nikt nikomu nie każe kupować tego niestrzesnego Subaru kiedy mamy świetna Skodę. 

 

6 godzin temu, Bobeck napisał:

Umowa tak skonstruowana ze w momencie zakupu auta jest na czas nieokreślony i jak zapomnisz po roku wypowiedziec to dostaniesz fakturę do opłacenia.

A to taki problem wypowiedzieć po tym roku? OC jak nie wypowiesz też z automatu wystawia kolejne. I w sumie czemu w ogóle muszę je mieć jak samochód np zima nie użytkuje, albo jak mam kilka. Przynajmniej póki co jednocześnie poruszam się tylko jednym a nie kilkoma na raz.

 

6 godzin temu, Bobeck napisał:

spójrz racjonalnie na coś co ratuje Ci życie

To co w sumie ratuje nam to życie?

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

czy ktoś wie i może napisać jak kompleksowo odłączyć i usunąć moduł ISR?

Chodzi mi o konkrety - mam na myśli usunięcie modułu, kabli, odpięcie od akumulatora, ew. wyjęcie bezpiecznika.

Forestera niedawno kupiłem w Polsce, mieszkam za granicą. Nie potrzebuję go i nie chcę a garaż mam podziemny i mocno betonowy, bez zasięgu GSM więc po lekturze wielu wątków na tym forum boję się o akumulator.

ISR miał nie być zamontowany ale panu sprzedawcy się zapomniało no i mam.

Systemu nie aktywowałem przy odbiorze samochodu.

Niestety nie jest prawdą, że nieaktywowany system nie pobiera prądu.

Nie jest też rozwiązaniem urwanie tego małego ustrojstwa z trzema przyciskami.

Rozkręciłem to i w środku nie ma praktycznie nic, w tym karty SIM - musi być w innym miejscu.

Przy próbie połączenia system przerywa je po kilku sygnałach (bo nieaktywowany) ale w głośnikach słychać charakterystyczne charczenie - sprzężenie transmisji GSM.

Czyli mam prawo zakładać, że ISR, mimo nieaktywowania nadal będzie szukał sygnału jeżeli nie będzie w zasięgu sieci GSM.

Ktoś coś wie? Zdaję się, że kable od tego idą w kierunku prawego słupka a przynajmniej coś tam hałasowało jak je pociągnąłem ale nie chcę na ślepo demontować paneli.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak odłączyć od zasilania? Rozumiem, że centralką nazywasz to ustrojstwo z trzema  przyciskami? Jak pisałem wcześniej, nie ma tam karty SIM a mnie interesuje jej wyciągnięcie bądź wyłączenie systemu, żeby nie szukał sygnału GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z serwisem Keratronik i zleć usunięcie systemu (o ile taka usługa jest możliwa).

Jeśli to nowy samochód, to może udałoby się dogadać na jakieś odstępne za zdemontowane urządzenia.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fresh Air Inspector napisał:

Dzięki Kambol, to też opcja,

niestety mieszkam w Niemczech pod francuską granicą i raczej będzie to kłopotliwe.

Chcę usunąć również dlatego, że przy odsprzedaży nie chcę kogoś zostawić z tym czymś.

Pzdr.

Ponieważ ISR pełni funkcję zabezpieczenia przed kradzieżą oraz lokalizacji auta po kradzieży trudno oczekiwać instrukcji demontażu na publicznym forum.

Faktycznie pmocy trzeba szukać u Keratronika, być może w ASO - oficjalnie. Jeśli się nie uda to przypuszczam, że w warsztacie obeznanym w instalacji audio w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Info dla wszystkich którzy chcieliby usunąć:

Właśnie dostałem maila od Keratronika - ze względów bezpieczeństwa nie powiedzą gdzie siedzi moduł. Usługa wyjęcia kosztuje 123 zł brutto w każdym mieście wojewódzkim, gdzie oddział ma Keratronik lub u ASO Subaru Emil Frey w Krakowie lub ATZ w Łodzi.

Pzdr.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISR to przede wszystkim system ratunkowy (przynajmniej z nazwy). Przecież lokalizacja wynika z potrzeby zapewnienia funkcji ratunkowej.  Te zabezpieczenia przed kradzieżą to funkcje "dodatkowe".

Bicie piany..

Nawet jeśli ktoś nie opłaci składki abonamentowej bo nie chce systemu i nie usunie urządzenia (bo kupić bez nie może) to połączenie na 112 nadal działa.

I super !

 

Połączenia na 112 nie wymagaja aktywnej karty SIM. (abonamentu)

Połaczenie awaryjne powinno i jest realizowane.

W razie potrzeby zawsze można wezwac pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 14.08.2018 o 15:26, Bobeck napisał:

Czemu jak tak SIP chce dbać o klienta nie zaimplementuje w Polsce użycia systemu starlink który jest fabrycznie wbudowany w subaru?

Ponieważ system ten nie jest dostępny w Europie. Ponadto ISR został wprowadzony wcześniej, niż Starlink.

W dniu 14.08.2018 o 15:26, Bobeck napisał:

Wmuszanie klientowi czegoś co nie przewidział producent.

System ISR jest opisany w specyfikacji naszych samochodów jako standard.

Natomiast, przyznaję, istotnie "wmuszamy" pewne rzeczy. I tak z naszej inicjatywy ( przy wsparciu innych importerów ) zestandaryzowany został system EyeSight w modelach XV & Impreza. Przyznaję też, że tylko brak mocy sprawczej powoduje, że szkolenia w SJS ( powstałego z naszej inicjatywy) nie są przymusowe :)

 

W dniu 14.08.2018 o 15:26, Bobeck napisał:

otwórz oczy i spójrz racjonalnie na coś co ratuje Ci życie a nie jakiś system co z opinii widać działa przez 50 procent czasu.

W/G statystyk unijnych wprowadzenie systemu e-call jest motywowane tym, że powinno to pozwolić na ocalenie ok. 10% ofiar ruchu drogowego. Jeżeli to Pańskim zdaniem nie jest ratowaniem życia, to widocznie inaczej ten temat postrzegamy. Twierdzenie, że system działa przez "50 procent czasu" jest ... nonsensem. Każdy użytkownik sieci komórkowej wie z własnego doświadczenia, że brak zasięgu jest w dzisiejszych czasach rzadkim zjawiskiem ( potwierdzają to ogólnodostępne mapy zasięgu operatorów).  No chyba, że pracuje Pan jako leśniczy na południowych krańcach Bieszczadzkiego Parku Narodowego - tam istotnie bywają z tym problemy ... 

 

Pozdrowienia

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michał Górski napisał:

Witam,

kupiłem OBK wyposażone w to urządzenie i podobno opłacone do końca roku. Co z tym mam dalej zrobić?

obyś NIC nie musiał z tym robić do końca przygody z tym samochodem ;) (prócz opłacania dalszego abonamentu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...