Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Drodzy forumowicze,

Nadchodzi dla mnie czas zawarcia ubezpieczenia na drugi rok od chwili kupienia XV. Ciekaw jestem, jaka jest wasza opinia na temat celowości opłacania systemu ISR (ponoć ok. 400 zł). Zdaję sobie sprawę do czego on służy i co mi może dać, ale nie jestem do końca przekonany, czy warto dopłacać do i tak dość drogiego ubezpieczenia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pajacek53 napisał:

Nadchodzi dla mnie czas zawarcia ubezpieczenia na drugi rok od chwili kupienia XV. Ciekaw jestem, jaka jest wasza opinia na temat celowości opłacania systemu ISR (ponoć ok. 400 zł)

w rzeczywistości około 200-300 pln gdyż ubezpieczalnie dają zniżki jeżeli posiadasz w aucie system specjalny jakim jest ISR ( predator combo czy jakoś tak). Bez systemu specjalnego ubezpieczenie drożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pumex1 zablokował(a) ten temat
43 minuty temu, Gazik napisał:

GSM jest Ok ale z GPS w garażu domowym to chyba lipa będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

My mamy drugie Subaru z ISR i wielokrotnie na Forum wspominałem, że po powrotach z urlopów i zimą i latem (około dwóch tygodni) Forester odpalał za pierwszym razem. Auto parkowane w hali podziemnej.

Teraz jest okres letni, jest bardzo ciepło. Nasz Forek stał ponad dwa tygodnie, ale w styczniu,gdy temperatura nocą była grubo poniżej minus 10 stopni.

Powiem, że ja bym zostawił jak jest i się przekonał..

Możesz też chyba zadzwonić do Keratronika aby wyłączyli system... nie wiem tylko co na to ubezpieczyciel auta. Jeśli ISR nie jest traktowany jako zabezpieczenie przed kradzieżą to OK.. 

Edytowane przez mechanik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ramach usługi ISR dla subaru przysługuje nam konto w systemie do podglądu miejsca przebywania pojazdu?

W mojej firmie był kreatronik to monterzy powiedzieli że standardowo przydziela się konto dla nowych aut dzięki czemu klient może podpatrzeć auto na mapie na ich stronie.

Na Bok-u kreatronika poinformowano mnie że taka przyjemność kosztuje 120 zł rocznie :krecka_dostal:

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 17:39, Gazik napisał:

Pytanie do dłuższych stażem uzytkowników ISR. Wyjeżdzam na prawie 4 tygodnie. Odpinać klemę czy powinno wytrzymać? Pacjent -  FXT 2018. 

ja mam FXT2017 i wytrzymuje moje urlopy :)

W dniu 15.04.2018 o 13:06, radekk napisał:

ISR nie jest systemem przeciwkradzieżowym, tylko ratunkowym, a wypadki/kolizje z unoszeniem całego samochodu dość jednostajnie zdarzają się  naprawdę rzadko;)

z tego co mi powiedzieli w ASO to można autoalarm spiąc z ISR i w razie uruchomienia sie AA Keratronik dostanie info

ja przy najbliższym serwisie będę to montować u Siebie

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Może przeoczyłem odpowiedź na to pytanie. Z góry przepraszam jeżeli tak jest. Ale z tego co wyczytałem Dyrekcja zachwalała zalety systemu isr jako ratunkowego w przypadku wypadku. Super. Odwołania były do europejskiego standardu ecall który ma wejść w życie. Super. Ale teraz nasuwa się pytanie jak to się ma do faktu iż żeby korzystać z systemu trzeba opłacić abonament. Z tego co znalazłem w internecie system ecall ma być bezpłatny. Więc jak się ma do tego abonament za isr. Przecież jeżeli nie zostanie on opłacony i jak zostało wcześniej wspomniane będzie dezaktywowany to połączenia alarmowego nie wykona. Nasuwa się wręcz stwierdzenie że jeżeli ktoś kupił samochód przed wejściem w życie dyrektywy o ecall zostaję mu coś narzucone mimowolnie co nie zostało wyprodukowane przez subaru. Przecież wbudowany system starlink na rynku amerykańskim takie funkcje obsługuje. Więc po co dodatkowy system? Żeby kasę od klientów wyciągnąć?

 

Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 15:00, Bobeck napisał:

Witam

Może przeoczyłem odpowiedź na to pytanie. Z góry przepraszam jeżeli tak jest. Ale z tego co wyczytałem Dyrekcja zachwalała zalety systemu isr jako ratunkowego w przypadku wypadku. Super. Odwołania były do europejskiego standardu ecall który ma wejść w życie. Super. Ale teraz nasuwa się pytanie jak to się ma do faktu iż żeby korzystać z systemu trzeba opłacić abonament. Z tego co znalazłem w internecie system ecall ma być bezpłatny. Więc jak się ma do tego abonament za isr. Przecież jeżeli nie zostanie on opłacony i jak zostało wcześniej wspomniane będzie dezaktywowany to połączenia alarmowego nie wykona. Nasuwa się wręcz stwierdzenie że jeżeli ktoś kupił samochód przed wejściem w życie dyrektywy o ecall zostaję mu coś narzucone mimowolnie co nie zostało wyprodukowane przez subaru. Przecież wbudowany system starlink na rynku amerykańskim takie funkcje obsługuje. Więc po co dodatkowy system? Żeby kasę od klientów wyciągnąć?

 

Pozdrawiam

Bogdan

Wersje US różnią się wieloma elementami od EU. W wersji EU e-call nie był instalowany bo nie był wymagany. SIP przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa więc zaoferował ISR jak dodatkową opcję płatną symbolicznie przez pierwszy rok.  Później - twoja wola, chcesz płacisz, nie chcesz wyłączasz. E-Call jako obowiązkowe wyposażenie dopiero wejdzie na wyposażenie samochodów - samochody homologowane po 01/04 br już muszą go mieć. Ale wszystkie homologowane a nie wszystkie sprzedawane. Póki co chyba niewiele jest na rynku modeli homologowanych po tej dacie a w SUBARU chyba żadnego. Ja nie bardzo rozumiem Twoje pytanie - na pewno trzeba zaczekać na nowe samochody z nową homologacją i zobaczymy co nam Subaru wtedy zaproponuje. E-Call musi mieć jakiś sposób łączenia z centralą (np. GSM) i tutaj obawiam się że nikt tego free nie zaproponuje. O ile E-Call jako "urządzenie" może być darmowy, jednak usługa telekomunikacyjna może być już płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie podoba mi się narzucanie woli przez SIP. Isr jest elentem dokładanym. Czyli wiązki są przecinane i fabryczna instalacja naruszana. Symboliczna opłata a jeżeli klient nie chce tego urządzenia wogole? Nie ma opcji jest narzucany system i tyle. We wcześniejszych wątkach się pojawiła informacja ze dealerzy nie zdemontuja tego. Jeżeli chodzi o ecall to ma być on darmowy. A połączenia na numer 112 są darmowe. Działają nawet zanim się odblokuje kartę pinem. Więc czemu miałby ktoś za to pobierać opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bobeck napisał:

Szczerze nie podoba mi się narzucanie woli przez SIP. Isr jest elentem dokładanym. Czyli wiązki są przecinane i fabryczna instalacja naruszana. Symboliczna opłata a jeżeli klient nie chce tego urządzenia wogole? Nie ma opcji jest narzucany system i tyle. We wcześniejszych wątkach się pojawiła informacja ze dealerzy nie zdemontuja tego. Jeżeli chodzi o ecall to ma być on darmowy. A połączenia na numer 112 są darmowe. Działają nawet zanim się odblokuje kartę pinem. Więc czemu miałby ktoś za to pobierać opłatę?

A czy podoba Ci się narzucanie woli przez producentów samochodów i przez UE i wyposażanie na siłę w system ABS, poduszki powietrzne, katalizatory, ...?

Na razie eCall w samochodach jeszcze nie widać (choć miał działać już od wielu lat), za to od 10 lat polscy użytkownicy Subaru (z sieci SIP) dostają w cenie samochodu dość drogie urządzenia systemu ISR i rok abonamentu. Potem mogą z usługi zrezygnować jeśli bardzo ich to boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy wyposażenia fabrycznego z dodatkami wprowadzanymi przez importera. Super, ze jest ISR, ale dlaczego, skoro jest lokalnie instalowany, nie można z niego zupełnie zrezygnować w momencie zakupu? To nie socjalizm, żeby importer decydował za klienta. I tylko o to chodzi, z całym szacunkiem dla ISR i importera.

Niech będzie ISR w opcjach, z opłatą instalacyjną 0 pln. Ja tak czytam wpisy @Bobecka

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie ,że jak dają coś za darmo

Ja bym się na ISR decydował, gdybym miał wybór. Ale zgadzam się, że model sprzedażowy może budzić obiekcje tych, którzy ISR od początku nie chcą. A muszą.

1. Powtórzę wcześniejszy post AdamW202. Odnosisz wrażenie, że dostajesz coś za darmo? Spółki handlowe rezygnują z zarabiania?
2. To jest jak z komputerem. Instalujesz wszystko jak leci z ofert „wypróbuj za darmo przez 30 dni”, bo jest „za darmo”?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...