Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie w temacie ale trochę tak:biglol:FB_IMG_1454054408608.jpgna pych nie odpalaj ale jak się uda bez prostownika to nie ładuj go przed serwisem. 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie , auto stoi w garażu z wyposażeniem którego nie powstydził by sie warsztat , na miejscu będzie też inny samochód możliwości jest pełno.

No i mam manual więc spokojnie mogę go z linki odpalić. 

Ja tam mam dobre przeczucie co do akumulatora, 4 dni temu jak zamykałem garaż uruchomiłem alarm w samochodzie i tak sobie wył z 1min więc wygląda na to że akumulator jest w dobrej formie.

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ASO jest w stanie wyłączyć ISR tak aby w ogóle nie pobierał prądu czy trzeba jechać do keratronika ?

Jak nie zapłaci się abonamentu to będzie ISR ciągle włączony i pobierał prąd ?

 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdy na pewno beda dluzsze niz tylko do kosciola, ale rozchodzi sie o to, ze moga byc takie tygodnie, ze subarak bedzie stal nieuzywany w ciagu tygodnia w parkingu podziemnym, i stad obawa, ze akumulator padnie do weekend. A naprawde mi sie nie usmiecha ladowanie akumulatora, jak to niektorzy tu opisuja, czy przymusowe przejazdzki w ciagu tygodnia, bo na to nie mam czasu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda umów, ale chyba nie ma obowiązku stosowania tego systemu. A zawsze możesz powiedzieć że wyjeżdżasz na dłuższy czas i żeby nie wytrzaskać akumulatora odpinasz zasilanie, chyba nie będą gonić sprawdzić, to nie skarbówka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje doświadczenia z ISR - bez problemów. Auto XV 3,5 roku, ISR ciągle aktywny. W połowie marca auto stało na zewnątrz 1,5 tygodnia. Po powrocie z nart odpaliło bez problemów.

Robię testy ISR 2 razy do roku. Przed wymianą opon nie dzwonię do nich i dzwonią sami, pytając co się dzieje? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 13:57, spawalniczy napisał:

Nie, z mojego doświadczenia w czterech Subaru - jeśli podnośnik unosi samochód równo i płynnie, to isr nie reaguje. Jeśli unoszone jest tylko jedno koło lub jedna strona reakcja jest szybka.

Dokładnie tak. Kiedyś nie zareagowali. Zadzwoniłem z pretensjami i usłyszałem, że być może całe auto było unoszone. Sprawdziłem - rzeczywiście w tym przypadku tak było. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 13:50, Lewhorn napisał:

A ja kilka razy wymieniałem opony i ani razu nie interweniowali z centrali ISR, czy mam być zaniepokojony takim postępowaniem? ;)

 

W dniu 2.04.2018 o 13:57, spawalniczy napisał:

Nie, z mojego doświadczenia w czterech Subaru - jeśli podnośnik unosi samochód równo i płynnie, to isr nie reaguje. Jeśli unoszone jest tylko jedno koło lub jedna strona reakcja jest szybka.

 

Ja również potwierdzam z dzisiejszego doświadczenia z wymianą kół, że uniesienie całego samochodu pozostaje bez reakcji... Uważam przy tym, że jest to powód do niepokoju, bo brak reakcji poddaje w wątpliwość wartość uzytkową systemu, który z założenia ma reagować na próby kradzieży samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Drizzt napisał:

który z założenia ma reagować na próby kradzieży samochodu. 

To jest ISR - Inteligentny (?) System Ratunkowy, a nie ISA - antykradzieżowy. Ten system jest nastawiony na ratowanie zdrowia/życia, a ochrona antykradziezowa jest przy okazji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...