Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam że SIP powinni zadzwonić do Keratronik i ich poprosić o wyjaśnienie. Dlatego że SIP ma umowa z Keratronik że by zainstalować ISR/ISR-2 i świadczyć usług który jak nie których z was pisaliście nie działają jak powinno.

 

Jestem szczęśliwi że mam ISR-2 zainstalowany w moim samochodzie i przedłużyłbym umową z Keratronik na 100%. Ale muszę upewnić że ten system tak naprawdę działa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo jak już odpowiadaliśmy wcześniej urządzenia ISR nie ignorują w żaden sposób takich sygnałów. Są jednak pewne procedury bezpieczeństwa i weryfikacji takich sygnałów.

Jak dotąd nie wpłynęło od Państwa żadne zgłoszenie, które pozwalałoby zidentyfikować którąkolwiek z opisanych na forum sytuacji, dlatego ciężko się odnieść do tak anonimowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się! Dziś ponownie (poniekąd w celach testowych) rozłączyłem akumulator.

W jaki sposób mam zgłosić fakt braku reakcji systemu? Spróbuję zadzwonić do centrum reagowania, dam znać o wynikach.

Wydaje mi się, że w świetle ostatnich zdarzeń opisanych na forum jest to szczególnie ważne!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo jak już odpowiadaliśmy wcześniej urządzenia ISR nie ignorują w żaden sposób takich sygnałów. Są jednak pewne procedury bezpieczeństwa i weryfikacji takich sygnałów.

Jak dotąd nie wpłynęło od Państwa żadne zgłoszenie, które pozwalałoby zidentyfikować którąkolwiek z opisanych na forum sytuacji, dlatego ciężko się odnieść do tak anonimowych informacji.

 

 

przepraszam czy to film Barei ?

 

Mój OBK stał przez 2 dni w serwisie bez aku a operator ode mnie się dowiedział że jest odłączony. Co powinienem jeszcze zrobić ? zdjęcie przesłać ?

Co więcej operator próbował mnie przekonać że tak sytuacja jest normalna.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "świeżym" użytkownikiem ISR, więc nie mam jeszcze koniecznych odruchów. Przed mniej więcej 2 tygodniami miałem defekt opony. Zadzwonili, podałem hasło i OK. Natomiast dzisiaj oddałem auto do wymiany opon letnich na zimówki. Oczywiście zapomniałem uprzedzić, ale nikt nie zadzwonił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "świeżym" użytkownikiem ISR, więc nie mam jeszcze koniecznych odruchów. Przed mniej więcej 2 tygodniami miałem defekt opony. Zadzwonili, podałem hasło i OK. Natomiast dzisiaj oddałem auto do wymiany opon letnich na zimówki. Oczywiście zapomniałem uprzedzić, ale nikt nie zadzwonił :(

 

Zrezygnowałem z ISR i takie przykłady utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie było warto przedłużać, system niestety działa "wybiórczo" więc wcale nie daje poczucia bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "świeżym" użytkownikiem ISR, więc nie mam jeszcze koniecznych odruchów. Przed mniej więcej 2 tygodniami miałem defekt opony. Zadzwonili, podałem hasło i OK. Natomiast dzisiaj oddałem auto do wymiany opon letnich na zimówki. Oczywiście zapomniałem uprzedzić, ale nikt nie zadzwonił :(

 

A nie jest to przypadkiem tak, że system reaguje na przechył samochodu a przy wymianie opon często podnosi się cały samochód i wtedy nie zadziała. U mnie przy wymianie opon nigdy nie zadzwonili, a jak w serwisie odpinali akumulator to był alarm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zgłaszam żeby sprawdzić czy działa. I tak raz auto na serwisie - isr nie dzwoni, potem zmiana kół na zimowe tez brak reakcji. Myślę zadzwonię , zapytam. Odpowiedź isr - jeśli samochód unoszony jest równomiernie nie zadziała, musi byc przechyl (pan podał pozycję pojazdu z ostatniego odczytu celem spawdzenia czy dziala system). Słabe to jeśli chodzi o anty kradzież. System jest przede wszystkim do informacji w razie wypadku i nie powinno się mówić o 100% antykradziezowym zabezpieczeniu (bo takich nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz prosze ISR o odpowiedz na pytanie w jakich sytuacjach ISR dzwoni do auta.-głownie chodzi mi o sytacje zwiazene z samochodem tzn zmiana kol, wizyta w serwisie, przeprawa promowa, parkowanie w ekranowanych pomieszczeniach gdzie nie ma  zasiegu telefonicznego czy gps, odpiecie akumulatora itp. To ze system ISR jest systemem ratunkowym ( i w razie wypadku powinien zadzialac) to wiemy.  Bedzie odpowiedz od ISR, bedziemy mogli dzownic i składac ewentualne reklamacje i zapytania. Napewno  odpowiedz od ISR pomoze uzykownikom TF w podjeciu decyzji o  przedluzaniu  abonamentu na kolejny rok.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas, http://www.keratronik.pl/?wpdmdl=38&ind=0

 

Cyt

 

"Po wyłączeniu zaplonu pojazdu ISR przechodzi w stan czuwania. Rozpoznaje wtedy nieautoryzowane przemieszczanie pojazdu, np. Lewarowanie, holowanie lub jazda."

Jeśli samochód bedzie podnoszony równomiernie na podnośniku to czujniki mogą ewentualnie nie wykryć przechyłu. Mnie sie jednak często zdarzało, ze jednak wykrywaly. Co innego juz np. "dźwig" do holowania auta, on nie podnosi równomiernie wiec wywoła alarm. Jeśli sie podniesie jedno koło tym bardziej. Tak samo jeśli będziemy przetaczać samochod z wylaczonym zapłonem albo jak ktoś uderzy w nasze zaparkowane auto.

 

 

Ja mam w swoich autach od 7 lat ISR i nie wyobrażam sobie dlaczego ktoś moze chcieć z tego zrezygnować. Proszę bierzcie pod uwagę, ze tutaj swoje żale zgłaszają tylko ci, u których wystąpiły problemy, wiec obraz nie odzwierciedla rzeczywistości. Przez te lata tysiące aut zostało wyposażonych w ISR i na pewno w jakimś tam promilu cos nie zadziała. Ale czy warto z powodu jednorazowego niezareagowania na podniesienie auta zrezygnować z możliwości uratowania życia?? Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem! przestańcie myślec o funkcji antykradziezowej bo choć działa spoko (vide moj przypadek, o którym wspomniał Pumex - DZIEKI za pomoc przy okazji, w Armenii faktycznie nie miałem zasięgu na pustkowiu ;) ), to jak ktoś naprawdę bedzie chciał ukraść Wasze auto, to chocbyscie je zabetonowali na podworku, to ukradnie i basta.

 

Chodzi PRZEDE WSZYSTKIM o wykrywanie sygnały wypadku, a ryzyko na polskich drogach jest wciąż bardzo wysokie. Ktoś powie: no tak, ale raz jak mnie koło podnieśli to nikt nie zadzwonił, a co jak będę miał wypadek i tez nie zadziała? Po pierwsze sygnał wypadku, szczególnie tak groźnego, ze nikt nie jest w stanie sam zadzwonić na pogotowie, jest znacznie bardziej jednoznaczny bo czujniki odnotowują przeciazenia i wysyłają sygnał alarmowy natychmiast. Ale nawet jeśli w 0,0001% przypadków nie wykryja to dla tych 99,9999% innych sytuacji kiedy zadziała i kiedy Wy leżycie w rowie, wykrwawiajac sie bez nadzieji na to, ze ktoś inny wezwie karetkę, to operator juz podał dokładna lokalizacje GPS do służb ratunkowych i życie Wasze i/lub Waszych bliskich jest uratowane.

 

Sorry, ale musiałem to napisać bo trochę jestem w szoku, ze niektórzy z Was wydają dziesiątki tysięcy na auto ale juz szkoda im zainwestować dodatkowe "grosze" na ratowanie życia... Oburzenie przyjmę na klatę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior chciałbym poznac stanowisko ISR a nie twoje. Ciesze sie ze korzystasz z systemu 7 lat i czujesz sie bezpieczny ale mi w salonie opowiadano ze isr jest nie tylko systemem ratunkowym ale tez moze dzialac jako zabezpieczenie antykradziezowe wraz z alermem- tak tez mam zaznaczone w umowie z agentem PZU( auto musi miec 2 albo 3 zabezpieczenia ) U mnie w czasie nastepujacych sytuacji ISR nie zadzialal: zmiana opon( auto na podnosniku), pobyt auta w ekranowym pomieszczeniu ( brak sygnalu gps, telefonicznego) oraz niestety musze sie do tego przyznac -puknalem auto znajdujace sie przede mna  - uszkodzenia u mnie : lekko pekniety lakier w miejscu zaslepki gdzie wkreca sie zaczep do holowania + zlamana ramka tablicy rejestracyjnej, w pojeździe uderzonym pare odpryskow na tylnim zderzaku -oczywiscie wszystko poszlo z mojego OC swojego auta nie oddawalem do naprawy bo i nie ma po co  :) Dlatego tez bardzo chcialbym przeczytac informacje od ISR na tym forum w jakich sytuacjach dzwonia do auta a w jakich nie. -i nie chodzi tu o podwazanie wiarygodnosci dzialania systemu ISR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, akurat ja Ciebie juz na tyle znam, żeby rozumieć Twoja motywacje itd. Ale dla niewtajemniczonego obserwatora tego wątku moze prawie wyglądać, jakby ISR sie wogole nie opłacał...

 

 

no tak, masz rację. Może to tak wyglądać a w rzeczywistości jest całkiem inaczej ponieważ ISR to bardzo przydatne "narzędzie" i w sumie jest za darmo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas, jak lekko puknales to nie zadziałało to jasne. Gdyby czujniki były na tyle ...czułe, to przy każdym wjechanie w dziurę zaraz by ISR dzwonił (a tak to dopiero jak na Plejadach ktoś porządnie rypnie albo wyskoczy na hopie to reagują :mrgreen: ). Tak wiec niezależnie od garażu czy nie, nie musiało zadziałać. Tez kiedyś miałem stłuczkę, ale ze nie było żadnych przeciążeń (nawet nie było śladu po pasach na skórze), to tez ISR nie zaalarmował. Ale przydał sie do analizy sytuacji dla ubezpieczalni.

 

Przy okazji: można od czasu do czasu nacisnąć przycisk serwisowy na panelu i poprosić o zdalna diagnozę. Operator wtedy sprawdzi parametry i potwierdzi czy działa czy nie. Ja tak zawsze robię po dłuższym postoju albo po serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzialac jako zabezpieczenie antykradziezowe wraz z alermem- tak tez mam zaznaczone w umowie z agentem PZU

 

jeżeli PZU to honoruje to tak jest. Sprawa polega na możliwość zlokalizowania i odzyskania skradzionego auta a nie samego uniemożliwienia kradzieży.

 

 

 

niestety musze sie do tego przyznac -puknalem

 

nie bardzo rozumiem. Chciałbyś żeby w takich wypadkach ISR dawał sygnał do centrali ? Raczej nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...