Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3/25/2017 o 12:45, FanSub napisał:

Dzisiaj w trakcie wymiany opon po podniesieniu auta  równolegle do podłoża nastąpiła szybka reakcja centrum monitorowania ISR.

 

Ja wymieniałem dzień wcześniej i taka sama sytuacja: auto podniesione równolegle (i pod dachem / w hali) i nie było żadnej reakcji ze strony monitoringu ISR.

Nie wiem od czego zależy reakcja centrum monitoringu.

W przeszłości już zmieniałem opony w tym samym miejscu i wtedy dzwonili - może przy decyzji czy dzwonić czy nie operatorzy opierają się na historii wcześniejszych alertów oraz miejsc w jakich znajdowało się auto w danym momencie.

Tak to sobie tłumaczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych SIPowców,

Zapomniałem zamknąć klapę bagażnika w sobotę,  w niedziele już nie odpaliłem samochodu. (ISR strasznie wykańcza aku)

Zdążyłem szybko naładować akumulator, co trwało około 45min, wyjechałem z garażu, odjechałem jakieś 5km i w końcu zadzwonili ;);).

Porażka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lookita napisał:

Właśnie,ja to przerobiłem w 2 innych autach,z zapaloną podsufitówka przez córkę mą.
 

Też to przerabiałem.. Szkoda że subaru nie potrafi albo nie chce zrobić zabezpieczeń. Co ciekawe światło otwartych drzwi zgaśnie po jakimś czasie. Jak zapalisz ręcznie to już nie.

W drugim aucie wszystko gaśnie po 20 minutach (albo wcześniej jak napięcie na aku spadnie). Forek kiedyś stał w garażu z włączoną przez córkę tylną lampką w środku do czasu aż Keratronik nie zadzwonił... Problem był bo prostownik jakiś taki inteligentny nawet nie chciał rozpocząć ładowania po pokazywał poniżej 6V. Dopiero odpalenie na kable z innego auto ożywiło akumulator. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Forek też ponoć to ma, było na forum w innym wątku poruszane. A co do ISR ostatnio do mnie zadzwonili jak już wyjechałem z zakładu po wymianie opon i zaparkowałem samochód pod blokiem :/ różnie z ich reakcjami jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że nie wykonałem "risercz" po forum, ale pozostając w temacie pytam  :jak ustabilizować czujniki ISR wewnątrz auta ? Mam z tym do czynienia od kilku lat, w 3 samochodach. Nic się nie zmienia, tzn. po 6 - 16 miesiącach czujniki i panel centralny dyndają idiotycznie na kabelkach. Cud że nie wywołują alarmu. Jak mam to przyspawać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tym do czynienia w drugim samochodzie i w przeciwieństwie do pierwszego zostało (jeszcze w salonie) przymocowane do twardego elementu, a nie miękkiego. I się od prawie 14 miesięcy trzyma. Twój maksymalny dystans czasowy jeszcze nieprzekroczony, więc zobaczymy. W każdym razie błędem było (popełnionym w poprzednim forku) klejenie do miękkiego. Odpadło w zasadzie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Czujniki? A to nie jest centralka i mikrofon?

U mnie tak jest. Nie ma alarmu, więc do czego to sitko ?

 

1 godzinę temu, B-52 napisał:

Twój maksymalny dystans czasowy jeszcze nieprzekroczony,

niestety to tylko szacunkowa wartość, "na oko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B-52 napisał:

W każdym razie błędem było (popełnionym w poprzednim forku) klejenie do miękkiego. Odpadło w zasadzie od razu.

To nawet nie był klej, tylko taśma z rzepem.  Podsufitka jest wykonana z materiału, który z rzepem kompatybilny nie był.

Żeby zamocować estetycznie ten element na taśmę do plastiku, to przewody powinny wychodzić z niego od drugiej strony, bo inaczej panel będzie do góry nogami.

Nie sprawdzałem, czy można to ustrojowe rozebrać i zmienić miejsce z którego wychodzą przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli równo podnoszą się 4 koła to czasem dzwonią, a czasem nie. I jedno i drugie z przyczyn bliżej nieznanych. Ostatnio rzeczywiście przeważnie nie dzwonią. Tak to u mnie działa/działało w dwóch samochodach od samego początku. Czyli słabo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ich bo nie zadzwonili przy wymianie opon i powiedzieli ze jeśli czujnik przechyłu nie zadziała to nie wiedzą że auto jest unoszone (jeśli jest równomiernie unoszone) takie masło maślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...