Skocz do zawartości

Po ile Paliwo ?


Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Szkoda, że to nie dotyczy 98-ki <_<


Mi wystarczy 95. Próbowałem kilka razy 98 , fuelsave czy innych wynalazków i nie zauważyłem nigdy wyraźnej różnicy w spalaniu czy w mocy - może za słabe auta miałem ? ;) 

jedyna zauważalna różnica to ta w portfelu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):


Mi wystarczy 95. Próbowałem kilka razy 98 , fuelsave czy innych wynalazków i nie zauważyłem nigdy wyraźnej różnicy w spalaniu czy w mocy - może za słabe auta miałem ? ;) 

jedyna zauważalna różnica to ta w portfelu ;) 

Ja największą różnicę między 95 a 98 zauważyłem w kosiarkach, piłach, itp;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):


Mi wystarczy 95. Próbowałem kilka razy 98 , fuelsave czy innych wynalazków i nie zauważyłem nigdy wyraźnej różnicy w spalaniu czy w mocy - może za słabe auta miałem ? ;) 

jedyna zauważalna różnica to ta w portfelu ;) 

Mając na uwadze, że 95 E10 z czasem może się "rozwarstwiać" i powodować zawodnienie paliwa, to dla mnie ma to znaczenie, bo jeżdżę na gazie i tankuję benzynę średnio raz na 3-4 miesiące, gdy wskazówka spadnie do połowy. Na E5 aż takiego problemu nie ma to też nie chcę ryzykować, a też tak rzadkie tankowanie nie robi mi i tak różnicy na cenie :) Niemiej niesmak pozostaje.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Niemiej niesmak pozostaje

bo wybredny jesteś, nie raz pod sklepem widywałem jak spożywali denaturaty, lakiery do włosów, itp. sprawdź E85, chyba że E100 jest u nas do dostania, może mają lepszy smak:P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał(a):

Ja największą różnicę między 95 a 98 zauważyłem w kosiarkach, piłach, itp;)

Sorki mam już cały sprzęt na aku. Podobnie głośny, ale nie dymi ;) 

 

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

dla mnie ma to znaczenie, bo jeżdżę na gazie

OK, jesteś usprawiedliwiony ;) 


A teraz poważnie - ktoś odczuł różnicę tych ulepszonych paliw w swoim silniku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał(a):

A teraz poważnie - ktoś odczuł różnicę tych ulepszonych paliw w swoim silniku ?

Ja miewałem problemy z pracą silnika. Zdarzało się, że falowały obroty, po dodaniu gazu silnik reagował ospale, albo skrzynia nie mogła się zdecydować, jakie ustalić obroty. Zarówno na The Forum, jak i w serwisie, słyszałem to samo: spalanie stukowe od słabego paliwa. Długo nie wierzyłem i długo się opierałem, bo "droższego bez sensu tankował nie będę". Aż w końcu po licznych próbach, poszukiwaniach i rozmowach z różnymi osobami, wyjeździłem 95, zalałem 98, zresetowałem komputer. Zrobiłem to w połowie maja, jeśli dobrze pamiętam. Od tego czasu przejechałem na benzynie 98 kilka tysięcy kilometrów i silnik nie zająknął się dosłownie ani razu. Zniknęły wszystkie mniejsze i większe bolączki, które trapiły mój samochód (spadające obroty przy zatrzymaniu, nierówne obroty na postoju, brak zdecydowania skrzyni przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu).

Nadal nie podoba mi się, że muszę tankować droższe paliwo, ale trudno - najwyraźniej z tym spalaniem stukowym jest coś na rzeczy.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Blixten napisał(a):

Sorki mam już cały sprzęt na aku. Podobnie głośny, ale nie dymi ;) 

niektóre sprzęty też mam, ale wymiana od tak średnio się opłaca, zważywszy mając z 8 czy ileś samych kosiarek, a nawet nie widzę tego, bo chyba bym musiał mieć cały magazyn aku jak często taka kosiarka jak jest odpalana z rana to kończy pracę popołudniu.

 

27 minut temu, Blixten napisał(a):

A teraz poważnie - ktoś odczuł różnicę tych ulepszonych paliw w swoim silniku ? 

ja albo mam samochód do którego rekomendowane jest 98, albo jest użytkowany okazjonalnie i z tego względu widzę sens lać coś lepszego. W sprzętach ogrodowych kilka lat temu zauważyłem że jak pracownik jechał po paliwo i brał 95 to cześciej były problemy z odpaleniem, urządzenia chodziły nierówno, itp., jak brałem 98 działało lepiej. Więc do tego czasu biorę tylko 98. Od kilku lat nawet koparka jeździ na lepszej ON, bo tankuje na BP i jadę zawsze w czwartki jak jest w tej samej cenie co zwykła ON.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, radekk napisał(a):

bo tankuje na BP i jadę zawsze w czwartki jak jest w tej samej cenie co zwykła ON.

Też tak robię, tylko trzeba pamiętać że zwykła ON w środę < zwykła ON w czwartek = lepsza ON w czwartek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pb95 6,01PLN

W-wa, ul. Bartycka, samoobsługowa. 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, markos007 napisał(a):

Dzisiaj o 12:30 takie ceny były na stacji sklepu Auchan Zielona Góra, ul Batorego.

E10/95 - 5,45 zł
E5/98 - 5,99 zł
ON - 5,46 zł
LPG - 2,79 zł

 

 

Jeszcze nie po 5,19 ? Ok, ale to już coraz bliżej obietnicy ;) 

Przed wyborami pewnie doczekamy się rynkowych cen - jak to fajnie je znać wcześniej, prawda ?  :biglol:

Żeby tak nasz prorok podał jeszcze kurs kilku walorów na WIG20 .... :yahoo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, markos007 napisał(a):

Dzisiaj o 12:30 takie ceny były na stacji sklepu Auchan Zielona Góra, ul Batorego.

E10/95 - 5,45 zł
E5/98 - 5,99 zł
ON - 5,46 zł
LPG - 2,79 zł

Wczoraj przejeżdżając obok Auchan w Gdańsku na Szczęśliwej (akurat nie widziałem cen) zastanawiałem się nad jakością tych paliw. Czy taka marketowa benzyna różni się od takiej z renomowanych stacji? Ja i tak tankuję na prywatnej stacji na osiedlu, jest znacznie taniej niz na sąsiednim Orlenie, ale nadal drożej niż przy marketach. Da się gdzieś poczytać rzetelne dane o jakości tych paliw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...