Jump to content

Forek 2010 2.0 150 km Diesel

slim2102

Recommended Posts

Witam Was wszystkich!

Mam na oku Subaru Forester z przebiegiem 120 tyś  2010 r.  2.0 Diesel 150km. Subaru jest z PL salonu i wszelkie przeglądy oraz naprawy były tam robione (przebieg w 100% autenyczny). 

Jeszcze do nie dawna byłem w 100% przekonany że Subaru to jednak niezawodna marka. Jednak co jakiś czas gdy mówię o swoich planach zakupu tego dokładnie modelu w dieslu to spotykam się z negatywnymi komentarzami na temat trwałości silników. Fakt ten zaczęły potwierdzać masowo wyskakujące aukcje na allegro z tymi właśnie samochodami z informacją "silnik uszkodzony".

Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy jest jakaś bolączka tych silników? Czy to zwykły przypadek?

Sory, jestem tu nowy. Nie znalazłem odpowiedniego tematu, jeżeli zapytanie jest w nie odpowiednim dziale to proszę moderatorów o przeniesienie. Będę bardzo wdzięczny o "łopatologiczne" wyjaśnienie. Nie rozumiem skrótów które często pojawiają się w wypowiedziach na forum ;-) 

Dzięki za zrozumienie.

Edited by slim2102

Czyli mówicie ze po 2010 roku jakieś problemy z silnikiem w fortu tez są? Czytam czytam... i za chwilę stwierdzenie że subaru to w ogóle padlina. Dlatego wole nie zaglebiac sie w tematy forum ;-) chce tylko tej konkretnej odpowiedzi. Podpowiedzcie czy warto zakupić auto i bać się wyjechać np na dłuższą trasę np. Za granicę.

Ja powiem tak. Kolega miał dwa z dieslem, ale sprzed 2010 roku, oba padły podczas jazdy , jeden przy przebiegu 55 tys, drugi ponad 60 tys. Oba się zatarły podczas jazdy. Od mechaników w tym ASo Subaru słyszałem , że od 2010 roku silniki są lepsze, ale.... tylko lepsze, co nie znaczy że nie padają. Poza tym słabe sprzęgło. Swego czasu wymyślono szkolenia dla nowych nabywców Subaru jak nim jeździć, później zmniejszano moc, że sprzegło dłużej pociągneło.

Jak chcesz diesla , niezawodnego kup Toyotę. 

Od 2010 już jest OK.

08-09 były problemy

A to nie były problemy, tylko jedna wielka porażka Subaru z tymi silnikami, tylko nie chcą się przyznać, tak jak to w Polsce.

Mariusz77b - najlepsze opinie - gratuluje :)

Kolega miał , słyszałem - super :)

W taki właśnie sposób szerzy się "wiedza" o silniku SBD.

Jak chcesz diesla , niezawodnego kup Toyotę.

ja w salonie Subaru spotkałem faceta ktory oglądał OBK jęsli dobrze pamiętam a przyjechał RAV  - z wymienionym silnikiem diesla przy niewielkim przybiegu w ramach gwarancji

Rozważałem zakup toyoty rav4 i mitsubishi outlander i co do toyki masz rację... Dzwoniłem do serwisu.W toyocie problem polegał na błędzie w konstrukcji silnika ( chodziło o głowice które pękały i w ramach tego silniki byłe wymieniane bezpłatnie na nowe) . Warunkiem był coroczny serwis w aso (wymieniali nawet po gwarancji).

Temat ciężki bo jednak kwota kilkudziesięciu tyś zł nie jest małą sumką i żyć z myślą albo dojadę albo nie to tak trochę odstrasza.

Widziałem na allegro forki nawet z 2010 roku z silnikami do wymiany. Może odważę się i spróbuję jeszcze forum mitsubishi...

Luke Skywalker  jak tylko podejmę jakąś decyzję to poproszę moderatora o usunięcie tego tematu, nie martw się :)

Mariusz77b - najlepsze opinie - gratuluje :)

Kolega miał , słyszałem - super :)

W taki właśnie sposób szerzy się "wiedza" o silniku SBD.

Mówić o koledze, mam na myśli bdb kolegę z którym jestem w stałym kontakcie. Co do diesla , to sam przeszedłem traumę związana z tym zawodnym silnikiem. Jadąc Subaryną od mojego kolegi z dieslem, przebieg 55 tys, w Chorwacji na łuku tunelu, nagle obroty wskoczyły na maksa i silnik zgasł. Później okazało się , że się zatarł. W serwisie Subaru w Chorwacji potwierdzili tylko że ten silnik tak ma, i to nie pierwszy przypadek z zatarciem podczas jazdy, mimo że wcześniej żadnych objawów wskazujących za możliwość awarii nie było. Później drugie subaru mojego kolegi z nieszczęsnym dieslem, padło mu podczas jazdy , przy przebiegu 60- kilku tysięcy.

Więc bez zbędnej złośliwości, moje opinie na temat diesla suabaru są negatywne. Odsyłam dodatkowo do artykułu z Auto Świata, tam wypowiadali się fachowscy na ten temat. Moja więc opinia oparta jest praktyką oraz teoria mądrzejszych ode mnie jak i zapewne od Kolegi. Więc bez złośliwości. 

Na temat wypocin AutoŚwiata jest osobny wątek i nawet Dyrekcja się wypowiedziała. Poszukaj, sprawdź.

Co do domniemanej mądrości dziennikarzy - to spuśćmy zasłone milczenia... Litościwie żeby ich za bardzo nie sponiewierać ...

Wracając do silnika SBD - sam jeszcze tydzień temu byłem właścicielem OBK 2010 z SBD. Przeleciałem 139 tys (do dnia sprzedaży) i nic sie nie zatarło, nic nie wybuchło ...

Forumowiczó mających równie "za[pominalskie" silniki (które zapomniały że mają wybuchnąć) jest wielu, w tym wielu ze znacząco wiekszymi przebiegami - wystarczy poprzeglądać odpowiednie wątki - np. o awaryjności SBD.

Jeśli chciałbyś być w 100 % obiektywnym to warto było wspomnieć że Subaru Import Polska wymienia pogwarancyjne silniki lub w bardzo dużym stopniu partycypuje w kosztach jeśli spełnione sa warunki : zero modyfikacji, samochód z sieci SIP, serwisowany w ASO.

Było takich przypadków kilka opisanych na Forum, tak więc należy o tym wspomnieć udzielając jakchkolwiek informacji.

Do tego strachliwy użytkownik może przedłużyć sobie gwarancję - max. do 5 lat lub 150 tys km.

Zatem zamiast straszyć kogoś, daj mu pełną informację - tak byłoby po prostu uczciwie.

Edited by MForbi
  • Upvote 1

Ale o to mi Kolego chodzi. Forum jest meijscem gdzie każdy z nas może przedstawić swoje wrażenia, spostrzeżenia, opiniie, a kto je czyta niech sam wyciągnie wnioski, takie a nie inne. Forum nie jest miejscem do oceny opinii innych, gdyz każda taka opinia i tak będzie subiektywna.

Co do opinii odnośnie Auto Swiata i odpowiedzi Subaru, to tak jak powiedziełam jestem tylko prawnikiem a nie mechanikiem, i nie jestem w stanie stweirdzić i ocenić opinii Auto Świata. Wiem tylko jedno , i to z doświadczenia zawodowego, że zawsze chwalimy sowje , a odnośnie napraw lub wymian , to nie chiałbym sie tutaj wypowiadać, gdyż nie miałem doczynienia zawodowego z Subaru , a mam tylko informacje od innych kolegów po fachu i znajomych i mogę tylko dodać , że sprawa z wymianą po 2 - letniej gwarancji lub parcypacji w kosztach naprawy , nie jest tak prosta i łatwa jak zostało to przedstawione. Na poczatku jest szukanie przyslowiowej dziury w całym , jak tu odmówić. I proszę mi uwierzyć, wymówek dealerów w tej kwestii są setki. Przykładem może być ostatnia sprawa Mercedesa za 350 tys. 

Na poczatku jest szukanie przyslowiowej dziury w całym , jak tu odmówić. I proszę mi uwierzyć, wymówek dealerów w tej kwestii są setki. Przykładem może być ostatnia sprawa Mercedesa za 350 tys

Jezeli auto kupiles w Subaru Import Polska robiles terminowo wszystkie przeglady w ASO , a sIlnik Ci sie rozleci SIP ci go wymieni albo bedzie partycypowal w kosztach . Niestety FHI wypuscilo niedopracowny silnik jakim jest SBD i mimo ze sie do tego nie przyznalo np jak Toyota ze swoim dieslem( FHI jest za mala firma i takie przyznanie sie do bledu spowodowaloby ze  musialoby oglosic bankructwo) daje przyzwolenie swoim dealera na bezplatna/czesciowo platna wymiane silnika nazywajac to "gestem handlowym" . Jezeli przegladow nie robiles w ASO albo robiles je nieterminowo to twoj silnik w razie awarii nie bedzie sie kwalifikowal do "gestu handlowego"

Arnoldpe,z ciekawości -  co dolegało forkom przed 2010? 

08-09 to pierwsze Boxery Diesla także silniki z niespodzianką :)

Od 2010 zaczęli montować nowe wersje już dużo mniej awaryjne. 

Potwierdzam, tyle że ja to chyba jakąś fajną niespodziankę dostałem... Wczoraj przy przeglądzie 165kkm gość z ASO stwierdził: "ale ładnie ten silnik chodzi!". Zakłądam, ze nie był to pierwszy SBD jakiego widział / słyszał :D

Potwierdzam, tyle że ja to chyba jakąś fajną niespodziankę dostałem... Wczoraj przy przeglądzie 165kkm gość z ASO stwierdził: "ale ładnie ten silnik chodzi!". Zakłądam, ze nie był to pierwszy SBD jakiego widział / słyszał :D

No to gratki :) 

Bo Twój nie jest karmiony zwykłą ropą, tylko jakimiś lepsiejszymi mieszankami  :)

Na poczatku jest szukanie przyslowiowej dziury w całym , jak tu odmówić. I proszę mi uwierzyć, wymówek dealerów w tej kwestii są setki. Przykładem może być ostatnia sprawa Mercedesa za 350 tys

Jezeli auto kupiles w Subaru Import Polska robiles terminowo wszystkie przeglady w ASO , a sIlnik Ci sie rozleci SIP ci go wymieni albo bedzie partycypowal w kosztach . Niestety FHI wypuscilo niedopracowny silnik jakim jest SBD i mimo ze sie do tego nie przyznalo np jak Toyota ze swoim dieslem( FHI jest za mala firma i takie przyznanie sie do bledu spowodowaloby ze  musialoby oglosic bankructwo) daje przyzwolenie swoim dealera na bezplatna/czesciowo platna wymiane silnika nazywajac to "gestem handlowym" . Jezeli przegladow nie robiles w ASO albo robiles je nieterminowo to twoj silnik w razie awarii nie bedzie sie kwalifikowal do "gestu handlowego"

Zgodnie z przepisami , nie muszę robić przegladów w ASO żeby mieć gwarancję i w razie czego wymienić np. silnik na gwarancji. To są przepisy, a serwisy swoje. 

A co ma Mercedes do gwarancji i działania Subaru ? Możesz to przybliżyć ?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Mercedes do Subaru nic, tylko takie stwierdzenie faktów działalności sprzedawców w Polsce. 

Zgodnie z przepisami , nie muszę robić przegladów w ASO żeby mieć gwarancję i w razie czego wymienić np. silnik na gwarancji. To są przepisy, a serwisy swoje. 

A co ma Mercedes do gwarancji i działania Subaru ? Możesz to przybliżyć ?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Mercedes do Subaru nic, tylko takie stwierdzenie faktów działalności sprzedawców w Polsce. 

W USA to maja dobrze klienci, KIA i Mercedes musza płacić właścicielom odszkodowania za to że w katalogach podawali zaniżone spalania paliwa.

Pod warunkiem,że te przeglądy będą się odbywały zgodnie z zaleceniami producenta. ;)

Ale to dotyczy aut objętych gwarancją.A co jeśli gwarancja się już skończyła? :mrgreen: