Jump to content

[justy] CLUTCH TEMP

wil3

Recommended Posts

Na prosbe leciwego sasiada nie posiadajacego internetu, krzycze na forum o pomoc :)

Otoz owy sasiad ma Justysie 1200 GLi w automacie i od jakiegos czasu wyswietla mu sie czasami kontrolka CLUTCH TEMP (cos ze sprzeglem?). Objawy nastepuja po powiedzmy jakims czasie od ruszenia, potem w trasie zapala sie i gasnie i tak na zmiane.

Pytanie co moze byc przyczyna? I czy trzeba koniecznie jechac do Krakowa pod komputer?

Swoja droga bardzo smiszny samochodzik, nie ma 321 tylko jakis bieg Ds (oprocz standardowych PRND) i ten wyswietlacz 4WD samochodzika mi sie spodobal :) Sasiad w ogole jest niezlym majsterokwiczem i sobie sam dorobil drugi pedal gazu pod zdrowa noge na lewo od hamulca (jest inwalida wojennym). Moje pierwsze blizsze spotkanie z Justy wypadlo bardzo sympatycznie :)

Pozdrawiam :)

A to nie jest czasem owe słynne EVCT, czyli szkrzynia bezstopniowa?

chyba mial cos takiego obok 4WD na tylnej klapie.

Może poniższy link coś pomoże:

http://www.auto-diagnostic-codes.com/pl ... JUSTY.html

- Depress and release the brake pedal three times.

dla mnie to brzmi jak instrukcja do fatality albo combosa ;) starsza osoba sobie z tym moze nie poradzic.

zawsze mozna na manuala przerobic ale czy wlasciciel potrafi jechac z manualem?

Nie, nie da rady. Sasiadowi odstrzelili prawa noge powyzej kolana (proteza), dlatego dorobil sobie drugi pedal gazu na lewa noge.

No nic, wyglada na to, ze trzeba bedzie sie wybrac do krakowa, bo nawet jesli to cos ze sprzeglem, to sasiad sam tego nie zrobi.

zawsze mozna na manuala przerobic ale czy wlasciciel potrafi jechac z manualem?

Nie, nie da rady. Sasiadowi odstrzelili prawa noge powyzej kolana (proteza), dlatego dorobil sobie drugi pedal gazu na lewa noge.

No nic, wyglada na to, ze trzeba bedzie sie wybrac do krakowa, bo nawet jesli to cos ze sprzeglem, to sasiad sam tego nie zrobi.

To mogą być szczotki (2 śrubki na gorze skrzyni, wyjmij i sprawdz) jak nie to są dwa czujniki przy pedale gazu moze coś tam sie styka. AK

• 1 month later...

Jak co sie dzieje ze automatem z Justysi to koniec nikt nie chce tego naprawic to byla pierwsza na swiece elektorniczna skrzynia biegow. Z doswiadczenia lepiej ja zminiec na manuala ale jak w tym przypadku ktos musi ocenic problem i go naprawic co moze okazac sie troche trudniejsze niz napraw normalnej automatycznej skrzyni z legacy czy imprezy

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...