Jump to content

Ubywa płynu ze zbiorniczka

dpaszczaki

Recommended Posts

Witam,

Forester 1998 rok, silnik 122 KM, do tej pory bez problemu

Ostatnio zauważyłem, że ubywa płynu ze zbiorniczka wyrównawczego i to na zimnym silniku. Po wlaniu do znaku Full, w ciągu kilku godzin płynu już niema w zbiorniczku, ale ubywa go tylko Ok 100-150 ml. W chłodnicy płyn jest cały czas na tym samym poziomie.

Próbowałem odnaleźć źródło przecieku, ale nie możana zlokalizować - widać wprawdzie ślady mokrego na osłonie silnika z prawej strony, ale miejsca wycieku już nie.

Czy ktoś może miał podobny problem?

pozdrawiam 

Darek

W chłodnicy będzie , a w zbiorniczku nie, gdyż służy on wyrównywania poziomu płynu w chłodnicy. Sprawdź poziom oleju w silniku oraz czy na korku od wlewu oleju nie ma biało- żółtej mazi, co może wskazywać na uszczelkę pod głowicą. Jeśli olej jest ok, to jest moim zdaniem gdzieś wyciek , z chłodnicy lub przewodów. Kto szuka nie błądzi. 

Dzięki za odpowiedź,

oleju nie przybywa, mazi nie ma, silnik zagazowany więc przewodów i połączeń więcej - więc i miejsc wycieku sporo. Temperatura silnika cały czas w normie, strzałka stoi w miejscu nie rusza się. Ciekawe, że mój mechanik miał go na kanale i nie mógł znaleźć miejsca wycieku. 

Na forum jest dużo ciekawych postów w tym temacie. Można uzupełnić i odpowietrzyć i wtedy zobaczyć. Potem dodać "czegoś" kolorowego do płynu i szukać gdzie wycieka, sprawdzić czy UPG nie walnięta - sprawdzić czy nie znika przez rurę wydechową w pary ilościach kosmicznych, zrobić test CO2,, zmierzyć kompresję itp.

Edited by Arturro5