Jump to content

Ubywa płynu ze zbiorniczka


dpaszczaki

Recommended Posts

Witam,

Forester 1998 rok, silnik 122 KM, do tej pory bez problemu

Ostatnio zauważyłem, że ubywa płynu ze zbiorniczka wyrównawczego i to na zimnym silniku. Po wlaniu do znaku Full, w ciągu kilku godzin płynu już niema w zbiorniczku, ale ubywa go tylko Ok 100-150 ml. W chłodnicy płyn jest cały czas na tym samym poziomie.

Próbowałem odnaleźć źródło przecieku, ale nie możana zlokalizować - widać wprawdzie ślady mokrego na osłonie silnika z prawej strony, ale miejsca wycieku już nie.

Czy ktoś może miał podobny problem?

pozdrawiam 

Darek

 

Link to comment
Share on other sites

W chłodnicy będzie , a w zbiorniczku nie, gdyż służy on wyrównywania poziomu płynu w chłodnicy. Sprawdź poziom oleju w silniku oraz czy na korku od wlewu oleju nie ma biało- żółtej mazi, co może wskazywać na uszczelkę pod głowicą. Jeśli olej jest ok, to jest moim zdaniem gdzieś wyciek , z chłodnicy lub przewodów. Kto szuka nie błądzi. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,

oleju nie przybywa, mazi nie ma, silnik zagazowany więc przewodów i połączeń więcej - więc i miejsc wycieku sporo. Temperatura silnika cały czas w normie, strzałka stoi w miejscu nie rusza się. Ciekawe, że mój mechanik miał go na kanale i nie mógł znaleźć miejsca wycieku. 

Link to comment
Share on other sites

Na forum jest dużo ciekawych postów w tym temacie. Można uzupełnić i odpowietrzyć i wtedy zobaczyć. Potem dodać "czegoś" kolorowego do płynu i szukać gdzie wycieka, sprawdzić czy UPG nie walnięta - sprawdzić czy nie znika przez rurę wydechową w pary ilościach kosmicznych, zrobić test CO2,, zmierzyć kompresję itp.

Edited by Arturro5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...