Skocz do zawartości

Świece/kable do 2.0 N/A


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Na kablach zapłonowych pojawiły mi się przebicia, więc czas najwyższy na wymianę. O ile kable łatwo dobrałem, to jakoś nie wiem jak się zabrać do świec (przy okazji tez je wymienię), więc może ktoś podpowie jakie świece do 2.0 N/A 115KM, dodatkowo z LPG? Świece można wkładać od razu, czy jakieś ustawianie przerw itp?
Kable Sentech są OK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii swiec do subaru to nie wiem, ale w hondzie jak zmienialem to gazownik polecil dogiac z fabrycznego 1.1 na chyba 0.9.

Pozniej jak znowu zmieniałem, to nie doginalem. Efekt - zadnej roznicy ;)

Sentech, przynajmniej z zaslyszanych przeze mnie opinii, to najgorszy szit.

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci swiec kombinuja z przerwami np.na LPG lepsza mniejsza 08-09 itd(oby tylko im wieksza kase zostawic) a to guzik prawda , przerabialem naprawde juz ich duzo a to kupilem typowo gazowe a to sam doginalem i roznicy brak ,na mniejszej szczelinie w zimie gorzej zapala a najpierw idzie na etylinie a potem dopiero LPG ,natomiast zawsze w swiecach ma znaczenie  dobry producent i moge zawsze polecic Denso i NGK z trzema pazurami sa drogie ale spoko dlugo wytrzymaja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wszystko jasne. Kable jakoś dobiorę (chyba, że ktoś ma namiar bezpośredni na coś markowego, np.Boscha, albo NGK, w DOBREJ cenie)

Właśnie sobie też przypomniałem o opposedforces i świece NGK to BKR6E:

http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... sion_cord/

Edytowane przez pawlaswrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody fx-31 od ngk rzecz jasna

Tzn, że Ci się przypomniało?

 

 

 

@@WueM,  Ło matko, jaki ja tępy jestem. Kolega wyżej podlinkował katalog NGK, a ja dopiero po Twoim poscie wpadłe na yo, że przecież mogę to tam sprawdzić. Zgadza się  fx-31:

http://www.ngk.de/nc/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/ZUENDKABEL/SUBARU/IMPREZA/RC-FX31/12036/

Jeszcze jedna dziwna rzecz: opposedforces podaje świecę BKR6E, a katalog NGK BKR6E-11. Różnią się tylko odległością elektrody BKR6E: 0,9mm, a BKR6E-11: 1.1mm

Edytowane przez pawlaswrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh....no fakt...nie z edytowałem postu...wygooglowałem sobie oznaczenie tych przewodów i faktycznie tak sie nazywały fx-31

natomiast co do świec to na 100% były to z końcowka 11

Edytowane przez WueM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przymierzam się do wymiany kabli i świec więc pozwolę sobie odkopać temat. O ile ze świecami ni mam problemu, to zauważyłem na forum, że wiele osób ma problem z doborem kabli, tak żeby pasowały i ja jestem jedną z nich. Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi powiedzieć jakie kable będą pasować do Imprezy 2.0 115km MY98 konkretnie z lipca (chyba jest jakaś różnica między 115 konnym motorem z 98, a tym starszym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...