Jump to content

Zimowy zlot właścicieli samochodów 4x4

Recommended Posts

• Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super impreza! Dla mnie to był pierwszy raz na torze i pierwszy raz kiedy mogłem poczuć granice przyczepności przy szybkiej jeździe - odcinek leśny był świetny. Opony wbrew obawom całe, i to cywilne zimówki na obręczach 16", chociaż wrażenia przy niektórych zakrętach w Forku na cywilnym zawiasie w połączeniu z takimi gumami wymagały przekroczenia granic komfortu psychicznego...

Na "dole" tabeli też toczyła się emocjonująca walka - mimo że jechałem z nastawieniem na naukę to nie udało się uniknąć rywalizacji - za wszelką cenę nie chciałem żeby wyprzedził mnie Jeep grand Cherokee :)

Jedyna rzecz której żałuję, to to ze pomiary czasowe nie były dostępne od początku na sesji treningowej - trudno mi było wyczuć które przejazdy były dobre, a które nie, ale to pewnie przychodzi z czasem i doświadczeniem. Jak już czasy były podawane, to miałem progress, co bardzo mnie cieszy :) Szkoda że impreza już się skończyła i że Kielce tak daleko od Trójmiasta.

Polecam taką imprezę każdemu kto jeszcze nie był i się waha. a w żyłach mu płynie benzyna.

Edited by marhof

Powiem tak. Było mega to właściwie moja pierwsza impreza taka na torze z własnym startem :) Jestem bardzo zadowolony i z czasów po było coraz lepiej :) Poznałem przyczepność forestera i na co można sobie pozwolić :P a można naprawdę na wiele :) Pierwsza taka impreza, ale nie ostatnia i na bank będę szukać okazji do polatania po torze :) Naprawdę polecam wszystkim, których nie było warto się wybrać :) Pozdrowienia dla wszystkim co brali udział i gratulacje dla trójki z pudła oraz dla Carlosa za 4 miejsce i Cybla za 5 :) Oczywiście dla wszystkich pozostałych również gratulacje :)

Do zobaczenia na kolejnym zlocie :)

Szkoda że impreza już się skończyła i że Kielce tak daleko od Trójmiasta.

tak z ciekawosci, ile jechales i jak ogolnie droga ?

Mój czas przejazdu jest raczej niereprezentatywny :) Piątek wziąłem wolny i chciałem sobie tak bez napinki jechać :) Po A1 jechałem ~120 km/h  bo słuchałem koncertów. Dojechałem do Torunia i stwierdziłem, że dość jechania po prostym, odbiłem na Ciechocinek i drogą 62 wzdłuż Wisły - ładne widoki, później po jakiś wsiach jeździłem, dobre 20 minut walczyłem z uszczelką drzwi (nagle zacząłem słyszeć wiatr pod lusterkiem ), a później stwierdziłem że pojadę przez Radom i odwiedzę znajomych. W Radomiu byłem koło 16:20, a wyjechałem przed 19:00 - droga z Radomia na Kielce prawie 2h zajęła, przez połowę drogi korek, później się rozpadało na dobre i niewiele było widać.

Myślę, że jakby się nie obijać i nie zwiedzać wsi to w te 6,5 h z przerwą na siku da się dojechać bez problemów i wariowania :)

Impreza jak zwykle udana,pogoda dopisała,sprawna organizacja i świetna towarzystwo. :D

Gratulacje dla zwycięzców. :)

Pozdrawiam wszystkich obecnych. :)

yyy z tego co pamiętam to cybel 4, carlos 5 ?

Startowało tylko 6 załóg ? ;)

Grabisz sobie "leszczyku" :P  :biglol: 

Gdybyś kiedyś potrzebował "dotrzeć" i rozgrzać nowego slicka,to wal jak w dym do Carlosa,robi to perfekcyjnie. :mrgreen:

A ja mam takie pytanko: jaka jest technika objechania beczki? Pytam poważnie, próbowałem dziś poszukać jakiegoś sensownego wytłumaczenia, ale wujek google próbuje mnie nauczyć jak zrobić beczkę drewnianą, albo jak przejechać szkołę kierowców w GTA San Andreas :)

Próbowałem tak, żeby przy hamowaniu (zejście z zewnątrz do wewnątrz beczki) redukować do 1 (to się udawało z reguły) podciąć tył ręcznym (i tu klapa) i później gaz w podłogę :)

Niestety jedyny efekt jaki odnosiłem to utrata prędkości. 

Czy robię coś źle czy może robienie tego autem takie jak Forek jest nietrywialne? Rozumiem, że nie przejadę Forkiem całości 360 stopni w pięknym 4 kołowym poślizgu jak niektórzy :) ale jaka jest optymalna (szybka) technika przejazdu autem cywilnym?