Skocz do zawartości

Zimowy zlot właścicieli samochodów 4x4


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Super impreza! Dla mnie to był pierwszy raz na torze i pierwszy raz kiedy mogłem poczuć granice przyczepności przy szybkiej jeździe - odcinek leśny był świetny. Opony wbrew obawom całe, i to cywilne zimówki na obręczach 16", chociaż wrażenia przy niektórych zakrętach w Forku na cywilnym zawiasie w połączeniu z takimi gumami wymagały przekroczenia granic komfortu psychicznego...

Na "dole" tabeli też toczyła się emocjonująca walka - mimo że jechałem z nastawieniem na naukę to nie udało się uniknąć rywalizacji - za wszelką cenę nie chciałem żeby wyprzedził mnie Jeep grand Cherokee :)

Jedyna rzecz której żałuję, to to ze pomiary czasowe nie były dostępne od początku na sesji treningowej - trudno mi było wyczuć które przejazdy były dobre, a które nie, ale to pewnie przychodzi z czasem i doświadczeniem. Jak już czasy były podawane, to miałem progress, co bardzo mnie cieszy :) Szkoda że impreza już się skończyła i że Kielce tak daleko od Trójmiasta.

 

Polecam taką imprezę każdemu kto jeszcze nie był i się waha. a w żyłach mu płynie benzyna.

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Było mega to właściwie moja pierwsza impreza taka na torze z własnym startem :) Jestem bardzo zadowolony i z czasów po było coraz lepiej :) Poznałem przyczepność forestera i na co można sobie pozwolić :P a można naprawdę na wiele :) Pierwsza taka impreza, ale nie ostatnia i na bank będę szukać okazji do polatania po torze :) Naprawdę polecam wszystkim, których nie było warto się wybrać :) Pozdrowienia dla wszystkim co brali udział i gratulacje dla trójki z pudła oraz dla Carlosa za 4 miejsce i Cybla za 5 :) Oczywiście dla wszystkich pozostałych również gratulacje :)

Do zobaczenia na kolejnym zlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda że impreza już się skończyła i że Kielce tak daleko od Trójmiasta.

tak z ciekawosci, ile jechales i jak ogolnie droga ?

 

 

Mój czas przejazdu jest raczej niereprezentatywny :) Piątek wziąłem wolny i chciałem sobie tak bez napinki jechać :) Po A1 jechałem ~120 km/h  bo słuchałem koncertów. Dojechałem do Torunia i stwierdziłem, że dość jechania po prostym, odbiłem na Ciechocinek i drogą 62 wzdłuż Wisły - ładne widoki, później po jakiś wsiach jeździłem, dobre 20 minut walczyłem z uszczelką drzwi (nagle zacząłem słyszeć wiatr pod lusterkiem ), a później stwierdziłem że pojadę przez Radom i odwiedzę znajomych. W Radomiu byłem koło 16:20, a wyjechałem przed 19:00 - droga z Radomia na Kielce prawie 2h zajęła, przez połowę drogi korek, później się rozpadało na dobre i niewiele było widać.

Myślę, że jakby się nie obijać i nie zwiedzać wsi to w te 6,5 h z przerwą na siku da się dojechać bez problemów i wariowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza jak zwykle udana,pogoda dopisała,sprawna organizacja i świetna towarzystwo. :D

Gratulacje dla zwycięzców. :)

Pozdrawiam wszystkich obecnych. :)

 

yyy z tego co pamiętam to cybel 4, carlos 5 ?


Startowało tylko 6 załóg ? ;)

 

Grabisz sobie "leszczyku" :P  :biglol: 

Gdybyś kiedyś potrzebował "dotrzeć" i rozgrzać nowego slicka,to wal jak w dym do Carlosa,robi to perfekcyjnie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: jaka jest technika objechania beczki? Pytam poważnie, próbowałem dziś poszukać jakiegoś sensownego wytłumaczenia, ale wujek google próbuje mnie nauczyć jak zrobić beczkę drewnianą, albo jak przejechać szkołę kierowców w GTA San Andreas :)

 

Próbowałem tak, żeby przy hamowaniu (zejście z zewnątrz do wewnątrz beczki) redukować do 1 (to się udawało z reguły) podciąć tył ręcznym (i tu klapa) i później gaz w podłogę :)

Niestety jedyny efekt jaki odnosiłem to utrata prędkości. 

 

Czy robię coś źle czy może robienie tego autem takie jak Forek jest nietrywialne? Rozumiem, że nie przejadę Forkiem całości 360 stopni w pięknym 4 kołowym poślizgu jak niektórzy :) ale jaka jest optymalna (szybka) technika przejazdu autem cywilnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...