Jump to content

Zimowy zlot właścicieli samochodów 4x4

Recommended Posts

• Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Krzychu91, różnie z tymi pierwszymi razami na torze bywa ;-) Kielce są bezpieczne, nadmiernie opon się nie zużywa nawet podobno na suchym, ale zawsze lepiej mieć dodatkowy komplet a przynajmniej pełne koło na zapasie niż dojazdówkę. Choć razie czego podobno wulkanizacja jest niedaleko toru :-)

O SJS już wiele pozytywów zostało napisanych, ja tylko potwierdzę że naprawdę organizują wszystko na wysokim poziomie (byłem na I i II stopniu doskonalenia jazdy w dwóch róznych ośrodkach) i o bezpieczeństwo na torze nie ma co się martwić :-)

Jeden komplet opon w zupełności wystarczy. Dzisiaj na torze jest lodowisko więc nawet nie ma mowy o jakimkolwiek nadmiernym zużyciu opon...

Zgadza się .

Ale może też zniszczyć idąc bokiem po tarce ;)

@@dragoon89, Ty mi tu jeszcze o śniegu piszesz :P ponoć bez jest ślisko :P

@@aprzemek, Na miejscu można wypożyczyć jak coś ;)

Ale tylko ograniczoną ilość tych kasków mają :P ..

Tor śliski jak karowa ... nawet na ciepło i sucho :) 

Opony Jak to Dziedzic powiedział mogą się zniszczyć na tarce lecąc bokiem 

Powodzenia

Witam.
Czy ktoś leci swoją subarynką z/przez/w okolicy Katowic i można się zabrać? Mógłbym porobić fotki z jazdy, jakby ktoś chciał to może jakieś pare strzałów Subarynki na osobności. Dodatkowo mógłbym coś pokręcić ale to na próbę - zabawa z nowym sprzętem (action cam).
Tutaj do wglądu moja twórczość foto:
https://www.flickr.com/photos/101359844@N04/sets/
:)
Pozdrawiam
Michał

P.S czy wjazd jest otwarty - tzn wpadam ze znajomym w aucie 4x4, placi 350 i jezdzi czy jest max ilość i tylko zapisani?

post-19018-0-71219500-1418764362_thumb.jpg

Edited by perelek

Hej, z Trójmiasta będę leciał, więc nie pomogę :/

Pytanie techniczne do tych co byli już w Kielcach lub podobnych pojeżdżawkach - ile oleju średnio schodzi na takiej zabawie? :) mam 1,5L i nie wiem czy nie dokupić zapasu (średnio mi łyka jakieś 0,2-0,5 / 1000km)... Auto niemodzone

Edited by marhof

Hej, z Trójmiasta będę leciał, więc nie pomogę :/

Pytanie techniczne do tych co byli już w Kielcach lub podobnych pojeżdżawkach - ile oleju średnio schodzi na takiej zabawie? :) mam 1,5L i nie wiem czy nie dokupić zapasu (średnio mi łyka jakieś 0,2-0,5 / 1000km)... Auto niemodzone

Spokojnie, tylu kilometrów, żeby zapasu oleju brakło, na pewno nie zrobisz  ;)

Z tym olejem to może zależeć od konkretnego silnika, ale u mnie w 2,5 na kutych tłokach na dwa dni jeżdżenia zużywałem niecały litr więc Twój zapas powinien wystarczyć. Choć z drugiej strony oleju to lepiej mieć zawsze większy zapas :)

Mam 2 małe pytania do starszaków:

1. Na jakich oponach macie zamiar latać ? Z prognoz wynika, że będzie ok 6*C i deszczowo i mam plan założyć letnie obuwie by nie zdzierać zimówek

2. Rozumiem, że kask do MX to nie problem ? :)

Jeśli to kogoś uspokoi czy ułatwi decyzję to jadę na drogowych zimówkach, tyle że jadę beż żadnych ambicji na wynik, a główny cel to przeżyć i się uczyć :P

No tylko czy zimowka nie bedzie na lamelkach pływać... Faktycznie jest dylemat ;)

Ci którzy jezdzą zwykle na treningi zakładają cos bardziej profi dlatego chyba trudno doradzić która z drogowych opon lepiej sobie poradzi ;)

Ja mam tylko RE070 z "lepsiejszych" i to letnich :: ale te na zimno i deszcz + kielce = lodowisko :D

Chyba po prostu wezmę 2 komplet zimówek i tyle...

A i tak jadę po naukę a nie wyniki ;)