Skocz do zawartości

Honorowanie 5 letniej gwarancji Subaru DE przez SIP


Popylacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem nowym użytkownikiem Subaru podepnę się pod temat gwarancji.

mam auto kupione 27.03.2014 roku w Szwajcarii. 

Auto jest pod dwóch serwisach ostatni w styczniu tego roku przy 40 tys przebiegu i serwisie/inspekcji nadwozia.

Z racji obecnego przebiegu 53 tys. chciałbym dokonać kolejnego serwisu w ASO - okolice sty-lut 2017

oraz dopytać o ew. przedłużenie gwarancji. Czy jest taka opcja? Nie ukrywam, że po lekturze tego forum

jestem lekko zaniepokojony niezawodnością silników diesla subaru. Stąd moje zapytanie.

Liczę na pozytywną odpowiedź.

 

DF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy sprawa honorowania 5 letniej niemieckiej gwarancji w Polsce została wyjaśniona i jest respektowana? Jak wygląda procedura i kto jest płatnikiem?

Tak. Przebieg następujący :

1. Problem zgłaszany w ASO

2. ASO diagnozuje problem i zgłasza do SIP ( z kopią książki gwarancyjnej ) 

3. SIP kontaktuje się z SD w celu weryfikacji gwarancji

4. Jeżeli wszystko jest O.K. SIP  daje znać do ASO ( = zielone światło na naprawę gwarancyjną )

5. ASO rozlicza z SIP ( a SIP z SD - gwarancja SD jest gwarancją importera, nie fabryczną ).

 

Pozdrowienia 

 

 

a jak jest w drugą stronę tj. z naszej przedłużonej gwarancji zakupionej w ASO w sieci SIP, a naprawa w Niemczech?

 

i dodam, że chodzi mi o ten oficjalny program oferowany przez SIP: http://www.subaru.pl/ppg.html

 

 

ponad 9 miesięcy "jak z bicza strzeliło" :) i odpowiedzi niestety brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ojciec Założyciel

Przeglądając "zaległe" wątki trafiłem na niniejszy. Istotnie ... dłuuuugo brak było odpowiedzi :blush:

 

 

a jak jest w drugą stronę tj. z naszej przedłużonej gwarancji zakupionej w ASO w sieci SIP, a naprawa w Niemczech?

Przedłużona gwarancja w Polsce działa na innych zasadach, niż w Niemczech ( tak odpowiedzialny jest importer bezpośrednio, u nas ubezpieczyciel ). Stąd rozliczanie bezgotówkowe SIP - SD nie jest możliwe.

Należy jednak pamiętać o zupełniej innej skali ( prawdopodobieństwie ) zaistnienia takiego przypadku.


 

 

oraz dopytać o ew. przedłużenie gwarancji. Czy jest taka opcja?

Opcja dokupienia przedłużonej gwarancji jest niestety możliwa tylko przy zakupie samochodu w krajowym ASO.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...