Skocz do zawartości

Szukam płyty do nawigacji "Navigation System"


Trohanter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Navi. Po odłączeniu akumulatora cała pamięć komputera wykasowała się. W serwisie nie mają płyty. Udało się im ustawić tylko radio tak żeby działały stacje. Natomiast cała navi i komputer potrzebuje softu. Sprawa wygląda tak że potrzebuje tej płytyki na 10 min żeby wgrać soft. Moja zaginęła w akcji.  Navi identyczna jak w tym Forku z linku:

 

 

http://allegro.pl/subaru-forester-2-0d-147km-exclusive-2012-s-polska-i4862239594.html

 

 

Mam prośbę o pożyczenie (moje koszty przesyłki), kopię lub spotkanie w trójmieście lub okolicach Ostródy, Olsztyna. 

W zamian mogę odwdzięczyć się mapami 2014 do tej navi.

 

Najprawdopodobniej ta navi była we wszystkich Forkach w wersji Exclusive.

 

Proszę o pomoc bo żal jeździć z czarnym ekranem.

 

 

Udało mi się wrzucić fotkę do załącznika

post-18721-0-20003600-1417765745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalną płytę, ale starą wersję z OBKa MY04 ;)

Nie wiem czy zadziała... ?

Hmm. Nie jestem pewien, ale chyba niestety nie. Blisko macie do siebie, można się w prosty sposób przekonać, a potem chętnie się dowiem w tym wątku, czy zadziałało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrób Mu obraz ISO i umieść gdzieś na serwerze FTP. Wypali sobie i koszty przesyłek będą mniejsze...

Z takim rozwiazaniem bym uwazal. Odpalenie systemu na kopiowanej plytce czesto konczy sie ........ zablokowaniem radia calkowicie. Plytka zostaje w srodku. Podobno ktos zna sposob, zeby pozniej ja wyjac, ale slyszalem ze to nie takie proste. 

 

@@Trohanter, radio z fotki wyglada podobnie do mojego w WRX (choc chyba to nie jest dokladnie to samo), wiec jak nie znajdziesz nic do Swiat mozemy sie pod koniec grudnia gdzies w Gdansku spotkac i obadac. Ciekawe czy soft ten sam jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrób Mu obraz ISO i umieść gdzieś na serwerze FTP. Wypali sobie i koszty przesyłek będą mniejsze...

Z takim rozwiazaniem bym uwazal. Odpalenie systemu na kopiowanej plytce czesto konczy sie ........ zablokowaniem radia calkowicie. Plytka zostaje w srodku. Podobno ktos zna sposob, zeby pozniej ja wyjac, ale slyszalem ze to nie takie proste. 

 

@@Trohanter, radio z fotki wyglada podobnie do mojego w WRX (choc chyba to nie jest dokladnie to samo), wiec jak nie znajdziesz nic do Swiat mozemy sie pod koniec grudnia gdzies w Gdansku spotkac i obadac. Ciekawe czy soft ten sam jest. 

 

Jeżeli dobrze przygotowany i wypalony obraz ISO, to nie ma prawa nic się zablokować. Wielokrotnie eksperymentowałem z różnymi płytkami i nic nigdy nie zablokowałem. Co najwyżej dostawałem komunikat, by włożyć oryginalną płytę. Dziwię sie jedynie, że w nowej wersji potrzebna jest druga płytka. Bo w starych wersjach firmware potrzebny do pierwszego uruchomienia jest na tej samej płycie co oprogramowanie nawigacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bangla!!!! Kolega "pmlody" uratował sytuację, za co jeszcze raz publiczne dzięki. Poszło przez FTP.Wieczór generalnie pełen emocji, bo to godziny przed dwudniową trasą, a bez radia trochę bida. Całą Ostródę zjeździłem, w końcu znalazłem płytki DL w jakimś spożywczaku. Niestety marna SHIVAKA, chińszczyzna, jak już miałem obraz na dysku okazało się że nie każda nagrywarka mi nagra na takiej szmacie ten obraz. Udało się. Dopiero trzeci laptop łyknął i mielił. Pierwsza płyta (w spożywczym u Teresy mieli tylko dwie) nagrała się do 78% i się spaliła. Na szczęście druga w końcu Neronem poszła do 98% i też się spalila. Napięcie....czy to w ogóle to, i czy zaskoczy na szmacie bez 2%. Ale się udało, Forek lyknął. Udało się otworzyć napęd dvd ( ten górny, nie na mapy) i oczom ukazała się nasza ori płytka której szukamy od miesiąca, ktoś ją włożył w akcie desperacji jak tylko padł system, nie w ten napęd (górny) i o ile trik z przytrzymaniem prawej górnej części ekranu żeby wyjąć płytę działa, to działa tylko w odniesieniu do napędu dolnego...dalej poszło gładko,później  tylko radość. Tym optymistycznym akcentem, jeszcze raz wielkie dzięki, wszystkim z tematu za zainteresowanie, no i przede wszystkim pmlodemu. Historia zakończona Happy endem, gdyby ktoś kiedyś mierzył się z tematem, chętnie pomogę.

 

 

 

Dziwię sie jedynie, że w nowej wersji potrzebna jest druga płytka. Bo w starych wersjach firmware potrzebny do pierwszego uruchomienia jest na tej samej płycie co oprogramowanie nawigacyjne.

 

Rzecz w tym że w chwili mierzenia się z problemem nie miałem płyty z oprogramowaniem nawigacyjnym, a tylko włożone mapy 2014.


 

 

Podobno ktos zna sposob, zeby pozniej ja wyjac, ale slyszalem ze to nie takie proste. 

 

 

 

Z serii tips&trics  PRZYTRZYMAĆ PRAWY GÓRNY RÓG EKRANU PRZEZ 5S, panel musi leżeć (tzn po wciśnieciu przycisku TILT). Działa tylko na dolny napęd i jak sie okazało w tym tkwił diabeł mojego problemu.

Edytowane przez Trohanter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z serii tips&trics  PRZYTRZYMAĆ PRAWY GÓRNY RÓG EKRANU PRZEZ 5S, panel musi leżeć (tzn po wciśnieciu przycisku TILT).
to raczej trudne zatem nie jest  :P

Z tego co pamietam u mnie ekran sie nie kladl do konca, zatrzymywal sie w polowie i nie odslanial dolnej kieszeni.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...