Skocz do zawartości

Coś wyje.


piottrus191

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż coś wyje przy prędkości od 60 km/h wzwyż. Podejrzewam skrzynię biegów, choć może coś z napędami ma to wspólnego. Przy jeździe 80 km/h po zdjęciu nogi z gazu nastaje błoga cisza, następne wciśnięcie gazu i pojawia się wycie i tak w kółko. gaz= wyje, noga z gazu = cicho

 

Pacjent to Forek 2003r. 2.0 n/a 125KM MT

Edytowane przez piottrus191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Outbacku podobnie, byłem dzisiaj z autem na podnośniku , bo inaczej nie ma jak zdiagnozować skąd dźwięk dochodzi. Pod samochodem  nie byłem bo ktoś musiał być w aucie ;) , i po obsłuchaniu stetoskopem mechanik stwierdził , że dźwięk dochodzi z końca skrzyni poniżej wyjścia wału napędowego. Dźwięk przypomina hałasujące łożysko piasty koła tylko bardziej wyraźnie. Moje przypuszczenie pada na łożysko wiskozy. Miał ktoś może problem z tym łożyskiem i czy objawy były podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, od niedawna mam podobny objaw. Jak przygazuję, to słyszę że coś z tyłu wyje - wcisnę sprzęgło i silnik schodzi z obrotów, to wycie 'zjeżdża w dół' wraz ze zmniejszaniem się prędkości jazdy, czyli coś z układem jezdnym. Obstawiałem łożysko w kole, ale rok temu wymieniałem, chyba że drugie poszło. Wiskoza też była już robiona. Chyba jednak wizyta u mechaniora konieczna :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pieski latają sobie swobodnie:) Póki najedzone mięskiem z forum to grzeczne, a wyje tylko podczas jazdy mniej więcej z silnika dobiega ten hałas.

Albo kuna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...