Jump to content

Subaru forester 2.0 xt II gen 2002/03 kilka pytań.

michmich
 Share

Recommended Posts

Witam,

Niedawno sprowadziłem z Francji autko (jak w tytule). Forek ma 128 tys. km przebiegu. Kupiłem go bez kluczyków na aukcji. Kluczyki już dorobione, pojutrze mam zamiar go odpalić i przejechać 120 km do mojego miejsca zamieszkania(z Francji przyjechało na lawecie). Moje pytanie brzmi : jak powinna wyglądać procedura odpalania w wypadku, gdy auto stało niejeżdżone ponad pół roku? Jaki akumulator najlepiej kupić? Na co zwrócić uwagę u początku użytkowania tego samochodu by prawidłowo o niego zadbać.

Pozdrawiam 

Kluczyki dorobione? A co z immobilizerem?

Pol roku to nie duzo, sprawdzic plyny, zapalic i jechac. Pierwsze hamowania robic ostroznie, bedzie sie scierac rdza wiec hamulce moga byc slabe.

Kluczyk z pestką dorobiony i zakodowany.
Kto ma ten sam model? Jaki olej lejecie?
Znajomy doradzil, by wlać benzynę z dodatkiem środka do czyszczenia wtryskow. Czy to dobry pomysł?

Edited by michmich

Mialem ten model, tylko rocznik 2005 przez kilka lat. Przy takim przebiegu nie trzeba czyscic wtryskiwaczy, lepiej wlac jakis srodek wiazacy wode z baku. A olej... ja jezdzilem na Valvoline Synpower 5W40. Moim zdaniem 5W40 jest optymalne dla tego silnika i klimatu srodkowoeuropejskiego.

A ja tam leje 5/30 i jest też ok. Nie uzywam żadnych czyścideł. Lepiej zalac do pełna lepszą BP i na tym auto przegonić. Wyjdzie kosztowo tak samo, a efekt na pewno będzie lepszy , od niewiadomych środków, dzialajacych na zasadzie" Kup Pan a będziesz Pan zadowolony.