Skocz do zawartości

Stukanie przy duzym skrecie kol


Tomek Niecik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z przodu słychać stuki to przekładnia  kierownicza TTTM niestety.    A.Koper pisał kiedyś na forum ,że jest na to jakaś rada (zestaw naprawczy) ale na jak długo pomaga to nie wiadomo. Co ciekawe na BT wychodzi że luzów jakichkolwiek brak a słychać że stuka.

 

I to jest to! Przewody wspomagania przy maksymalnym skrecie stukaja obijajac sie o inne elementy. Slychac wtedy tez jak pompa wspomagania pracuje pod duzym obciazeniem. Od rocznika bodajze 08 zostalo to poprawione.

 

Rozwiazanie: pojechac do ASO i poprosic o kit naprawczy! Teraz juz co prawda za pozno na naprawe gwarancyjna, ale jest to jedyne rozwiazanie, jesli to komus bardzo przeszkadza. Jesli nie, to nie ma sie czym martwic, niczym to nie grozi :)

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia Friday, January 23, 2015 o 14:35, aretzky napisał:

zadzwoniłem do ASO i czekam na części, zobaczymy czy pomoże:p

I jak pomogło? (U mnie podobny temat ze stukaniem) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam od siebie ze mój legacy 2.0R 2006r stuka przy max skręcie na dziurawej drodze od przebiegu 7 km ( pierwszy skręt od wyjechania z salonu ;) do dziś 98000 Km i nic nie odpadło , nie nasiliło się ani nie zmalało. Wielokrotnie zgłaszane w ASO , usłyszałem ze to 4x4 i ten typ tak ma :)  Przestałem się tym przejmować i każdemu polecam taka postawę ;) a jak ktoś ma dużo kasy na metodę prób i błędów i dojdzie co jest przyczyną to chętnie się zapoznam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...