Skocz do zawartości

Stukanie przy duzym skrecie kol


Tomek Niecik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z przodu słychać stuki to przekładnia  kierownicza TTTM niestety.    A.Koper pisał kiedyś na forum ,że jest na to jakaś rada (zestaw naprawczy) ale na jak długo pomaga to nie wiadomo. Co ciekawe na BT wychodzi że luzów jakichkolwiek brak a słychać że stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem to samo u mnie.Tylko podczas skrętu.Mianowicie na gładkiej nawierzchni cisza,a na kostkach czy innych nierównościach taki stuk..jakby coś wyskoczyło i potem wróciło na swoje miejsce.

zerknij na łączniki stabilizatora , i gumy staba. 

 

raczej przy ruszaniu, stukanie slychac przy prawie maksymalnym skreceniu kol , tedimy99 faktycznie te stuki slychac tylko z przodu

sprawdź przeguby zewnętrzne i wewnętrzne czy gumy nie poszły syf się dostaje i mieli przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, mam podobne objawy..., ale jednak inne...

Pacjent Legacy 2.0 165km, przy maksymalnym skręcie kół coś chrobocze i trzęsie przodem, delikatnie odczuwam wtedy wibracje na kierownicy. Dziwne jest to, że ten objaw występuje tylko na śliskim jak śnieg i lód. Na suchym nie ma żadnych objawów, co sprawdzałem wielokrotnie. Chwilę temu w moim rejonie sypneło śniegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam podobne objawy..., ale jednak inne...
Pacjent Legacy 2.0 165km, przy maksymalnym skręcie kół coś chrobocze i trzęsie przodem, delikatnie odczuwam wtedy wibracje na kierownicy. Dziwne jest to, że ten objaw występuje tylko na śliskim jak śnieg i lód. Na suchym nie ma żadnych objawów, co sprawdzałem wielokrotnie. Chwilę temu w moim rejonie sypneło śniegiem, a Ja miałem to szczęście, że akurat byłem na niemal pustym parkingu, zrobiłem kilka kułeczek i niestety objaw jak wyżej

Masz A\T czy M\T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawdopodobne ,że wisko w centralnym powoli się kończy. Sprawdź czy im bardziej auto rozgrzane tym objawy bardziej wyczuwalne i czy na zimnym też występuje. Jeżeli na zimnym Ok. to raczej wisko.

Sprawdzę jak spadnie trochę śniegu. Dzięki

Przed chwilą ponownie sprawdzałem na suchym(auto rozgrzane) i nic. Czy to znaczy, że te objawy są typowe dla wisko i występują tylko jak koła dostają minimalnego poślizgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

występują tylko jak koła dostają minimalnego poślizgu?
Nie. Występują przy jeździe ze skręconymi kołami wtedy powstaje różnica prędkości pomiędzy przednią osią a tylną i jeżeli wisko w CMR jest zapieczone to powstaje spięcie osi przedniej i tylnej a co za tym idzie naprężenia w napędzie auta  i owe przeskakiwanie , chrobotanie z napędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

występują tylko jak koła dostają minimalnego poślizgu?

Nie. Występują przy jeździe ze skręconymi kołami wtedy powstaje różnica prędkości pomiędzy przednią osią a tylną i jeżeli wisko w CMR jest zapieczone to powstaje spięcie osi przedniej i tylnej a co za tym idzie naprężenia w napędzie auta i owe przeskakiwanie , chrobotanie z napędów.
No właśnie tu jest problem, że objawy jak napisałem są tylko na bardzo śliskim. Na suchym kompletnie nic się nie dzieje.

Potestuję jeszcze na różnych nawierzchniach, na suchym i śliskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,  nie piszcie bzdur o wiskozach i nie wpadajcie w paranoję. Normalny objaw uślizgiwania kół z uwagi na różnicę w przyczepności między kołami przedniej i tylnej osi przy autach 4x4. Nie uświadczysz tego na suchym asfalcie a często występuje to na mokrym /zaśnieżonym podłożu, zapiasczonej kostce brukowej, itp.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie piszcie bzdur o wiskozach i nie wpadajcie w paranoję. Normalny objaw uślizgiwania kół z uwagi na różnicę w przyczepności między kołami przedniej i tylnej osi przy autach 4x4. Nie uświadczysz tego na suchym asfalcie a często występuje to na mokrym /zaśnieżonym podłożu, zapiasczonej kostce brukowej, itp.

Już mi lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...