Skocz do zawartości

Klapa bagażnika nie chce się otworzyć


fiko7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna posiadam najnowszego Forestera i wczoraj pojawił się pierwszy problem.

Pod domem zapakowałem trochę rzeczy do bagażnika i zamknąłem go jak zwykle.

Po przejechaniu kilku kilometrów chciałem wyjąć te rzeczy, a tu słyszę pikanie i klapa się nie chce otworzyć.

Próbowałem go wyłączać i włączać, otwierać od wewnątrz przyciskiem i nic.

Dzisiaj auto stało całą noc w garażu, teraz poszedłem zobaczyć, bo myślałem że może coś przymarzło, ale dalej się nie chce otworzyć.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij w pilocie otwarcie. Potem mega mocno dociśnij klapę. Naciśnij zamknięcie potem znowu otwarcie. I otwórZ. Powinno być ok. Na 99% zamknąłeś centralny przy nie do końca domkniętej klapie. Miałem tak kilka razy i u mnie te kroki działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć możesz z zewnątrz bez użycia pilota. Długo przytrzymaj przycisk na klapie i ręcznie się otworzy. Sprawdź czy czasem nie masz wciśniętego przycisku ustawiającego pamięć wysokości otwierania klapy, też mi się zdarzyła taka akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbowałem i coś nie pomaga.

Otwarcie samochodu wcisnąć na pilocie?

Właśnie nie zamykałem centralnego. Zapakowałem rzeczy i wsiadłem do auta, potem podeszła żona otworzyła jeszcze raz i znów zamknęła i natychmiast odjechaliśmy, w aucie centralny sam się nie zamyka. Po  dojechaniu na miejsce ja siedziałem w aucie a żona próbowała otworzyć, więc wydaje mi się że centralnego nie zamykałem.


Otworzyłem ręcznie i sprawdziłem iż faktycznie był wciśnięty przycisk ustawiający pamięć wysokości otwierania klapy.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć możesz z zewnątrz bez użycia pilota. Długo przytrzymaj przycisk na klapie i ręcznie się otworzy. Sprawdź czy czasem nie masz wciśniętego przycisku ustawiającego pamięć wysokości otwierania klapy, też mi się zdarzyła taka akcja.

 

Z tym przyciskiem pamięci wysokości otwierania klapy to jest jakiś dramat :(

 

Po co ten przycisk jest większy, bardziej widoczny i w ergonomicznie lepszym miejscu niż właściwy przycisk do otwierania klapy?

 

Chbna nie ma tez żadnej sygnalizacji "wciśnięcia" tego przycisku?

Witam.

Od niedawna posiadam najnowszego Forestera i wczoraj pojawił się pierwszy problem.

Pod domem zapakowałem trochę rzeczy do bagażnika i zamknąłem go jak zwykle.

Po przejechaniu kilku kilometrów chciałem wyjąć te rzeczy, a tu słyszę pikanie i klapa się nie chce otworzyć.

Próbowałem go wyłączać i włączać, otwierać od wewnątrz przyciskiem i nic.

Dzisiaj auto stało całą noc w garażu, teraz poszedłem zobaczyć, bo myślałem że może coś przymarzło, ale dalej się nie chce otworzyć.

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Kolego chyba wiem na czym problem może polegać, przynajmniej u mnie klapa się nie chce otworzyć, gdy jest przy pomocy przycisku w drzwiach kierowcy włączona blokada centralnego zamka, pomimo że drzwi dla pasażerów można otworzyć ręcznie, to klapa bagażnika nie chce się takim przypadku otworzyć wcale.

 

Teraz zauważyłem, że w końcu Ci się udało otworzyć klapę bagażnika, ale pomimo wszystko jest to chyba najmniej intuicyjnie otwierana automatyczna klapa bagażnika, podejrzewam również, że w Skodzie jest to lepiej rozwiązane :) i dlatego pewnie trzeba będzie poruszyć ten temat w odpowiednim wątku :)

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...