Jump to content

Klapa bagażnika nie chce się otworzyć

fiko7
 Share

Recommended Posts

Witam.

Od niedawna posiadam najnowszego Forestera i wczoraj pojawił się pierwszy problem.

Pod domem zapakowałem trochę rzeczy do bagażnika i zamknąłem go jak zwykle.

Po przejechaniu kilku kilometrów chciałem wyjąć te rzeczy, a tu słyszę pikanie i klapa się nie chce otworzyć.

Próbowałem go wyłączać i włączać, otwierać od wewnątrz przyciskiem i nic.

Dzisiaj auto stało całą noc w garażu, teraz poszedłem zobaczyć, bo myślałem że może coś przymarzło, ale dalej się nie chce otworzyć.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Naciśnij w pilocie otwarcie. Potem mega mocno dociśnij klapę. Naciśnij zamknięcie potem znowu otwarcie. I otwórZ. Powinno być ok. Na 99% zamknąłeś centralny przy nie do końca domkniętej klapie. Miałem tak kilka razy i u mnie te kroki działają.

Otworzyć możesz z zewnątrz bez użycia pilota. Długo przytrzymaj przycisk na klapie i ręcznie się otworzy. Sprawdź czy czasem nie masz wciśniętego przycisku ustawiającego pamięć wysokości otwierania klapy, też mi się zdarzyła taka akcja.

Właśnie spróbowałem i coś nie pomaga.

Otwarcie samochodu wcisnąć na pilocie?

Właśnie nie zamykałem centralnego. Zapakowałem rzeczy i wsiadłem do auta, potem podeszła żona otworzyła jeszcze raz i znów zamknęła i natychmiast odjechaliśmy, w aucie centralny sam się nie zamyka. Po  dojechaniu na miejsce ja siedziałem w aucie a żona próbowała otworzyć, więc wydaje mi się że centralnego nie zamykałem.

Otworzyłem ręcznie i sprawdziłem iż faktycznie był wciśnięty przycisk ustawiający pamięć wysokości otwierania klapy.

Dziękuję za pomoc.

Otworzyć możesz z zewnątrz bez użycia pilota. Długo przytrzymaj przycisk na klapie i ręcznie się otworzy. Sprawdź czy czasem nie masz wciśniętego przycisku ustawiającego pamięć wysokości otwierania klapy, też mi się zdarzyła taka akcja.

Z tym przyciskiem pamięci wysokości otwierania klapy to jest jakiś dramat :(

Po co ten przycisk jest większy, bardziej widoczny i w ergonomicznie lepszym miejscu niż właściwy przycisk do otwierania klapy?

Chbna nie ma tez żadnej sygnalizacji "wciśnięcia" tego przycisku?

Witam.

Od niedawna posiadam najnowszego Forestera i wczoraj pojawił się pierwszy problem.

Pod domem zapakowałem trochę rzeczy do bagażnika i zamknąłem go jak zwykle.

Po przejechaniu kilku kilometrów chciałem wyjąć te rzeczy, a tu słyszę pikanie i klapa się nie chce otworzyć.

Próbowałem go wyłączać i włączać, otwierać od wewnątrz przyciskiem i nic.

Dzisiaj auto stało całą noc w garażu, teraz poszedłem zobaczyć, bo myślałem że może coś przymarzło, ale dalej się nie chce otworzyć.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Kolego chyba wiem na czym problem może polegać, przynajmniej u mnie klapa się nie chce otworzyć, gdy jest przy pomocy przycisku w drzwiach kierowcy włączona blokada centralnego zamka, pomimo że drzwi dla pasażerów można otworzyć ręcznie, to klapa bagażnika nie chce się takim przypadku otworzyć wcale.

Teraz zauważyłem, że w końcu Ci się udało otworzyć klapę bagażnika, ale pomimo wszystko jest to chyba najmniej intuicyjnie otwierana automatyczna klapa bagażnika, podejrzewam również, że w Skodzie jest to lepiej rozwiązane :) i dlatego pewnie trzeba będzie poruszyć ten temat w odpowiednim wątku :)

Edited by Tiger