Jump to content

Osłony antyszronowe - przytrzaskiwanie szybami.

szampon
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z Was stosuje np takie zabezpieczenia szyb przed mrozem: http://www.motoautko.pl/winter-plus-maxi.html ?

Jak to się ma do przytrzaskiwania takiego materiału pomiędzy szybę drzwi a uszczelkę w drzwiach bezramkowych?

Ten  samochód to mój pierwszy bez ramek w drzwiach i nie wiem czy można beż przeszkód coś takiego praktykować.

Z góry dzięki za pomoc

Ja stosuje kawalek zwyklej czarnej folii. Moze byc nawet duzy rozciety worek .Konce przytrzaskuje drzwiami i przykladam wycieraczami. Na razie nie zauwazylem nic niepokojacego. Folia jest sliska i sie nie przykleja do uszczelek,ani do szyb i latwo z niej odchodzi snieg czy lod. Jeden kawalek wystarcza na cala zime,a kosztuje pare zł.

Nie. Zakładasz, naciągasz tak aby nie było poduszek powietrznych między folią a szybą, zamykasz drzwi i koniec. Rano zdejmujesz, strząsasz nadmiar śniegu/szronu, folia do bagażnika i w drogę. Czasem trzeba coś podskrobać ale to już pikuś. Polecam.

Nie. Zakładasz, naciągasz tak aby nie było poduszek powietrznych między folią a szybą, zamykasz drzwi i koniec. Rano zdejmujesz, strząsasz nadmiar śniegu/szronu, folia do bagażnika i w drogę. Czasem trzeba coś podskrobać ale to już pikuś. Polecam.

I folia nie "kruszy się" na mrozie?

Chodziło mi o ten środek na uszczelki:

Spokojnie można stosować.

Ja przed zimą na uszczelki psikam czymś takim

http://technicqll.pl/index.php/pl/produkty-mobile/preparaty-smaruj%C4%85ce/80-olej-silikonowy

Nie zostawia śladów na szybach?
Czy nie zostawia śladów na szybach.

Nie zauważyłem, może minimalnie ale jak chcesz mieć uszczelki całe i spokojnie otwierać drzwi to nie ma alternatywy albo spray albo sztyft. Spray jest wygodniejszy w obsłudze. Raz na miesiąc i jest OK. Polecam.