Skocz do zawartości

Jakie Turbo do STI ?


simson1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałem doradzić się jakie kupic Turbo ;)

 

Ostatnio okazało sie ze moja Turbinka jest kaput w meine STI gwizdze jest popekana i costam jeszcze ...

Obecnie jestem na etapie szukania Ślimaczka upatrzyłem sobie cos takiego

 

Hybrydowe td05-20g.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4818006088&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Pytanie czy było by troszeczke wiecej mocy ;) oczywiscie po wystrojeniu.

 

Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VF48 i polecam, robi robotę ;). 300KM i 450Nm w WRX na 5MT daje radę. Przy 6MT można wystroić duuuużo wyżej.

 

?Rozumiem chyba taka miałem ... A ta którą mam na oku ? Spasuje mi ? jest to dobra baza pod jakies 340 koni ?

Nie patrz na moc a na moment, chyba że zamierzasz orać tym autem, to duża moc się przyda :biglol:

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieraj turbinkę do parametrów seryjnych,czyli wtryski itp.

Bez wymiany paru rzeczy wsadzenie większej turbiny nic Ci nie da,bo będzie brakować paliwa.

Żeby osiągnąć 340KM trzeba mieć przygotowany na to silnik,sama turbawka nie wystarczy. ;)

Pewnie,że jak wsadzisz dużą dmuchawkę,to i wyskoczą ładne cyferki,tylko śmiem twierdzić,że długo wtedy autkiem nie pojeździsz.

Jeszcze jedna ważna rzecz.do czego służy autko?Do codziennej jazdy?Czy może na tor,KJS-y itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe 300-320KM powinno wypluć na VF35.

 

 

Rozumiem ze ta hybryda td05-20g odpada ?

To dość spora dmuchawka i w 2,0 będzie późno wstawała,pewnie gdzieś powyżej 4 tys.

Na seryjnej turbawce i dobrej mapie,turbinka wstanie tuż powyżej 3 tys. obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć 340KM trzeba mieć przygotowany na to silnik,sama turbawka nie wystarczy. ;)

Pewnie,że jak wsadzisz dużą dmuchawkę,to i wyskoczą ładne cyferki,tylko śmiem twierdzić,że długo wtedy autkiem nie pojeździsz.

 

Nie zgodzę się  ;)

Mam mnie więcej tyle na całkowicie seryjnym silniku, tylko turbo FP HTA 68 i strojenie.

 

I wszystko działa od przeszło 4 lat. A lekkiej nogi to ja nie mam.  ;)

Edytowane przez jarmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedna ważna rzecz.do czego służy autko?Do codziennej jazdy?Czy może na tor,KJS-y itp?

 

 

I wszystko działa od przeszło 4 lat. A lekkiej nogi to ja nie mam.  ;) 
 

Dość ważne w tym kontekście. ;)

 

 

Mam mnie więcej tyle na całkowicie seryjnym silniku, tylko turbo i strojenie.

Wtryski zostały seryjne?Trochę jakbyś grał w rosyjską ruletkę. :P 

U mnie wtryski seryjne na VF35 i przy 325KM pracowały już u kresu swej wydajności,na jakieś 95%,a to zbyt mały margines bezpieczeństwa. 

Tyle,że ja tym autem prawie wyłącznie "upalam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko W takim razie szukam VF35 ma ktoś może  ? ;)


Witam . Wszystkich ponownie kupiłem to turbo z ogłoszenia o którym pisałem wczesniej(udało mi sie je wyrwac za dobre pieniazki) ... lecz wczoraj zdazył sie mały psikus i w meine STI wynaobracało panewków ;) więc teraz mozecie mi panowie doradzic na jakich czesciach składac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...