Jump to content

Jak reklamować opony?


Alfik
 Share

Recommended Posts

Od początku mam problem z wibracjami kierownicy. ASO wyważało koła, ale nic nie pomogło. Prawdopodobnie opony są zdeformowane (co ponoć często się zdarza w autach sprowadzanych z Japonii). I teraz problem - ASO odsyła mnie do Bridgestone (mam to sam załatwić), przedstawiciel Bridgestone do spraw reklamacji odsyła mnie do ASO, a gwarancja mówi, że opony są gwarantowane przez producenta opon, ale za pośrednictwem ASO. Ponieważ mam obecnie koła zimowe, więc mogę się tym zająć, ale nie wiem, jak. Dodam, że na zimówkach też miałem drgania i opony zimowe po zbadaniu zostały przez producenta zakwalifikowane do wymiany (miały duże bicie promieniowe).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Opony na pierwszym wyposażeniu, a ASO odsyła mnie do producenta opon i nie chce pomóc. Niestety to nie ten dealer, u którego kupiłem, bo kupowałem w innym mieście (w Polsce, u autoryzowanego dealera, by nie było wątpliwości).

 

Jako ciekawostkę - reklamację na zimówki kupione w Poznaniu przez internet bez trudu załatwiłem w Warszawie u innego dystrybutora tych opon. 

Edited by Alfik
Link to comment
Share on other sites

W sumie to dosyć dziwne, że ASO odmawia pomocy. Jak się zepsuje silnik, to też cię odeślą do dealera, który ci sprzedał auto? Opona to część składowa pojazdu jak wszystkie inne...

Link to comment
Share on other sites

Alfik a napewno to opony? Rzadko zdarza sie aby trafic 2 komplety felernych opon pod rzad. Po wymianie na nowe bicia ustaly?

Niestety, to możliwe... Nawet u markowych producentów. Też to przerabiałem.  :( Naciskać "do spodu" na reklamację. Ja w końcu wywalczyłem takową u Michelina.

Link to comment
Share on other sites

To nie tak - fakt, że na zimówkach też bije, ale zimówki zostały zbadane na specjalnej maszynie (zresztą gołym okiem widać, że biją) i zakwalifikowane do wymiany przez przedstawiciela producenta. Nowe mam dostać w przyszłym tygodniu. Natomiast fabrycznych opon nie badałem w ten sposób - wpierw pojechałem do ASO. Jak będę odbierał nowe zimowe, to postaram się zbadać tam te letnie. Tak czy inaczej - ja nie mówiłem ASO, że opony złe, tylko że kierownica się trzęsie. I dodam, że nie przesiadłem się z mercedesa, tylko ze starego pajero na oponach MT, więc raczej nie mam przesadzonych oczekiwań.

Link to comment
Share on other sites

Alfik pisz PW do Dyrekcji. Nie moze byc tak ze reklamujesz opony na ktorych auto na gwarancji przyjechalo do Ciebie jako nowe a aso odsyla Cie do producenta opon. Czyli co jak awarii ulegna wtryski albo turbina w silniku to Aso odesle Cie do Denso albo Garetta???

Edited by Karas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...