Skocz do zawartości

Podgrzewanie tylnej szyby a radio ?


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez działa wszystko normalnie przy włączonym ogrzewaniu.

 

@valdiiaga a gdzie mieszkasz? Na wszystkich stacjach tak się dzieje? Może chodzi o siłę sygnału, jest cienko z zasięgiem to i włączenie grzania powoduje dodatkowe zakłócenia? Albo może masz gdzieś jakieś przebicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu radiach jest funkcja odpowiadająca za czułość radia (nie pamiętam skrótu). Po jej włączeniu radio ma mniejszą czułość i wyłapuje tylko stacje lokalne z silnym sygnałem, inne mogą wtedy szumieć. Może przypadkiem włączyłeś coś takiego?

U mnie w Legacy kombi MY03 antena jest w bocznych tylnych szybach i nie ma problemu z szumami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez działa wszystko normalnie przy włączonym ogrzewaniu.

 

@valdiiaga a gdzie mieszkasz? Na wszystkich stacjach tak się dzieje? Może chodzi o siłę sygnału, jest cienko z zasięgiem to i włączenie grzania powoduje dodatkowe zakłócenia? Albo może masz gdzieś jakieś przebicie?

Pruszków , słucham radia PLUS - Warszawa (96,5 FM)

Powiem Ci, że możesz mieć rację do do siły i jakości sygnału. Dziś rozmawiałem z kolegą , co prawda nie ta marka i bez ogrzewania szyby, ale PLUS strasznie mu się w radio rozjeżdża.

Spróbuję słuchać czegoś z bardziej mocnym sygnałem, może RMF   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spróbuję słuchać czegoś z bardziej mocnym sygnałem, może RMF   :)

 

 

Radio Maryja. To zawsze się da złapać, choćby w piekle :-)

 

Myślałem o RMF-ie, ale to tak jak TVN dzieło szatana  :)

post-9869-0-38508000-1417175561_thumb.jpg

Edytowane przez valdiiaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM ale  z wiekiem. zakłócenia pochodzą przeważnie od złych styków zasilenia ogrzewania szyby. Warto użyć speya do styków. Samo ogrzewanie jest pradem stalym i nie wytwarza fal zakłócających. Złe styki powodują mikro iskrzenie i zmienna rezystancje złącza. Powiem dalej ze: NTTTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuję słuchać czegoś z bardziej mocnym sygnałem, może RMF  

Może Polskie radio  Trójka jest dobry sygnał? - polecam :)

A jeśli chodzi o ogrzewanie szyby i sygnał radiowy nie zauważyłem różnicy w jakości sygnału. 

Dzięki za info. Sygnał może i dobry, ale jak słucham Trójki to czuję się tak jak bym był znowu na kolonii w PRL-u  :)

TTTM ale  z wiekiem. zakłócenia pochodzą przeważnie od złych styków zasilenia ogrzewania szyby. Warto użyć speya do styków. Samo ogrzewanie jest pradem stalym i nie wytwarza fal zakłócających. Złe styki powodują mikro iskrzenie i zmienna rezystancje złącza. Powiem dalej ze: NTTTTM

Ciekawa teoria, tyle że to auto miało tak od nowości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...