Skocz do zawartości

Podgrzewanie tylnej szyby a radio ?


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w Legacy, ale w Foresterach lewa, tylna boczna szyba ma wbudowaną antenę na tej samej zasadzie co podgrzewanie tylnej szyby :) Może to być przyczyną gorszego odbioru hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  jest to samo... włącze ogrzewanie szyby radio trzeszczy.

 

 

U mnie w hondzie tez trzeszczy jak wlacze grzanie tylnej szyby.

A w impreze jak ruszam daszkiem przeciwslonecznym :D

W citroenie C1 też trzeszczy

Na szczęście Forestera to nie dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że producent nie przewidzał tego.

 

Bo dość blisko anteny przepływa własnie prąd? :D

 

Pewnie wytwarza się jakieś pole które zakłóca odbiór po prostu. Rozwiązanie jest proste. Wyłącz ogrzewanie tylnej szyby :)

Dzięki za takie rozwiązanie. Rozumiem, że jak zacznie w silniku stukać wtedy radio podgłośnić ............ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak robię ;)

 

No a na to raczej nie ma rozwiązania, chyba że zmienisz jakoś położenie anteny, dodrutujesz kabel i pociągniesz w inne miejsce antenę.

A dzięki Kolego, aż tak bardzo mi to nieprzeszkadza. Myślałem poprostu, że wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nie zakłóca :)

Wpływ na obecność lub brak słyszalnych zakłóceń ma poziom mocy odbieranego sygnału. Ujmując to inaczej, zakłócenia od ogrzewania tylnej szyby są stałe, jeżeli poziom mocy odbieranego sygnału jest niski (np. środek blokowiska, miejsce w dużej odległości od nadajnika) to pogarsza się stosunek średniej mocy sygnału do średniej mocy szumów (zakłóceń) - stąd pogorszenie odbioru :)

 

A czy wszystkie ścieżki na szybie grzeją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a u mnie nie zakłóca :)

Wpływ na obecność lub brak słyszalnych zakłóceń ma poziom mocy odbieranego sygnału. Ujmując to inaczej, zakłócenia od ogrzewania tylnej szyby są stałe, jeżeli poziom mocy odbieranego sygnału jest niski (np. środek blokowiska, miejsce w dużej odległości od nadajnika) to pogarsza się stosunek średniej mocy sygnału do średniej mocy szumów (zakłóceń) - stąd pogorszenie odbioru :)

 

A czy wszystkie ścieżki na szybie grzeją?

 

Ścieżki wszystkie grzeją. Odkąd pamiętam w każdą zimę "problem" powraca . Być może TTTM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta antena jest dziwna sprawa, w poprzednim Obk, ktory mial antene w szybie, zalaczenie ogrzewania szyby sprawialo ze radia nei dalo sie sluchac. W obecnym Obk jest identyczna konstrukcja i nie slysze roznicy kiedy wlacze ogrzewanie.

Nie wiem moze to kwestia wzmacniacza, ktory jest w tylniej szybie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jeśli jest, to podejrzewam, że przy radiu, ale antena od ścieżek ogrzewania rozdzielona jest prawdopodobnie jakąś cienką powłoką, może kwestia jej uszkodzenia i przebicia? Nie mam jeszcze OBK, zatem teoretyzuję, ale można z bliska się przyjrzeć tym ścieżkom, ewentualnie zmierzyć, czy na antenie nie pojawia się napięcie po włączeniu ogrzewania. Kwestia tylko, co zrobić jeśli się pojawia... ;)

Pewnie ze względu na zakłócenia wielu producentów robi anteny na tylnej bocznej szybie.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jeśli jest, to podejrzewam, że przy radiu, ale antena od ścieżek ogrzewania rozdzielona jest prawdopodobnie jakąś cienką powłoką, może kwestia jej uszkodzenia i przebicia? Nie mam jeszcze OBK, zatem teoretyzuję, ale można z bliska się przyjrzeć tym ścieżkom, ewentualnie zmierzyć, czy na antenie nie pojawia się napięcie po włączeniu ogrzewania. Kwestia tylko, co zrobić jeśli się pojawia... ;)

Pewnie ze względu na zakłócenia wielu producentów robi anteny na tylnej bocznej szybie.

 

Wzmacniacz jest przy tylniej szybie.

CZ Antena jest wydzielona, od czesci grzejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...