Skocz do zawartości

stuki w silniku Impreza


loader99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno kupiłem Impreze MY98, miala kilka problemów technicznych z którymi się już uporałem...

Pozostał tylko jeden, po odpaleniu silnika - 1.6/90KM, coś stuka regularnie po stronie kierowcy (w głowicy), silnikiem szarpie i obroty ok 200, po naciśnięciu na gaz reakcja opóźniona ... Po przejściu na LPG problem znika, silnik chodzi idealnie, obroty ok 900, nic nie stuka, silnik elegancko reaguje...

 

Od czasu do czasu wywala Check - 22 czujnik spalania stukowego..... (zarówno na gazie i na benzynie, podczas jazdy i podczas pracy na luzie)

 

Podjęte kroki: wymiana świec, wymiana przewodów, sprawdzenie układu zasilania - paliwowego, sprawdzenie pompki paliwa, wymiana filtru paliwa.....

 

Czy ktoś może spotkał się z podobnymi objawami, lub macie jakieś pomysły ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez loader99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie zadam glupie pytanie. Czy odkrecales czujnik spalania stukowego. Zobaczyles w jakim jest stanie? Pomierzyles go miernikiem? Probowales podlaczyc inny? Bo nic o tym nie pisales a wymieniles polowe rzeczy zamiast zaczac od tego czujnika ?

Edytowane przez Tranquilizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyles w wujku google co ten kod oznacza? Pierwsze z brzegu:

 

http://www.scoobynet.com/general-technical-10/819646-knock-sensor-error-code-22-a.html

 

Bo przy podobnych zapytaniach jest porada z wymiana tego czujnika.

A czemu wymieniles tyle rzeczy, nie zaczynajac od czujnika? Jak zacznie telepac kierownica kupisz nowy zestaw felg, czy najpierw sprawdzisz stan tarcz/wywazenie kol/lozyska/piaste/koncowki drazkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody  poszły do wymiany bo jeden był izolowany taśmą, świece bo nie znałem stanu technicznego samochodu....

 

Praca silnik na Pb bardziej mi przypominała jak by nie dostawał paliwa i niedpalał na jednym z wtrysków.... zwłaszcza ze na gazie wraca do normy.

 

Dobra spróbuję wymienić ten czujnik, zobaczymy czy pomoże

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...