Skocz do zawartości

Forester Diesel Wtryski


Mirciaaa

Rekomendowane odpowiedzi

SBD rok prod. 2008 przebieg 140 tkm. Padł silnik zrobiony przez SIP uznając wadę. wtryski zrobione dodatkowo poszedł za 53tys zł. Była to najbogatsza wersja. Silnik zrobiony przy 137tkm. wtryski mimo fabrycznej regeneracji klekotały na zimnym silniku. Nie miałem już siły mimo faktu iż reszta wspaniała.

Wow niezłą cenę wyciągnąłeś, myślałem że 2.0D chodzą w granicach 40 tys. zł! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sbd okazuje się bardzo tanim autem przy odsprzedaży. Następny powód do zniechecenia klienta.

 

tzn. ile powinien kosztować prawie 7 letni For. D przy odsprzedaży........przy cenie nowego +-120 tyś...

ps. ewentualnie podaj przykłady jakis innych marek..... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sbd okazuje się bardzo tanim autem przy odsprzedaży. Następny powód do zniechecenia klienta.

 

tzn. ile powinien kosztować prawie 7 letni For. D przy odsprzedaży........przy cenie nowego +-120 tyś...

ps. ewentualnie podaj przykłady jakis innych marek..... :rolleyes:

 

Jak to ile ! Nie tyle ! A na poważnie to jest wiele teorii, i opisów ceny w ekonomii. Do mnie przemawia jednak ta najbradziej klasyczna :

Wyrażona najczęściej w jednostkach pieniężnych wielkość za jaką sprzedający jest w stanie zrzec się prawa własność a nabywca zapłacić za sprzedawane dobro.

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tzn. ile powinien kosztować prawie 7 letni For. D przy odsprzedaży........przy cenie nowego +-120 tyś... ps. ewentualnie podaj przykłady jakis innych marek..... :rolleyes:

nowy forek sbd w najwyzszej wersji ( czyli takiej jaka sprzedawal kolega) kosztuje zgodnie z cennikiem na stronie SIP 36k EUR a to nie jest 120k pln.

Chciaz faktycznie forki sbd w wersji comfort z tego rocznika smigaja po mniej niz 40k pln . Kolega sie pozbyl teraz nowy wlasciciel bedzie "mial go na glowie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy forek sbd w najwyzszej wersji ( czyli takiej jaka sprzedawal kolega) kosztuje zgodnie z cennikiem na stronie SIP 36k EUR a to nie jest 120k pln.

A ile kosztowały w 2008/2009? ;)

W sumie,wszystkie nasze dywagacje są nieistotne,auto sprzedane,obie strony zadowolone.Oby nabywca jak najdłużej. :)  

Edytowane przez cybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na portalach aukcyjnych pojawiło się 4 szt. forków z uszkodzonym silnikiem. Faktycznie to nie wada . Wtryski tez nie wada . Sprzęgła też nie wada .

 

SBD rok prod. 2008 przebieg 140 tkm. Padł silnik zrobiony przez SIP uznając wadę. wtryski zrobione dodatkowo poszedł za 53tys zł. Była to najbogatsza wersja. Silnik zrobiony przy 137tkm. wtryski mimo fabrycznej regeneracji klekotały na zimnym silniku.

 

najważniejsze , że nabywca uprzedzony..... :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zadowolony podwójnie wiedząc, iż wymienione części są na dwuletniej gwarancji.

tzn. te zaplacone .... :rolleyes:

Czy montowane części są wadliwe ? Ta buźka wskazuje w mojej ocenie na jakieś ukryte dno i odebrałem to jak chorą satysfakcję ? Płacąc za wymianę chciałbym wiedzieć czy to "masz gest handlowy" to takie na przysłowiowy "o..... się" czy też przejaw prawdziwej etyki w biznesie o której pisze wielokrotnie Pan Witold i za który Subaru ( niezależnie przez kogo reprezentowane ) bierze odpowiedzialność ?

 

Moja jedyna miłość to .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odebrałem to jak chorą satysfakcję ?

 

a ja jako chory odbior... :rolleyes: 

 

 

 

Płacąc za wymianę chciałbym wiedzieć czy to "masz gest handlowy" to takie na przysłowiowy "o..... się"

 

wszystko za co klient zapłacił objęte jest gwarancją.... :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczam, że nie zrozumiał Pan kontekstu pytania. Mowa jest o wymienionym short blocku w ramach gestu który udziela FHI, za pośrednictwem SIP. Czy shortblock jest wadliwy ? Japończyk pewnie stosując kodeks honorowy zrezygnowałby z pełnionych funkcji i poszedł na ryby.

 

Moja jedyna miłość to .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Pan Andrzej między wierszami przekazuje Ci informację, że elementy wymienione w ramach gestu handlowego nie są objęte gwarancją, co ofc nie wyklucza dalszych "gestów handlowych" w razie (oby nie) nieszczęścia

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Pan Andrzej między wierszami przekazuje Ci informację, że elementy wymienione w ramach gestu handlowego nie są objęte gwarancją, co ofc nie wyklucza dalszych "gestów handlowych" w razie (oby nie) nieszczęścia

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Sjak ! Zacytować pragnę na tę okoliczność ! Zgadnij co mam na myśli ?

 

Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim,

 

Moja droga Orszulo, tym zniknieniem swoim!

 

Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:

 

Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło.

 

Tyś za wszytki mówiła, za wszytki śpiewała,

 

Wszytkiś w domu kąciki zawżdy pobiegała.

 

Moja jedyna miłość to .........

A tak .. Wyklucza czy nie wyklucza gest handlowy?

Choć patrząc po wpisach i opiniach to wymiana wyklucza późniejsze awarię więc generalnie problemu nie ma :)

Żeby nie było niczego

 

Moja jedyna miłość to .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mi dawać takie łamigłówki, kiedym jak po pół butelce Jima Beama ? ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Eeee to tonie zagadka po takim oleum :-)

 

Moja jedyna miłość to .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem. Siedzisz sobie cichutko w kąciku i myślisz: gdzieś kolwiek jest Jeśliś jest lituj się mej żałości ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Tak myślał autor a nie ja ! Na poważnie - czy nie uważasz że wymieniając jakakolwiek część w jakiejkolwiek formule sprawa winna wyglądać tak jak powinna ! Przyzwoicie ?

 

Moja jedyna miłość to .........

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Twardowski ku drzwiom się kwapi na takie dictum acerbum ... ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Trudno mi nie odnieść wrażenia, że osoby które poznałem w 4 oczy a te ( w szczególności reprezentujące stronę dealerską czyli poniekąd linię Sip ) to jakieś dwa światy. Uzyskanie na forum.subaru jakiejkolwiek sensownej technicznej informacji nawet o wtryskach od przedstawicieli ASO - czytajac ten wątek - to niemożliwość ! Czyżby Alitur vitium vivitque tegendo !

 

Moja jedyna miłość to .........

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinając wątek poetycki zaznaczam , iż serwis Subaru, w którym wykonywałem usługę wymianę shortbloku zaznaczył kilkukrotnie, że na wszystkie wymienione podzespoły udziela dwuletniej gwarancji. Komentując słowa Pana Andrzeja  albo komentuje on wyrywkowe (tżn. uznane przez siebie wycinki wpisów) wpisy albo swoimi wpisami ignoruje komentarze zdezorientowanych, potencjalnych klientów swojego serwisu. Taka postawa nie przysparza klientów. Wydaje mi się, że jeśli przedstawiciel Subaru wypowiada się oficjalnie na tak szacownym forum to powinien służyć konstruktywną poradą, a nie wręcz szydzić z użytkowników marki Subaru. W Wawie szczerze polecam Subaru Dukiewicz - tam nikt klienta nie ma w ...... poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...