Skocz do zawartości

Co kupić Sti lub Evo


miki84

Rekomendowane odpowiedzi

na papierze to prawie identyczne auta. W rzeczywistości bardzo sie różnią. Mam wrażenie, ze sti budzi większe emocje. Też u obcych:-) i te emocje są z reguły pozytywne. Jeśli to ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie...

Dobre, na papierze jest identyczne....kurde chyba w salonie :wacko: , kupujący dobrze kuma, za parę tysi można z evo zrobić 400+ co w sti kosztuje naście tysięcy PLN, a i tak pewnie się wysr...jak to dobrze już ktoś zauważył. Evo ma 295 KM w salonie tylko ze wzg na co2, po remapie (który kosztuje tyle co dobre zimówki) to już inne auto i na papierze sti no...hmmm będę grzeczny, nie jest identyczne :rolleyes: .

Dobrze radzę nie jeździłeś żadnym,... :unsure:  :biglol:  kup sobie nie sti czy evo, tylko wrx lub gt i naucz się jeździć, dopiero jak poczujesz że auto robi różnice rozglądnij się za evo oczywiście  :angry:

 

Nie wiem o co chodzi z tym dźwiękiem, moim zdaniem do 3 tys to może subaru fajnie brzmi, ale od 3 tys w górę, to dla mnie evo bez kata gra ładniej nie mówiąc o redukcji,......a poza tym dźwiękiem się nie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

na papierze to prawie identyczne auta. W rzeczywistości bardzo sie różnią. Mam wrażenie, ze sti budzi większe emocje. Też u obcych:-) i te emocje są z reguły pozytywne. Jeśli to ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie...

 

Dobre, na papierze jest identyczne....kurde chyba w salonie :wacko: , kupujący dobrze kuma, za parę tysi można z evo zrobić 400+ co w sti kosztuje naście tysięcy PLN, a i tak pewnie się wysr...jak to dobrze już ktoś zauważył. Evo ma 295 KM w salonie tylko ze wzg na co2, po remapie (który kosztuje tyle co dobre zimówki) to już inne auto i na papierze sti no...hmmm będę grzeczny, nie jest identyczne :rolleyes: .

Dobrze radzę nie jeździłeś żadnym,... :unsure:  :biglol:  kup sobie nie sti czy evo, tylko wrx lub gt i naucz się jeździć, dopiero jak poczujesz że auto robi różnice rozglądnij się za evo oczywiście

 

Nie wiem o co chodzi z tym dźwiękiem, moim zdaniem do 3 tys to może subaru fajnie brzmi, ale od 3 tys w górę, to dla mnie evo bez kata gra ładniej nie mówiąc o redukcji,......a poza tym dźwiękiem się nie jeździ

angry:

 

Oczywiście, ze w salonie. Pisze o seryjnym aucie. Nieseryjne, dokoksowane auta to inna bajka. Oczywiście, evo łatwiej zdubac. Ale czy wyłącznie o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dwie podstawowe rzeczy przed kupnem tych samochodów to:

1. Obowiązkowo przejechać się nimi przed zakupem. Jednak nie jakoś delikatnie po mieście a w warunkach pojeżdżawkowych (chyba że szukasz miejskiego dupowoza do szpanu, to wtedy jazda po mieście styka)

2. Zadać sobie pytanie do czego mi ten samochód będzie potrzebny. Jest taka opinia że STi służy do tego żeby na tor dojechać a Evo żeby na tym torze poszaleć. Ja się z tą opinią zgadzam. Zwolenników tej opinii jest prawdopodobnie tyle samo co przeciwników więc musisz samemu sprawdzić co Ci bardziej leży - patrz punkt pierwszy.

 

A tak poza konkursem to wydaje mi się że Evo jest samochodem zdecydowanie rzadziej widywanym na ulicy. Subaru jest sporo, szczególnie że dla laika każda Impreza z wlotem na masce i spojlerem to już STi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś poradzić to Evo kupuj od forumowiczów a nie gdzieś z ogłoszeń bo z doświadczeń kolegów same gówna ludzie i handlarze sprzedają, a na forum jest bardzo duża szansa wyhaczyć bezpieczne i zadbane auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dużo evelin jeździ. Z resztą miałem evo , miałem sti 03 i teraz mam sti 11. Niebieski, sedan, klasyka. I uważam tak jak wyżej napisałem. Jeśli jarasz sie setkami koni, kielacami, co tydzień, ułamkami sekund, i czujesz, ze masz talent i niedługo będziesz chciał wygrać superoes bierz evo.

Na pewno evo tez samo za Ciebie nie pojedzie. I dobry kierownik w sti , obiedzie Cię w 360 konnym mitsu. Dużo osób myśli, ze konie mechaniczne same jadą. Pózniej wstyd jest. Także na mocy sie nie skupiaj.

 

Pamiętaj, ze jest the Forum. Evo.org jest jakieś Inne...

 

Do 30-stki wolałem evo.teraz wole sti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, ze jest the Forum. Evo.org jest jakieś Inne...

 

Co nie znaczy że gorsze ;) Mają za to jedną wspólną cechę: z żadnego nic sensownego się nie dowiesz w kwestii oleju :P Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno evo tez samo za Ciebie nie pojedzie. I dobry kierownik w sti , obiedzie Cię w 360 konnym mitsu.

Tylko dać te dwa auta na taki sam tor i załóż się które szybciej klęknie :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno evo tez samo za Ciebie nie pojedzie. I dobry kierownik w sti , obiedzie Cię w 360 konnym mitsu.

 

Tylko dać te dwa auta na taki sam tor i załóż się które szybciej klęknie :D

Ojjjjj tam...:-)

Edytowane przez marcinwrxsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie Honda TypeR B)

Wiecie, że kłótnia evo - sti nie ma sensu tak samo jak doradzanie przez internet, które auto ma kupić autor, który nie prowadził żadnego z nich..

Ja do normalnego jeżdżenia wolę Subaru i Evo w ogóle mnie nie kręci, ale ja to ja, a kto inny woli odwrotnie itd.

Kup to co Ci się bardziej podoba :) Jeśli prawdą jest Twoje poprzednie auto z profilu czyli 323F V6 to nauczenie się jeździć evo czy sti zajmie Ci ze 3 lata, więc co za różnica czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek Evo vs STi to tak trochę można do olejowego porównać :) Zamieni się to w kilkaset stron bełkotu i przepychanek słownych bez ładu i składu :P

 

W życiu trzeba sobie zadać jedno ważne, ale to zajeważne pytanie: czy stać mnie na utrzymanie któregoś z tych samochodów. Oba to skarbonki bez dna. Jeżeli coś nie klęknie od pałowania to się okaże, że zachorujesz na modzenie i zamiast na nowe gacie dla żony i dzieci, kasę wydasz na chlapacze i nowe tytanowe zakrętki do kół. Zastanów się czy Twoja lepsza połowa dźwignie ciężar bycia tą drugą, może się okazać że będziesz musiał sobie w garażu mościć spanie ;)

Ja właśnie odkładam na łóżko polowe :P

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek1986 ale jesteś nudny jak się czepisz jednej rzeczy, tak wałkujesz aż idzie się pożygać :) zazdrościsz chyba tej Type R nie możesz z tym żyć i nie możesz tego przełknąć ze nie masz Type R :) Masz chłopie poważny problem! 

A Evo Ciebie nie kręci z jednego prostego powodu - nie jest w cenie gteka  :biglol: Jeżdziłem  evo , nawet nie ma porównania do subaru, oczywiście na korzyść eweliny, wspaniałe samochody. Niżej załącznik egzemplarza wartego uwagi- cena uwaga 80 tysięcy złotych polskich  :)  dla mnie za dużo, ale może ktoś się skusi  ;)

post-12972-0-25715200-1418533417_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matros1 duży plus za ten post. Właściwie można byłoby już zamknąć temat ale dodam od siebie, że znalezienie w Polsce evo w przyzwoitym stanie graniczy z cudem. Kolega niedawno przez to przechodził. Szukał V iVI objeździł kraj i wkońcu nabył dziewiątkę.

Uważajcie, bo na rynku jest masa min z opoźnionym zapłonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy co ma teraz EVO miał kiedyś pewnie subaru czy to WRX czy mocniejsze STI a teraz mówią jak  to subaru jest słabe.

 

Oczywiście EVO jest lepsze moim zdanie  ale STI też jest dobre i znowu się tak nie psuje, dostarcza wiele radości z jazdy.

Każdy towar ma swojego fana ja na nie chciałbym sprzedawać mojego STI żeby kupić EVO, tylko kupić EVO 9 :yahoo: jestem fanem i jednego i drugiego :wub:

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek Evo vs STi to tak trochę można do olejowego porównać :) Zamieni się to w kilkaset stron bełkotu i przepychanek słownych bez ładu i składu :P

 

W życiu trzeba sobie zadać jedno ważne, ale to zajeważne pytanie: czy stać mnie na utrzymanie któregoś z tych samochodów. Oba to skarbonki bez dna. Jeżeli coś nie klęknie od pałowania to się okaże, że zachorujesz na modzenie i zamiast na nowe gacie dla żony i dzieci, kasę wydasz na chlapacze i nowe tytanowe zakrętki do kół. Zastanów się czy Twoja lepsza połowa dźwignie ciężar bycia tą drugą, może się okazać że będziesz musiał sobie w garażu mościć spanie ;)

Ja właśnie odkładam na łóżko polowe :P

Święta prawda kupienie samochodu nie oznacza końca wydatków, dlatego trzeba spojrzeć obiektywnie... po co, do czego , i ile to będzie mnie kosztować. Ja sobie odpowiedziałem na to pytanie  :)  i po straconym czasie poszukiwań, ba jechałem po samochód do Kraśnika, ale odwołano pociąg (14 H jazdy)  dla mnie to było jasne że ten samochód nie jest dla mnie. 

Odpuściłem na dzień dzisiejszy zakup, nie dlatego ze nie mam, ale dlatego że odpowiedziałem sobie na pytanie: do czego ma te auto mi służyć    ;)

 

Dlatego autorowi tego wątku radzę tak samo odpowiedzieć sobie na to pytanie. Kupić samochód nie problem tylko co dalej...a z takim egzemplarzem jak EVO czy STI może być różnie, a kwoty potencjalnych napraw mogą załamać psychicznie i finansowo.

Kolega wyżej już potwierdził  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znałem kiedyś jedną Ewę, ale to zła kobieta była :D więc gdybym ja kupował to bym kupił estijaja :)  nie jeździłem ani ewką  ani sti ale z zamiłowania do marki to brałbym sti bo mnie po prostu kręci :wub:  choć pierw uderzyłbym w gt albo wrx co by nauczyć się jeździć tak szybkim autem i wczuć  się w niego, ale ja to ja, każdy może mieć inną opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale jak ktoś ma kasę kupić 4-5 latka i powiedzmy że będzie sprawny do jazdy to OK, a nie że radzicie kupować 15-letnie auto i robić z niego studnię bez dna ;)

Ja mojemu Miśkowi obiecałem że na 15-lecie zrobię mu totalną rozbiórkę i złożenie od nowa na wielu nowych podzespołach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...