Skocz do zawartości

jak wzmocnić światła w foresterze


mariusz77b

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem żadnego problemu i w forku jak i w pierwszej imprezie kilka lat temu.


Dziś byłem na stacji diagnostycznej, trochę za wysoko świeciły nowe soczewki, ale 2 minuty i ustawione do prawidłowego poziomu  :) świecą bardzo dobrze, aż jestem w szoku jaka różnica w porównaniu co było wcześniej. Drugi plus to Forek wygląda dużo lepiej, więc polecam taki mod.

 

 

post-5090-0-17708400-1420474049_thumb.jpg

post-5090-0-93959400-1420474056_thumb.jpg

post-5090-0-78137900-1420474066_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

MichallD, z tymi chyba Hornami wyśmienicie wygląda myślę o tym samym, Widzę biksenony tak? Jak to wyszło cenowo (może być na PW) kupiłeś kit, czy ktoś Ci robił? Tak na marginesie ostatnimi czasy regularnie pojawiam się co prawda w Łomży, ale przez Ostrołękę śmigam. Fajnie to wszystko wyszło, gratki.

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzięki :) tak to Hella Super Tone, zamówiłem z Australii :P Co do soczewek to są bi-xenon ale u mnie działają jako single xenon dlatego że światła drogowe są obok w reflektorze. Przeróbka polegała tylko na dołożeniu soczewek. Kupiłem soczewki i osłony i sam wszystko zrobiłem, chociaż nie jest to takie proste jak się spodziewałem ale dałem radę. Wszystko kupiłem tutaj hidretrofit.pl. W razie co mam foto relację co i jak. To jak będziesz w O-ce dawaj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś też przerabiał światła, wstawiając soczewkę pod klosz xenonowy, tyle że to było w aucie po lifcie SG9. Myślę, że to zdecydowanie najefektywniejsza metoda, ale droga.

Witaj, wstawiałem soczewkę pod zwykły klosz Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami podam nr na priv

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś też przerabiał światła, wstawiając soczewkę pod klosz xenonowy, tyle że to było w aucie po lifcie SG9. Myślę, że to zdecydowanie najefektywniejsza metoda, ale droga

 

Dokładnie to samo zrobiłem. Wszystko na miejscu, przetwornice itp I wcale nie wyszło drogo bo sam robiłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś też przerabiał światła, wstawiając soczewkę pod klosz xenonowy, tyle że to było w aucie po lifcie SG9. Myślę, że to zdecydowanie najefektywniejsza metoda, ale droga

 

Dokładnie to samo zrobiłem. Wszystko na miejscu, przetwornice itp I wcale nie wyszło drogo bo sam robiłem.  

 

Masz rację oświetlenie mega a efekt ,wystarczy zerknąć na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś też przerabiał światła, wstawiając soczewkę pod klosz xenonowy, tyle że to było w aucie po lifcie SG9. Myślę, że to zdecydowanie najefektywniejsza metoda, ale droga

Dokładnie to samo zrobiłem. Wszystko na miejscu, przetwornice itp I wcale nie wyszło drogo bo sam robiłem.

Możesz podesłać na maila fotorelację :) zobaczę jak to się dokładnie robi i podejmę decyzje czy samemu próbować czy lepiej komuś wysłać w sensie jakiejś firmie co mi to ogarnie :) Raczej i tak się zdecyduje robić na drugim komplecie lamp :)

Z ciekawości napisałem do tej firmy (co kupowałeś u nich soczewki) o wycenę takiej przeróbki + polerowanie reflektorów + dodatkowa warstwa uszczelniająca reflektor i zobaczymy co odpowiedzą :) Jestem ciekaw jaką różnica w kosztach może być robiąc samemu, a przez firmę :)

 

 

Taką wycenę dostałem :

Od 500 zł za projektory bixenon,

Od 299 zł za przetwornice + żarniki

~ 100 zł za polerowanie reflektorów (na podstawie zdjęcia. Czyli z wysyłką itd. Wyjdzie +/- 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie to wygląda. Gratki dla Panów. A teraz, jeśli mogę, pociągnę prywatę - a da się coś takiego zrobić by oba światłą zrobić na xenon - tj mijania i długie - bo mam ten "podstawowy" xenon bez soczewki i zależałoby mi na wzmocnieniu zarówno mijania jak i dodania długich w xenonie ( a może i takiej kombinacji by z przeciwmgielnych zrobić dzienne?)

Duża jest różnica między samym xenonem a xenonem z soczewką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Duża jest różnica między samym xenonem a xenonem z soczewką?
Cześć @@Francisza, Różnica jest w zasadzie działania zasadnicza, w konstrukcji zaś spora.

Zwykłe ksenony jak piszesz mają reflektory odbłyśnikowe (jak zwykłe halogenowe).

 

Projektor soczewkowy wymagałby wymiany reflektora - nie wiem czy były takie wersje na inne rynki albo czy zestawy nieoryginalne.


Obecny Forek SJ również ma ksenony w reflektorach odbłyśnikowych (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz podesłać na maila fotorelację

 

Jakoś w weekend postaram się stworzyć wątek i powrzucam fotki bo już kilka osób mnie o to poprosiło, będzie wygodniej dla każdego.

 

 

 

Jestem ciekaw jaką różnica w kosztach może być robiąc samemu, a przez firmę

 

Mi wyszło na gotowo ok 450, ja dodatkowo lakierowałem na czarny mat. Polerkę ogarnął mi Cukier , dzięki :)

 

 

 

a da się coś takiego zrobić by oba światłą zrobić na xenon - tj mijania i długie - bo mam ten "podstawowy" xenon bez soczewki

 

Też tak miałem i pewnie się da, trzeba by było wstawić drugie soczewki ale np halogenowe a nie na żarnik, bo inaczej to już rzeźba z nowymi przetwornicami itp. Soczewki które mam są bi-xenon więc można pewnie tak zrobić że jak włączysz światła drogowe to będzie świecić i z soczewki i ori drogowe jednocześnie, ale ja już tego nie ogarniam. U mnie wszystko jest jak było tylko dołożone są soczewki bi-xenon które używam jako pojedynczy xenon.

 

 

 

Duża jest różnica między samym xenonem a xenonem z soczewką?

 

Wg mnie bardzo duża, przede wszystkim jest wyraźna granica światło-cienia i soczewka lepiej skupia światło co daje dużo lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak ktos szuka taniej i prostej poprawy oswietlenia to proponuje zarowy tungsram mega light +90. Mam w 2moto i w puszcze ponad rok i zadna sie nie przepalila jak reszta 2-3 krotnie drozszych co wytrzymuja od tyg. do 3miechow. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy ktoś ma doświadczenia z takim pomysłem, aby przeszczepić wnętrzności odbłyśnik z przesłoną z wersji europejskiej do lampy ksenonowych wersji JDM ?

https://www.ebay.co.uk/itm/Subaru-JDM-Forester-SG5-SG9-WRX-STI-OEM-ICHIKO-HID-SMOKE-Headlight-Lamp-Lights/182695639691?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem cały temat. Nikt nie wspomniał o sprawdzeniu zasilania żarówek. Z wiekiem nie jest tam tyle ile być powinno. Tzn tyle ile na akumulatorze. Kiedyś to sobie policzyłem teraz już mi się nie chce i nie pamiętam dobrze. Ale wychodziło że napięcie o 2V niższe powoduje że żarówka nie ma już 55W tylko ok 40W. Czasem wystarczy dołożyć przekaźniki do świateł aby zobaczyć różnice. Koszt przekaźników niewielki a różnica czasem niesamowita. Spotkałem się z przypadkiem że żarówka dostawała 11V przy czym napięcie ładowania w samochodzie było książkowe 14,4V.

 

Nigdzie nie znalazłem informacji czy moc żarówki jest podana dla 12V czy dla

14V. W zasadzie na każdej jest napisane 12V.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu w Fordzie Sierra też miałem na żarówkach zbyt małe napięcie, więc od przekaźnika świateł (przy kierowcy) do każdego reflektora dołożyłem równolegle po lince 1,5mm2 i było lepiej. Ale to tak odległa historia, że teraz wartości parametrów napięć nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 23:14, dommarc napisał:

Czy ktoś ma doświadczenia z takim pomysłem, aby przeszczepić wnętrzności odbłyśnik z przesłoną z wersji europejskiej do lampy ksenonowych wersji JDM ?

https://www.ebay.co.uk/itm/Subaru-JDM-Forester-SG5-SG9-WRX-STI-OEM-ICHIKO-HID-SMOKE-Headlight-Lamp-Lights/182695639691?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Do tych lamp najlepiej byłoby dołożyć ksenonowe soczewki lhd i podpiąć je pod oryginalne przetwornice. W lampach z jdmow mogą być inne wtyczki niż w instalacji eu, więc trzeba by pokombinowac z wtyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...