Jump to content

Nierowna praca silnika

rotti
 Share

Recommended Posts

Na zimnym jest ok, na rozgrzanym dodajac gazu zdarza sie strzal z rury na luznym biegu skacza obroty od 100 do 800 i smachod prawie przygasa. Jakies pomysly? Wymienielem juz swiece przeplywomierz czyscilem przepustnice, sprawdzilem podcisnienia. Zmienilem filt powietrza. O co kaman?! Cewka zaplonowa abdz przewody zaplonowe moga byc przyczyna? Sa stare czerwone yazuki zalozone. O przewody ciezko nowe, wiec bede staral sie odrestaurowac te stare. Ktos mial taki problem? 99 218 km. 

Jak najbardziej cewka zapłonowa/przewody mogą dawać takie objawy. Przewody zapłonowe/świece należy okresowo wymieniać. :hi:

Nie bardzo przewody można odrestaurowywać chyba, że mowa o odrestaurowywaniu zabytkowego pojazdu :scenic:  

Po 1 to nie za bardzo ten dział.. Zapytaj w technicznym o Imprezach następnym razem.

Po 2 to weź sobie kup nowe dobre przewody zamiast druciarsko naprawiać jedną z tańszych części GTka.. Zresztą po takiej naprawie będzie tylko gorzej zapewne :D

Potwierdzam ze z doborem odpowiednich przewodów może byc problem,przynajmniej jesli chodzi o N/A .niedawno szukałem i zarówno w IC jak i NGK sa błędy w katalogach,w Aktywie tez po katalogach cuda wychodziły.Dopiero znajomy z Japomoto ogarnął temat po numerze vin i sa to przewody o zupełnie innym symbolu niż te które pokazala wyszukiwarka na stronie NGK.

Edited by Bo_Lo

Zrób regulacje zaworów i będzie jak ręką odjął. Miałem ten sam problem. Teraz regularnie luzy robię co 40kkm. Ostatnio jak przegapiłem, to jeden z  tłoków już prawie się opierał.