Skocz do zawartości

Co to za wtyczka za schowkiem? (Forester SG 2007)


Tichy

Rekomendowane odpowiedzi

Może to być złącze do dmuchawy w przypadku automatycznej klimatyzacji.

 

Nie wiem, czy wiązki są różne, czy wtyczki są do manualnej i auto w tej samej uniwersalnej wiązce.

 

Jeśli masz ręczną, silnik jest podpięty inną wtyczką, dwuwtykową a nie sześcio. 

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być złącze do dmuchawy w przypadku automatycznej klimatyzacji.

 

Nie wiem, czy wiązki są różne, czy wtyczki są do manualnej i auto w tej samej uniwersalnej wiązce.

 

Jeśli masz ręczną, silnik jest podpięty inną wtyczką, dwuwtykową a nie sześcio. 

Głupie pytanie: jak się odróżnia manualną klimę od automatycznej? Bo nie wiem, jaką mam - dla mnie jest automatyczna, ustawiam pokrętłem temp., włączam AC i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może to od szyberdachu jak nie masz

Faktycznie nie mam. Ale "może" czy na pewno od szyberdachu?

 

Podaj na nią 12V. Jak ci się szyberdach otworzy, to już wiesz od czego ta wtyczka, no i dodatkowo zyskasz szyberdach. Jak się nie otworzy, to znaczy, że ona do czegoś innego jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Automacie ustawiasz temperaturę :)

Hmm, ale temperaturę można ustawiać pokrętłem ciepło-zimno chyba w każdym aucie, tylko w autach z klimą można dodatkowo włączyć AC, czym "poszerzamy" zakres od strony "zimno". Czym więc charakteryzuje się klima "automatyczna"?

To masz klime automatyczna ;)

Aaaa, o to chodzi? Ale banał :)  Przyznam się, że nigdy tego ustawienia nie używam, raz tylko sprawdziłem po zakupie, czy to działa, przestraszyłem się i na tym koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima manualna wymaga od użytkownika ustawienia temp i biegu nawiewu. Jak sie zrobi cieplej trzeba albo bardziej podkręcić bieg zeby szybciej chlodzi albo dać wiecej zimna. Automat san dopasowuje prędkość nawiewu żeby utrzymać zadana temperaturę. Specyficzne dla niego to ze czasem chodzi nawiew szybciej a czasem normalnie, szczególnie jak sie wsiada do nagrzanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wie ktoś, co to za tajemnicza wtyczka za schowkiem? Odkryłem ją przy wymianie filtra przeciwpyłkowego :) Może da się tam coś fajnego podłączyć? Nie lubię takich "nudzących się" wtycze

napewno to wtyczka jest do nawigacji dokladnie do czytnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

napewno to wtyczka jest do nawigacji dokladnie do czytnika

OK, dzięki! A więc "fabrycznie" jej nie użyję, ale gdybym chciał coś podłączyć nietypowego i szukał łatwego dojścia do zasilania, to wiem, gdzie mam "rezerwową" kostkę :-) Bałem się, że to do jakiejś diagnostyki i że gdy zacznę grzebać przy tym, to mi na przykład odpalą poduszki :D  Ewentualnie, jak zasugerował Suberet, bałem się, że mi się dach otworzy i czym ja bym go, biedny, zaspawał? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...