Skocz do zawartości

Wymiana kierownicy GC


GFR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałem wymienić kierownicę w mojej Imprezie, ale poległem na zdemontowaniu pierścienia  pod kierownicą, który służy za komunikację z poduszką. Nie chcę tego robić na siłę, a archiwum nie znalazłem podpowiedzi.

Help :-)

 

poniżej zdjęcie rzeczonego....

post-17828-0-52112600-1416737778_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zajrzeć pod nabę i zobaczyć jak się sprawy mają, jeśli ktoś się przy wymianie zabawił w rzeźnika to czeka Cie kupno nowej-używanej taśmy (koszt bez dramatu 100-150zł) plus trochę rozebierania, bo żeby ją zdjąć i włożyć trzeba trochę plastików z okolicy pozdejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdjąć zwijak taśmy trzeba odkręcić obudowe kolumny, Potem ukażą się cztery śrubki od zwijaka. Da się zrobić dobijanie kierunków i klakson w eftermaketowej nabie. Ja dorabiałem te rzeczy do kiery nardi i działa do dziś. Koszt żaden. Szukać na forum, było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GFR jaki rocznik twojej GC? bo ja wymienialem w swojej 99 na momo i to proste jak drut,czyli odepnij akumulator nastepnie wykrecasz 2 srubki boczne odsadzasz poduszke z kostek wykrecasz srube glowna i wkladasz momo ustawiajac na wprost dokrecasz srube glowna wpinasz poduszke w kostki dokrecasz 2 srubki podpinasz akumulator i jedziesz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić kierownicę na wersje Nardi Torino. Mam do niej oryginalną nabe ale oczywiście w wersji bez poduszki. Rocznik auta to 98. Ale to juz chyba nie ma znaczenia bo raczej zostawie oryginalna kierownice Momo, którą tylko dam do obszycia na nowo.

Dzięki za odpowiedzi. Rozjasniliscie mi calkowicie sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżę temat zapytaniem. Mam zamiar wymienić kierownicę w imprezie n/a 2001 ale wtyczka poduszki nie pasuje. Pomyślałem o przelutowaniu kabelków do drugiej wtyczki zamiast męczyć się że zwijakiem.

Czy trzeba uważać który kabelek do którego przylutow

ać( są dwa) , czy to wszystko jedno ?IMG_20200219_140000__01.thumb.jpg.735fc3b34ffb6241ef3355e6164e2132.jpg

Edytowane przez Andrzejxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...