Jump to content

Przeciwmgielne-oryginalne,czy wesem ?

zimowy

Recommended Posts

Witam wszystkich,jestem nowy na forum.

Używam forka 99r,jeżdżąc do domu muszę się przedzierać,przez bardzo,bardzo gęstą mgłę ograniczającą widoczność nawet do kilku metrów,nie mam przednich przeciwmgielnych,a chciałbym je zamontować i stąd pytanie.CJak sprawują się oryginalne halogeny?niektórzy piszą,że słabo-a może lepiej zmontować np takie wesemy :

http://sklep.wesem.pl/4/6599/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho1

W opcji są klosze żółte i błękitne,które lepiej się spiszą w walce z mgłą?

A może by wstawić żółte żarówki w standardowe przeciwmgielne ?

Patrzyłem za zaślepkę i jest tam wtyczka do przełącznika,pytanie,czy trzeba jeszcze jakiś dodatkowy przekaźnik który jest na schemacie,czy raczej powinien być tam już wpięty?

Dziękuje.

Edited by zimowy

Słyszałem też takie głosy że orginalne subarowskie przeciwmgielne światła są słabe ale w moim forku s-turbo mam seryjne halogeny i szczerze nie narzekam na nie, a mgły nie są mi obce

Oryginalnie mój Forek nie był wyposażony w przednie przeciwmgielne. Kupiłem zamienniki - z tego co kojarze koszt około 200 zł / szt. Jeśli Ci zależy mogę poszukać nazwy producenta. Włącznik kupiłem oryginalny. Potrzebny był też jakiś przekaźnik - nie wiem dokładnie jaki - groszowa sprawa. Kable były już na miejscu.
Ostatnio podczas wymiany żarówek w licznikach zauważyłem że jedno wolne miejsce odpowiada właśnie za przeciwmgielne przednie. Po włożeniu żaróweczki lampka nie zadziałała. Nie ma chyba okablowania w zegarach.

Sygnalizacja włączonych świateł jest we włączniku.

Dzięki za odpowiedzi,poszedłem jeszcze inną drogą i zakułem przeciwmgielne Hella,mylśę,że światełka tej firmy nie powinny być lipne-zobaczymy.

Zastanawiam się tylko,gdzie je zamontować.Albo zrobię otwory w zaślepkach halogenów,co chyba nie będzie wyglądać zbyt dobrze,albo zamontuję je pod zderzakiem,gdzie mogą być narażone na uszkodzenie w trudnych zimowych warunkach..Jakieś sugestie ?

Takie kupiłem:

http://allegro.pl/reflektory-halogeny-przeciwmgielne-hella-micro-de-i4830798286.html

no te oryginalne forkowe nie są zbyt specjalne niestety. założyłem dwa wesemy ale dalekosiężne i noc stalą się dniem :)

Jakie wesemy kupiłeś i czy wrzuciłeś je w miejsce fabrycznych halogenów?

nie nie jako dodatkowe przed chłodnice kup te największe z czarnymi zapinkami z góry i z dołu klosza. Sądzę że ciężko będzie coś wpasować w oryginały

Masz może jakieś podglądowe foto?

Podejrzewam, że tak nisko zamontowane nie będą wystarczająco dobre. Ale może się mylę.

Sent with Tapatalk

Możesz mieć rację bo jak czytam na forach o tym to piszą właśnie gdzieś tak na wysokości jak u Ciebie :)

Światła przeciwmgielne najlepiej działają we mgle, gdy są nisko. Chodzi o uniknięcie samooslepiania w wyniku odbicia współdrożnego w kropelkach mgły. Natomiast dalekosiężne lepiej działają, gdy są wysoko. Są mniej wrażliwe na załamania drogi i sięgają dalej. A teraz pytanie - jak w forku zamontować dalekosiężne na zderzaku ? Są dostępne jakieś mocowania? Miałem dalekosiężne w mitsubishi, to sporo trzeba było się nakombinować a i bez spawania się nie obeszło, by duże lampy siedziały sztywno.

Pewnie zaleci to wiochą, ale czy jest możliwość zrobienia listwy z halogenami na dachu, którą będzie zakładana na wyjazd :) ? Montaż nawet coś jak antena od cb czy coś? Jak przepisy na to? Kabel poprowadzić po słupku, a lub b i wtyczka przy halogenach by je włączyć ze sobą (łączenie najlepiej zostawić w aucie) :) Myślał ktoś o tym?

Ps. I w aucie włączanie osobnym guzikiem lub z długimi?

Jak to głupi pomysł to wybaczcie, ale zmęczony bardzo :)