Skocz do zawartości

Lampa przednia przy MY06 - części


raph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na załączonym zdjęciu jest lampa mojego auta od tylu (lewa).

 

Pierwsza sprawa - czy ten biały element na krórym opiera się drucik blokujący żarówkę - da się wymienić? Zaczep jest uszkodzony i żarówka nie jest w pełni stabilna, bo drut blokuje się tylko na kawałku plastiku.

 

Druga rzecz. Czy na tą żarówkę przychodzi jeszcze zakręcamy klosz? Ja nie mam czegoś takiego na oby światłach, ale np. widzę tutaj:

 

post-17143-1416658445,9309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wymienić... razem z całą lampą. Poszukaj używki i sklej z dwóch jedną sprawną.

Co do drugiego problemu to powinieneś mieć przykręcany "cover-head lamp" 84953AG060.

Tego szukasz?

http://allegro.pl/dekiel-lampy-subaru-legacy-03-08-2-5-xt-outback-i4772285899.html

Edytowane przez WOJO
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców - musiałem zamówić z ASO te dekle, bo aukcja okazała się niewypałem. Dzisiaj dostałem przesyłkę - kartoniki z logo Subaru może i ładne, tylko dlaczego elementy nie mają uszczelek (oba)? To się kupuje osobno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam,az poszedlem dzisiaj  rankiem zdemontowac dekle,aby miec pewnosc,bo nie ukrywam,ze skoro z ASO sciagales i nie ma uszczelek,to pomyslalem,ze mi sie cos pop....Ale ,prosze oto moj dekiel dzisiaj specjalnie dla Ciebie dokumentowalem :

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/gallery/image/3784-imag0568/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców - musiałem zamówić z ASO te dekle, bo aukcja okazała się niewypałem. Dzisiaj dostałem przesyłkę - kartoniki z logo Subaru może i ładne, tylko dlaczego elementy nie mają uszczelek (oba)? To się kupuje osobno? 

Niestety tak. Numer OEM uszczelki 84940AG080. Liczyłem, że dogadasz się ze sprzedawcą na Allegro i kupisz razem z uszczelkami... Co było nie tak ze sprzedawcą z Allegro?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze,juz mi sie nie chce demontowac ;-)ale sa plastyczne,niezbyt grube,na oko 4 mm grubosci.

Z ciekawosci wielkiej,ile kosztuje jeden dekielek bez uszczelki?...Ciekawe ile sama uszczelka.....pyt.retoryczne.

Edytowane przez lookita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 zł dekiel kosztuje. 

Próbuję też w Internecie szukać tych uszczelek (średnia 85mm), ale z marnym skutkiem. :/

Sam sie sobie dziwię, że to piszę, ale zamów w ASO. Ostatnio sie mocno zdziwiłem, kiedy pojechałem kupować drobnicę. Ceny oryginałów w ASO są naprawdę powalające. Odpadło mi sporo rzeczy z wysyłki z USA. Te oringi nie będą drogie. Nie znam dokładnej ceny, ale obstawiam, że zmieścisz się w 30zł za komplet.

Innym wyjściem jest gumka recepturka - spełni swoją rolę z powodzeniem. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 zł dekiel kosztuje. 

Próbuję też w Internecie szukać tych uszczelek (średnia 85mm), ale z marnym skutkiem. :/

Sam sie sobie dziwię, że to piszę, ale zamów w ASO. Ostatnio sie mocno zdziwiłem, kiedy pojechałem kupować drobnicę. Ceny oryginałów w ASO są naprawdę powalające. Odpadło mi sporo rzeczy z wysyłki z USA. Te oringi nie będą drogie. Nie znam dokładnej ceny, ale obstawiam, że zmieścisz się w 30zł za komplet.

Innym wyjściem jest gumka recepturka - spełni swoją rolę z powodzeniem. :)

 

 

Mam rozumieć, że są powalające, bo nie zawsze jest drogo (powalająco tanio) i że to co ma być drogie, to zamawiasz z USA, bo wychodzi taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

45 zł dekiel kosztuje. 

Próbuję też w Internecie szukać tych uszczelek (średnia 85mm), ale z marnym skutkiem. :/

Sam sie sobie dziwię, że to piszę, ale zamów w ASO. Ostatnio sie mocno zdziwiłem, kiedy pojechałem kupować drobnicę. Ceny oryginałów w ASO są naprawdę powalające. Odpadło mi sporo rzeczy z wysyłki z USA. Te oringi nie będą drogie. Nie znam dokładnej ceny, ale obstawiam, że zmieścisz się w 30zł za komplet.

Innym wyjściem jest gumka recepturka - spełni swoją rolę z powodzeniem. :)

 

 

Mam rozumieć, że są powalające, bo nie zawsze jest drogo (powalająco tanio) i że to co ma być drogie, to zamawiasz z USA, bo wychodzi taniej?

 

Dokładnie tak. Znam ceny z USA i podjechałem osobiście dopytać o ceny i mocno się zdziwiłem, bo ceny są mocno porównywalne do tych z USA, więc nie ma sensu ciągnąć. Oczywiście nie w każdym ASO tak jest. Może w tym jednym były obniżki, a może mnie lubią? :) Przykład - dzwoniłem do kilku ASO zapytać o cenę uszczelki pod pokrywę zaworów 13294AA053. Otrzymałem ofertę telefoniczną na 84zł/szt. Mocno zaporowa w porównaniu do 11,21$. Podjechałem osobiście i po rabatach zapłaciłem 48zł/szt., co wydaje mi się ceną naprawdę dobrą. To tylko przykład normalnego podejścia do klienta. I przy takim podejściu mają dużą szansę zwiększyć obrót, bo nie opłaca mi się kupować w USA, płacić za transport, dopłacać cło i VAT. Oczywiście piszę o drobnicy, ale czasem naprawdę warto wybrać się do ASO, zwłaszcza przy obecnym kursie dolara.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJO,

 

Z USA z jakich źródeł zamawiasz części?

Tutaj sprawdzam ceny, niestety nie chcą bezpośrednio wysłać do Polski:

http://parts.donaldsonssubaru.com

Tutaj zamawiam, jest odrobine drożej, ale nie ma problemu z wysyłką do Polski.

http://www.subaruonlineparts.com

 

Edytowane przez WOJO
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziecie, Szanowi Przedmówcy, coś bardziej pasującego (na podstawie waszych uszczelek - ja tylko mogłem opierać się o zdjęcia Kolegi z tego wątku), to będę bardzo wdzięczny :)

 

Jeszcze jedną rzecz zauważyłem, że te dekle wydają mi się trochę luźne. Niby same się nie odkręcają, ale jakoś specjalnie się nie blokują. Nie wiem czy tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...