Skocz do zawartości

Wymiana płynu chłodzącego Legacy H6 2004-2005


Dart_Bart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

To samo, co w każdym samochodzie: spuść stary płyn korzystając z zaworu w bloku (nie podejrzewam, że tam jest...) lub rozłączając dolny przewód płynu chłodzącego przy chłodnicy. Przed spuszczeniem płynu odkręć korek chłodnicy i zbiornika wyrównawczego.

Zamontuj ponownie przewód.

Nalej nowego płynu pod korek w chłodnicy i do właściwego poziomu w zbiorniku wyrównawczym. W trakcie nalewania niektórzy ściskają grube przewody gumowe pomagając w odpowietrzeniu układu. Według mnie to dość ryzykowna praktyka, bo starsze przewody lubią popękać.

Uruchom silnik i poczekaj do jego pełnego nagrzania aby otworzył się termostat. Pozwól silnikowi parę minut popracować, aby przepompował płyn. Jak jego poziom w zbiorniku wyrównawczym spadnie - uzupełnij. UWAGA: nie odkręcasz korka chłodnicy, dolewasz wyłącznie do zbiornika wyrównawczego.

 

Pozdro

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie polecam ruszać starych przewodów ;) Do spuszczania plynu służy plastikowy zawór/korek od spodu chłodnicy po lewej stronie patrząc na samochód z przodu. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę silnika od spodu. Jak chcesz to mogę wrzucić kilka zdjęć z manuala serwisowego z instrukcja krok po kroku jak to zrobic od początku do końca. Ale to dopiero wieczorem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje

 

Chcętnie zerknę na te fotki z manuala przed rozpoczeciem pracy a najchętniej zgarnę całego manuala albo książkę w stylu "Sam naprawiam". Lubię podłubac przy samochodzie :)

 

No i jeszcze jedno zasadnicze pytanie... JAKI PŁYN WYBRAĆ, teraz mam podobno HEPU ale nie wiem jakie... co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie. Jeszcze sie nie dokopałem do pliku z manualem na kompie. W przyszłym tygodniu mam urlop, więc powinno się udać, sorry...

 

Co do płynu chłodzącego to raczej tylko ten:

http://ar2rdesign.com/forum/coolant.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...