Jump to content

Wymiana płynu chłodzącego Legacy H6 2004-2005


Dart_Bart

Recommended Posts

Cześć

To samo, co w każdym samochodzie: spuść stary płyn korzystając z zaworu w bloku (nie podejrzewam, że tam jest...) lub rozłączając dolny przewód płynu chłodzącego przy chłodnicy. Przed spuszczeniem płynu odkręć korek chłodnicy i zbiornika wyrównawczego.

Zamontuj ponownie przewód.

Nalej nowego płynu pod korek w chłodnicy i do właściwego poziomu w zbiorniku wyrównawczym. W trakcie nalewania niektórzy ściskają grube przewody gumowe pomagając w odpowietrzeniu układu. Według mnie to dość ryzykowna praktyka, bo starsze przewody lubią popękać.

Uruchom silnik i poczekaj do jego pełnego nagrzania aby otworzył się termostat. Pozwól silnikowi parę minut popracować, aby przepompował płyn. Jak jego poziom w zbiorniku wyrównawczym spadnie - uzupełnij. UWAGA: nie odkręcasz korka chłodnicy, dolewasz wyłącznie do zbiornika wyrównawczego.

 

Pozdro

Luke

Link to comment
Share on other sites

Witam, nie polecam ruszać starych przewodów ;) Do spuszczania plynu służy plastikowy zawór/korek od spodu chłodnicy po lewej stronie patrząc na samochód z przodu. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę silnika od spodu. Jak chcesz to mogę wrzucić kilka zdjęć z manuala serwisowego z instrukcja krok po kroku jak to zrobic od początku do końca. Ale to dopiero wieczorem.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za informacje

 

Chcętnie zerknę na te fotki z manuala przed rozpoczeciem pracy a najchętniej zgarnę całego manuala albo książkę w stylu "Sam naprawiam". Lubię podłubac przy samochodzie :)

 

No i jeszcze jedno zasadnicze pytanie... JAKI PŁYN WYBRAĆ, teraz mam podobno HEPU ale nie wiem jakie... co polecacie ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...