Skocz do zawartości

Podgrzewane lusterka w MY00 kombi


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Z rozbieraniem może tak źle nie będzie, kierownicę mam po prawej to wystarczy pewnie cały wkład z JDMa przełożyć, pełno tego na ebay. Wiązka idzie pewnie pod kolumną kierowniczą, to może obejdzie się nawet bez rozbierania całej deski.

 

A jak z podłączeniem? Dolutować bezpośrednio do kabla od ogrzewania tylnej szyby czy trzeba bawić się w jakies przekaźniki?

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak muszę całość rozkładać to już nie warto kupować lusterka. Myślałem żeby przykleić od spodu coś w ten deseń:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MAN-Mirror-Heating-Element-12-Volt-Universal-300mm-x-150mm-/181323797757?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CommercialVehicleParts_SM&hash=item2a37bd94fd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem grzanie do lusterek w swoim GTku. Wkłady zostawiłem stare tylko dodałem samoprzylepne maty grzejne.

Podłączyłem tak, że grzeją razem z tylną szybą. Najwięcej paprania to oczywiście przeciąganie kabli z drzwi do środka auta.

Tak czy inaczej polecam ten "mod" ;)

Edytowane przez cianbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinanbo, jak to konkretnie podłączyłeś? Kabel między włącznikiem a wkładką w lusterko? Do przekaźnika gdzieś pod maską? Trzeba jakieś zabezpieczenia dawać po drodze?

 

 

Dzięki piękne za rady, na zimę będzie jak znalazł.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie do grzania luster bierzesz z przewodu który idzie do ogrzewania tylnej szyby.

Nie trzeba dodatkowych zabezpieczeń/przekaźników bo dwie małe maty grzejne to nie jest jakieś wielkie dodatkowe obciążenie.

Przekaźnik ogrzewania tylnej szyby jest na odwrocie skrzynki bezpiecznikowej tej w kabinie i tam się najłatwiej wpiąć.

Zrobione w ten sposób działa u mnie trzeci rok bezproblemowo.

 

pozdrawiam

Edytowane przez cianbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka fabrycznie  są przyklejone samą dwustronną w dwóch miejscach w połowie wysokości ok 1-2 czm od boków, podgrzej suszarką oprawę szkła. zacznij od zewnętrznego boku, nożykiem tapicerskim odchylisz krawędź oprawy i  podetniesz taśmę i powoli do przodu.Dobrze jest rozkręcić lusterko tzn.podstawę i silniczki , wygodniej i szybciej idzie przeprowadzić przewody np. drut od spawarki przeprowadzasz przez koszulkę zaciskasz na końcówce przewodu i wyciągasz .  Wczoraj montowałem u brata w imprezie 1.6 2000 rok i o dziwo miała instalację w drzwiach poprowadzoną tak więc zostały drobiazgi do zrobienia przy montażu.Na oprawę w miejsca fabrycznej taśmy daj taśmę dwustronną piankową tylko dobrze odtłuść przed żeby dobrze trzymała.

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...